Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 112 ust. 2 ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnychWyczyść filtry

7 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie SA w Katowicach z 31 października 2012 r., V ACa 485/12

    …Zgodnie z art. 112 ust. 2 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (jednolity tekst Dz. U. 2010, Nr 90, poz. 594 dalej - u.k.s.c.) jeżeli wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych zgłoszony przed upływem terminu do opłacenia pisma został prawomocnie oddalony, przewodniczący wzywa stronę…

    SAOS
  2. Postanowienie SN z 25 października 2012 r., I CZ 103/12

    …że nie została ona opłacona w terminie przewidzianym w art. 112 ust. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz. 1398 ze zm.; dalej: „u.k.s.c."). Postanowienie zwalniające powódkę częściowo od kosztów sądowych, tj. od opłaty od skargi kasacyjnej ponad kwotę 2500 zł,…

    SAOS
  3. Postanowienie SA w Katowicach z 9 lipca 2012 r., III APz 12/12

    …Mając na względzie powyższe Sąd I instancji powołując się na treść art. 370 k.p.c. i art. 112 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. nr 90, poz. 594 ze zm.) uznał, że tygodniowy termin do uiszczenia opłaty od apelacji w kwocie 1.500,00 zł upłynął z…

    SAOS
  4. Postanowienie SN z 24 maja 2012 r., V CZ 13/12

    …tygodniowym do jej uiszczenia, którego bieg – zgodnie z art. 112 ust. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. Nr 167, poz. 1398 ze zm., dalej: „u.k.s.c.”). – rozpoczął się w dniu 12 września 2011 r. i minął z dniem 19 września 2011 r.. Na bieg tego terminu nie miało wpływu…

    SAOS
  5. Postanowienie SN z 18 maja 2012 r., IV CZ 163/11

    …że nie została ona opłacona w terminie przewidzianym w art. 112 ust. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz. 1398 ze zm.; dalej: „u.k.s.c.”). Postanowienie oddalające wniosek powoda o zwolnienie od kosztów sądowych zostało doręczone pełnomocnikowi będącemu…

    SAOS
  6. Postanowienie SN z 13 kwietnia 2012 r., I CZ 36/12

    …W ocenie Sądu Apelacyjnego, termin do wniesienia opłaty, przy uwzględnieniu treści art. 112 ust. 3 ustawy z 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. Nr 167, poz. 1398 ze zm.; dalej – u.k.s.c.), rozpoczął bieg 16 listopada 2011 r., tj. w dacie doręczenia pełnomocnikowi powódki postanowienia Sądu…

    SAOS
  7. Postanowienie SN z 2 marca 2012 r., II CZ 173/11

    …że nie została ona opłacona w terminie przewidzianym w art. 112 ust. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz. 1398 ze zm.; dalej: „u.k.s.c.”). Postanowienie zwalniające powoda częściowo od kosztów sądowych, tj. od opłaty od skargi kasacyjnej ponad kwotę 800 zł oraz…

    SAOS