Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczyz 23 kwietnia 2007 r., sygn. akt I SA/Bd 268/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Skład
Sędzia WSA Dariusz Dudra
Rozpoznanie
w dniu 23 kwietnia 2007r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi T. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] 2005r., Nr [...] w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od przychodu ze sprzedaży zabudowanej nieruchomości p o s t a n a w i a:

Sentencja

  1. 1. odrzucić skargę
  2. 2. zwrócić stronie skarżącej wpis sądowy w kwocie 280 zł (słownie: dwieście osiemdziesiąt 00/100 zł)

Uzasadnienie

Zarządzeniem z dnia 26 marca 2007r. Sąd wezwał skarżącego T. S. do uzupełnienia braku formalnego skargi przez udokumentowanie w terminie 7 dni daty dokonania wpłaty wpisu sądowego w wysokości 280 zł w Agencji Pośrednictwa Finansowego Skarbonka R. D. pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to zostało skutecznie doręczone 30 marca 2007r. Termin do uzupełnienia braku formalnego skargi upływał z dniem 06 kwietnia 2007r.

Zarówno w wyznaczonym terminie jak i do dnia wydania przedmiotowego postanowienia brak formalny nie został uzupełniony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uzupełniono jej braków formalnych w wyznaczonym terminie. Terminów ustawowych, a taki charakter ma siedmiodniowy termin do uzupełnienia braków formalnych skargi, Sąd nie może przedłużać ani skracać.

W przedmiotowej sprawie zachodzi ww. przesłanka.

Mając na uwadze powyższe okoliczności Sąd skargę odrzucił, zarządzając przy tym o kosztach na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. a ustawy.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.