Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 13 ust. 2 ustawa o dostępie do informacji publicznej

2 235 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA we Wrocławiu z 3 września 2026 r., IV SAB/Wr 495/26 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie: Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska (sprawozdawca), Sędzia WSA Andrzej Nikiforów, po rozpoznaniu w Wydziale IV na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 3 września 2026 r.…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Poznaniu z 3 września 2026 r., II SAB/Po 192/26 za organem

    …z art. 1 ust. 1, art. 2 ust. 2, art. 3 ust. 1 pkt 1 oraz art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 902, zwanej dalej "u.d.i.p.") poprzez nieudostępnienie informacji publicznej.

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Kielcach z 3 września 2026 r., II SAB/Ke 125/26 za stroną

    …i bezprawne uznanie jej za "dokumentację wewnętrzną"; 2. art. 13 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 u.d.i.p. poprzez niezałatwienie wniosku w sposób prawem przewidziany, tj. poprzez udostępnienie informacji lub wydanie decyzji o odmowie w ustawowym terminie 14 dni.

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Poznaniu z 3 września 2026 r., II SAB/Po 193/26 za organem

    …z art. 1 ust. 1, art. 2 ust. 2, art. 3 ust. 1 pkt 1 oraz art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 902, zwanej dalej "u.d.i.p.") poprzez nieudostępnienie informacji publicznej.

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Łodzi z 3 września 2026 r., II SAB/Łd 295/26 za stroną

    …15 maja 2026 r. Skarżący zarzucił organowi: 1. naruszenie art. 13 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej poprzez nieudostępnienie informacji publicznej bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku; 2. naruszenie art. 13 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Warszawie z 3 września 2026 r., II SAB/Wa 363/26 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Antoniuk (spr.), Sędzia WSA Łukasz Krzycki, Sędzia WSA Joanna Kruszewska-Grońska, , , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 3 września 2026 r. sprawy ze skargi R. T. na bezczynność Ministra Sportu i…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Kielcach z 3 września 2026 r., II SAB/Ke 158/26 za stroną

    …poczty elektronicznej; - art. 10 ust. 1 w zw. z art 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 902 ze zm.; dalej także jako: "u.d.i.p.") w zakresie, w jakim z przepisów tych wynika, że informacja nieudostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA we Wrocławiu z 3 września 2026 r., IV SAB/Wr 496/26 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie: Sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska (sprawozdawca), Sędzia WSA Andrzej Nikiforów, po rozpoznaniu w Wydziale IV na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 3 września 2026 r.…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 188/26 za stroną

    …informacji publicznej, zarzucając rażące naruszenie art. 13 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej poprzez niedotrzymanie ustawowego, nieprzekraczalnego, terminu 14 dni na udzielenie odpowiedzi, który upłynął z dniem 1 czerwca 2026 r. W oparciu o powyższe zarzuty skarżący wniósł o zobowiązanie Prezesa Sądu…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 308/26 za stroną

    …Według art. 13 ust. 1 i 2 u.d.i.p. udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 306/26 za stroną

    …Według art. 13 ust. 1 i 2 u.d.i.p. udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Łodzi z 2 września 2026 r., II SAB/Łd 307/26 za stroną

    …Według art. 13 ust. 1 i 2 u.d.i.p. udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Olsztynie z 1 września 2026 r., II SAB/Ol 119/26 za stroną

    …Zarzucił, że organ z naruszeniem art. 61 ust. 1 Konstytucji RP oraz art. 10 ust. 1, art. 13 ust. 1 i art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2022 r. poz. 902, dalej jako: "u.d.i.p.") nie udostępnił wnioskowanych załączników do protokołów i listy obecności oraz kopii…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Łodzi z 27 sierpnia 2026 r., II SAB/Łd 294/26 za stroną

    …W skardze podniesiono następujące zarzuty: 1. naruszenie art. 13 ust. 1 u.d.i.p., poprzez nieudostępnienie informacji publicznej bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku; 2. naruszenie art. 13 ust. 2 u.d.i.p., poprzez nieskuteczne i spóźnione zawiadomienie o przedłużeniu terminu…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Poznaniu z 27 sierpnia 2026 r., II SAB/Po 162/26 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Edyta Podrazik Sędziowie Sędzia WSA Arkadiusz Skomra (sprawozdawca) Asesor WSA Jacek Rejman po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 27 sierpnia 2026 r. w sprawie ze skargi Ż. J. na…

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Krakowie z 27 sierpnia 2026 r., II SAB/Kr 282/26 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Paweł Darmoń Sędzia WSA Agnieszka Nawara - Dubiel (spr.) ASR WSA Anna Kopeć po rozpoznaniu w dniu 27 sierpnia 2026 r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym skargi J. J. na bezczynność Wójta Gminy Babice w…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Szczecinie z 27 sierpnia 2026 r., I SAB/Sz 205/26 za organem

    …Zgodnie z art. 13 ust. 1 u.d.i.p., udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2. Stosownie do art. 13 ust. 2 u.d.i.p., jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w…

    CBOSA
  18. Wyrok NSA z 25 sierpnia 2026 r., III OSK 333/26 w części

    …się w ustawowym 14-dniowym terminie, zastrzeżonym w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (obecnie t. jedn. Dz.U. z 2022 r., poz. 902 ze zm., dalej jako u.d.i.p.), to jednak nieuprawnione było twierdzenie jakoby organ pozostawał w bezczynności.

    CBOSA
  19. Wyrok NSA z 25 sierpnia 2026 r., III OSK 334/26 w części

    …się w ustawowym 14-dniowym terminie, zastrzeżonym w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (obecnie t. jedn. Dz.U. z 2022 r., poz. 902 ze zm., dalej jako u.d.i.p.), to jednak nieuprawnione było twierdzenie jakoby organ pozostawał w bezczynności.

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Olsztynie z 25 sierpnia 2026 r., II SAB/Ol 154/26 za stroną

    …sądu skargę na bezczynność organu, zarzucając naruszenie art. 13 ust. 1 w zw. z art. 14 ust. 1 u.d.i.p. poprzez bezczynność polegającą na nieudostępnieniu żądanej informacji publicznej w ustawowym terminie 14 dni oraz bezprawnym uzależnieniu realizacji wniosku od wypełnienia wewnętrznego urzędowego formularza.

    CBOSA