Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczyz 8 września 2008 r., sygn. akt I SA/Bd 435/08

Metryka

Sąd
I SA/Bd 435/08 POSTANOWIENIE Dnia 08 września 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Skład
asesor WSA Urszula Wiśniewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 08 września 2008 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi B. D. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] Nr[..] w przedmiocie pozostawienia odwołania bez rozpoznania postanowił odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 30 maja 2008 r. działając jako pełnomocnik strony skarżącej R. C. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na wskazaną powyżej decyzję.

Stosownie do art. 37 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270; z późn. zm.) pełnomocnik obowiązany jest przy pierwszej czynności procesowej dołączyć do akt sprawy pełnomocnictwo z podpisem mocodawcy lub wierzytelny odpis pełnomocnictwa.

Brak pełnomocnictwa jest brakiem formalnym skargi, który może być uzupełniony w wyniku wezwania Sądu. W związku z powyższym pismem z dnia 1 lipca 2008r. wezwano R. C. do uzupełnienia w terminie 7 dni braków formalnych skargi poprzez złożenie pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu strony skarżącej przed wojewódzkim sądem administracyjnym lub przed sądami administracyjnymi oraz wskazanie, że spełnia warunki określone w art.35 p.p.s.a., z pouczeniem, iż nieuzupełnienie powyższych braków skargi w zakreślonym terminie spowoduje jej odrzucenie.

Powyższe wezwanie pełnomocnik skarżącej odebrał w dniu 03 lipca 2008 r. Na podstawie akt sprawy ustalono, iż nie uzupełnił on braków skargi w ustawowym, siedmiodniowym terminie, który w stosunku do niego upłynął z dniem 10 lipca 2008 r.

Mając na względzie powyższe Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę odrzucił.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.