Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczyz 12 czerwca 2006 r., sygn. akt I SA/Bd 218/06

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Skład
Sędzia NSA Zdzisław Pietrasik
Rozpoznanie
w dniu 12 czerwca 2006r. na posiedzeniu niejawnym skargi E. P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] 2006r., Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące: III, IV, VI, VIII, X, XI, XII 2002r. a także umorzenia postępowania podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług za miesiące: I, II, V, VII, IX 2001r. postanawia odrzucić skargę

Uzasadnienie

Pismem z dnia 24 marca 2006r. Sąd wezwał pełnomocnika skarżącego – radcę prawnego R. G. do uzupełnienia braku formalnego skargi przez jej podpisanie, ewentualnie nadesłanie podpisanego jej odpisu w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Doręczenia wezwania dokonano w dniu 11 kwietnia 2006r. Pismem z dnia 10 maja 2006r. wezwano osobiście skarżącego do usunięcia braku formalnego skargi. Wezwanie to zostało skutecznie doręczone 15 maja 2006r. Termin do uzupełnienia braku formalnego skargi upływał z dniem 22 maja 2006r. W wyznaczonym terminie, brak formalny skargi nie został usunięty zarówno przez pełnomocnika skarżącego jak i przez niego samego.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uzupełniono jej braków formalnych w zakreślonym terminie.

Mając powyższe na uwadze, na podstawie w/w przepisu orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Pouczenie

Od powyższego postanowienia przysługuje skarga kasacyjna wniesiona do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 30 dni od daty doręczenia postanowienia za pośrednictwem tutejszego Sądu.

Skarga kasacyjna powinna być sporządzona przez pełnomocnika będącego: adwokatem, radcą prawnym lub doradcą podatkowym.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.