Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA we Wrocławiu z 3 września 2026 r., IV SAB/Wr 495/26 za stroną
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie: Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska (sprawozdawca), Sędzia WSA Andrzej Nikiforów, po rozpoznaniu w Wydziale IV na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 3 września 2026 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 3 września 2026 r., II SAB/Po 192/26 za organem
…z art. 1 ust. 1, art. 2 ust. 2, art. 3 ust. 1 pkt 1 oraz art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 902, zwanej dalej "u.d.i.p.") poprzez nieudostępnienie informacji publicznej.
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 3 września 2026 r., II SAB/Ke 125/26 za stroną
…i bezprawne uznanie jej za "dokumentację wewnętrzną"; 2. art. 13 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 u.d.i.p. poprzez niezałatwienie wniosku w sposób prawem przewidziany, tj. poprzez udostępnienie informacji lub wydanie decyzji o odmowie w ustawowym terminie 14 dni.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 3 września 2026 r., II SAB/Po 193/26 za organem
…z art. 1 ust. 1, art. 2 ust. 2, art. 3 ust. 1 pkt 1 oraz art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 902, zwanej dalej "u.d.i.p.") poprzez nieudostępnienie informacji publicznej.
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 3 września 2026 r., II SAB/Łd 295/26 za stroną
…15 maja 2026 r. Skarżący zarzucił organowi: 1. naruszenie art. 13 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej poprzez nieudostępnienie informacji publicznej bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku; 2. naruszenie art. 13 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 3 września 2026 r., II SAB/Wa 363/26 za stroną
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Antoniuk (spr.), Sędzia WSA Łukasz Krzycki, Sędzia WSA Joanna Kruszewska-Grońska, , , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 3 września 2026 r. sprawy ze skargi R. T. na bezczynność Ministra Sportu i…
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 3 września 2026 r., II SAB/Ke 158/26 za stroną
…poczty elektronicznej; - art. 10 ust. 1 w zw. z art 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902 ze zm.; dalej także jako: "u.d.i.p.") w zakresie, w jakim z przepisów tych wynika, że informacja nieudostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 3 września 2026 r., IV SAB/Wr 496/26 za stroną
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie: Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska (sprawozdawca), Sędzia WSA Andrzej Nikiforów, po rozpoznaniu w Wydziale IV na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 3 września 2026 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 188/26 za stroną
…informacji publicznej, zarzucając rażące naruszenie art. 13 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej poprzez niedotrzymanie ustawowego, nieprzekraczalnego, terminu 14 dni na udzielenie odpowiedzi, który upłynął z dniem 1 czerwca 2026 r. W oparciu o powyższe zarzuty skarżący wniósł o zobowiązanie Prezesa Sądu…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 308/26 za stroną
…Według art. 13 ust. 1 i 2 u.d.i.p. udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 306/26 za stroną
…Według art. 13 ust. 1 i 2 u.d.i.p. udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 307/26 za stroną
…Według art. 13 ust. 1 i 2 u.d.i.p. udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 1 września 2026 r., II SAB/Ol 119/26 za stroną
…Zarzucił, że organ z naruszeniem art. 61 ust. 1 Konstytucji RP oraz art. 10 ust. 1, art. 13 ust. 1 i art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2022 r. poz. 902, dalej jako: "u.d.i.p.") nie udostępnił wnioskowanych załączników do protokołów i listy obecności oraz kopii…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 27 sierpnia 2026 r., II SAB/Łd 294/26 za stroną
…W skardze podniesiono następujące zarzuty: 1. naruszenie art. 13 ust. 1 u.d.i.p., poprzez nieudostępnienie informacji publicznej bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku; 2. naruszenie art. 13 ust. 2 u.d.i.p., poprzez nieskuteczne i spóźnione zawiadomienie o przedłużeniu terminu…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 27 sierpnia 2026 r., II SAB/Po 162/26 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Edyta Podrazik Sędziowie Sędzia WSA Arkadiusz Skomra (sprawozdawca) Asesor WSA Jacek Rejman po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 27 sierpnia 2026 r. w sprawie ze skargi Ż. J. na…
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 27 sierpnia 2026 r., II SAB/Kr 282/26 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Paweł Darmoń Sędzia WSA Agnieszka Nawara - Dubiel (spr.) ASR WSA Anna Kopeć po rozpoznaniu w dniu 27 sierpnia 2026 r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym skargi J. J. na bezczynność Wójta Gminy Babice w…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 27 sierpnia 2026 r., I SAB/Sz 205/26 za organem
…Zgodnie z art. 13 ust. 1 u.d.i.p., udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Stosownie do art. 13 ust. 2 u.d.i.p., jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w…
CBOSA - Wyrok NSA z 25 sierpnia 2026 r., III OSK 333/26 w części
…się w ustawowym 14-dniowym terminie, zastrzeżonym w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (obecnie t. jedn. Dz.U. z 2022 r., poz. 902 ze zm., dalej jako u.d.i.p.), to jednak nieuprawnione było twierdzenie jakoby organ pozostawał w bezczynności.
CBOSA - Wyrok NSA z 25 sierpnia 2026 r., III OSK 334/26 w części
…się w ustawowym 14-dniowym terminie, zastrzeżonym w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (obecnie t. jedn. Dz.U. z 2022 r., poz. 902 ze zm., dalej jako u.d.i.p.), to jednak nieuprawnione było twierdzenie jakoby organ pozostawał w bezczynności.
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 25 sierpnia 2026 r., II SAB/Ol 154/26 za stroną
…sądu skargę na bezczynność organu, zarzucając naruszenie art. 13 ust. 1 w zw. z art. 14 ust. 1 u.d.i.p. poprzez bezczynność polegającą na nieudostępnieniu żądanej informacji publicznej w ustawowym terminie 14 dni oraz bezprawnym uzależnieniu realizacji wniosku od wypełnienia wewnętrznego urzędowego formularza.
CBOSA