Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 515 ust. 3 pkt 1 Prawo zamówień publicznych

35 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. wyrok KIO z 7 września 2026 r., KIO 4066/26

    …pod lit. a) i b) na podstawie art. 528 pkt 3 w związku z art. 515 ust. 3 pkt 1 ustawy Pzp, 2. oddala odwołanie, 3. kosztami postępowania obciąża odwołującego i: 3.1. zalicza w poczet kosztów postępowania odwoławczego kwotę 15 000 zł 00 gr (słownie: piętnaście tysięcy złotych zero groszy) uiszczoną przez odwołującego…

    Orzeczenia KIO
  2. postanowienie KIO z 5 sierpnia 2026 r., KIO 3501/26

    …W reakcji na powyższe, dochowując terminu określonego w art. 515 ust. 3 pkt 1) ustawy Pzp, Odwołujący wniósł w dniu 2 lipca 2026 r. odwołanie wobec następujących czynności podjętych przez Zamawiającego: 1) nieprawidłowego uznania, że informacja zawarte w Wykazie załączonym do oferty złożonej przez Warsaw Projekt…

    Orzeczenia KIO
  3. wyrok KIO z 5 sierpnia 2026 r., KIO 3212/26

    …Odwołanie zostało wniesione z zachowaniem ustawowego terminu określonego w art. 515 ust. 3 pkt 1) ustawy Pzp. Informację stanowiącą podstawę dla wniesienia odwołania Odwołujący uzyskał w dniu 22 czerwca 2026 r. (w tym dniu Zamawiający udostępnił Odwołującemu ofertę Wykonawcy wraz z załącznikami w części, która nie…

    Orzeczenia KIO
  4. wyrok KIO z 29 lipca 2026 r., KIO 1804/26

    …informacji Odwołującemu, tj. od 7 maja 2026 r. Zgodnie z art. 515 ust. 3 pkt 1 ustawy Pzp, odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego…

    Orzeczenia KIO
  5. postanowienie KIO z 15 czerwca 2026 r., KIO 2344/26

    …Niniejsze odwołanie zostało zatem wniesione w terminie wynikającym z art. 515 ust. 3 pkt 1) PZP. W ocenie Odwołującego, w toku badania i oceny ofert, oferta Odwołującego winna zostać oceniona najwyżej – co skutkować powinno uznaniem oferty za najkorzystniejszą.

    Orzeczenia KIO
  6. postanowienie KIO z 8 czerwca 2026 r., KIO 2397/26

    …Izba zważa, iż zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy PZP, odwołanie wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana…

    Orzeczenia KIO
  7. postanowienie KIO z 29 kwietnia 2026 r., KIO 1319/26

    …termin 10-dniowy upłynąłby najpóźniej 9.02.2026 r. Przepis art. 515 ust. 3 pkt 1 Ustawy wiąże bieg terminu nie tylko z faktycznym powzięciem wiedzy, lecz także z momentem, w którym profesjonalny uczestnik obrotu mógłby ją uzyskać przy zachowaniu należytej staranności.

    Orzeczenia KIO
  8. postanowienie KIO z 28 kwietnia 2026 r., KIO 1770/26

    …Ww. odwołanie wpłynęło do Prezesa Izby 17 kwietnia 2026 r. Art. 515 ust. 1 pkt 1 Pzp stanowi, że „odwołanie wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia,…

    Orzeczenia KIO
  9. wyrok KIO z 3 kwietnia 2026 r., KIO 672/26

    …została opublikowana w dniu 23 stycznia 2026r. Zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 1) ustawy PZP termin na wniesienie odwołania wynosi 10 dni od przekazania informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej. W związku z tym zdaniem Zamawiającego, odwołanie wniesione w dniu 13 lutego 2026 r. jest spóźnione i powinno podlegać…

    Orzeczenia KIO
  10. wyrok KIO z 24 marca 2026 r., KIO 473/26

    …Izba wskazuje, że zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) Pzp, odwołanie wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy…

