Uzasadnienie
Strona wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku rolnego na 2010 rok.
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 21 maja 2010 r. Sąd wezwał skarżących do usunięcia w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania braku formalnego skargi przez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia. Sąd jednocześnie pouczył stronę, że nieusunięcie braku formalnego skargi w terminie spowoduje odrzucenie skargi, zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Pisma z dnia 25 maja 2010 r. zawierające wezwania do usunięcia braku formalnego skargi zostały doręczone skarżącym w dniu 11 czerwca 2010 r. (data na zwrotnych potwierdzeniach odbioru). Termin do usunięcia braku formalnego skargi upływał zatem z dniem 18 czerwca 2010 r. Z akt sprawy wynika, że skarżący nie podali wartości przedmiotu zaskarżenia.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uzupełniono jej braków formalnych. Ponieważ braki formalne wniesionej skargi nie zostały usunięte, w niniejszej sprawie zachodzi podstawa do jej odrzucenia.
Mając na uwadze powyższe, Sąd na podstawie 58 § 1 pkt 3 i § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.