Uzasadnienie
Postanowieniem z 6 listopada 2024r. Sąd Rejonowy oddalił wniosek (...) Związku (...) Stowarzyszenia (...) w W. o wpis do księgi wieczystej prawa użytkowania nieruchomości.
Odpis tego postanowienia wraz z uzasadnieniem doręczono wnioskodawcy w dniu 27 grudnia 2024r. Dwutygodniowy termin do wniesienia apelacji upływał zatem z dniem 10 stycznia 2025r.
Wnioskodawca nadał do Sądu apelację od tego orzeczenia u operatora pocztowego w dniu 14 stycznia 2025r.
Mając na uwadze powyższe stwierdzić należy, że apelacja wnioskodawcy jest spóźniona. Zgodnie z art. 373 § 1 k.p.c. sąd drugiej instancji odrzuca apelację spóźnioną, nieopłaconą lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również apelację, której braków strona nie usunęła w wyznaczonym terminie.
Mając na uwadze powyższe orzeczono jak w sentencji.
Sędzia Liliana Kaltenbek