    Orzeczenia KIO
  11. wyrok KIO z 20 marca 2026 r., KIO 551/26

    …działając na podstawie na podstawie art. 513 pkt 1 i 2, art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a i ust. 3 pkt 1 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620, dalej: ustawa / Pzp) wniósł odwołanie wobec niezgodnych z przepisami czynności i zaniechań zamawiającego…

    Orzeczenia KIO
  12. postanowienie KIO z 12 marca 2026 r., KIO 855/26

    …dalej: ,,p.z.p.”) i art. 505 ust. 1 p.z.p. w związku z art. 515 ust. 3 pkt 1 p.z.p. wniósł odwołanie wobec czynności podjętej przez zamawiającego polegającej na wszczęciu postępowania i zamiarze udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 p.z.p. w zw.

    Orzeczenia KIO
  13. postanowienie KIO z 2 marca 2026 r., KIO 510/26

    …Tym samym podstawą odwołania jest art. 513 pkt 2 Pzp, a termin powinien być liczony zgodnie z art. 515 ust. 3 pkt 1 Pzp. 18. Odwołujący nie miał podstawy sądzić (i to przy zachowaniu należytej staranności), że czynność Zamawiającego dot. oceny samooczyszczenia Budimex jest przedwczesna, skoro to sam Zamawiający stał…

    Orzeczenia KIO
  14. wyrok KIO z 2 marca 2026 r., KIO 228/26

    …Izba zważyła, że ww. zarzuty odwołania zostały wniesione po upływie terminu wynikającego z art. 515 ust. 3 pkt 1 ustawy pzp, zgodnie z którym: „Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było…

    Orzeczenia KIO
  15. postanowienie KIO z 5 lutego 2026 r., KIO 5706/25

    …Zgodnie zatem z art. 515 ust. 4 pkt 2 PZP termin do wniesienia odwołania wynosi 6 miesięcy od daty zawarcia umowy (która to umowa została zawarta 12 listopada 2025 r.). Niniejsze odwołanie zostaje zatem wniesione w terminie. Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła i zważyła, co następuje.

    Orzeczenia KIO
  16. postanowienie KIO z 26 stycznia 2026 r., KIO 5739/25

    …wniosło kolejnego odwołania w terminie, o którym mowa w art. 515 ust. 3 pkt 1 ustawy pzp, tj. 10 dni od dnia, w którym przy dochowaniu należytej staranności mogło powziąć wiadomość o zaistnieniu okoliczności stanowiących podstawę jego wniesienia, który upłynął w tym przypadku 8 stycznia 2026 r. Reasumując, obie Strony…

    Orzeczenia KIO
  17. wyrok KIO z 16 stycznia 2026 r., KIO 5132/25

    …Wskazania wymaga, iż zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp, odwołanie wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została…

    Orzeczenia KIO
  18. wyrok KIO z 28 listopada 2025 r., KIO 4724/25

    …Zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) i ust. 3 pkt 1 ustawy Pzp: 1. Odwołanie wnosi się: 1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została…

    Orzeczenia KIO
  19. wyrok KIO z 21 listopada 2025 r., KIO 4379/25

    …na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy P.z.p. Zgodnie z art. 515 ust. 3 pkt 1 ustawy P.z.p. odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego…

    Orzeczenia KIO
  20. postanowienie KIO z 17 listopada 2025 r., KIO 4443/25

    …w Poznaniu wniósł na podstawie art. 513 pkt 1 i 2 i art. 515 ust. 1 pkt 1 lit. a) i ust. 3 pkt 1 ustawy Pzp odwołanie (sygn. akt: KIO 4443/25) odwołanie wobec niezgodnych z przepisami czynności i zaniechań Zamawiającego, które doprowadziły do niezgodnego z prawem wyboru jako najkorzystniejszej oferty złożonej przez…

    Orzeczenia KIO