Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 94 Kodeks postępowania w sprawach o wykroczeniaWyczyść filtry

19 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie SO w Łodzi z 29 grudnia 2016 r., V Kz 943/16

    …Zgodnie z art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. , obwinionemu przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do sądu, który wydał wyrok nakazowy, w terminie 7 dni od doręczenia tego wyroku. Termin na wniesienie sprzeciwu w analizowanej sprawie upłynął dla obwinionego z dniem 7 października 2016 roku.

    SAOS
  2. Wyrok SR w Łańcucie z 21 grudnia 2016 r., II W 906/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  3. Wyrok SR w Łańcucie z 15 grudnia 2016 r., II W 910/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  4. Wyrok SR w Łańcucie z 5 grudnia 2016 r., II W 653/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  5. Wyrok SR w Łańcucie z 7 listopada 2016 r., II W 742/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  6. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 5 września 2016 r., VI Ka 519/16

    …( Dz. U. nr 170z 2002r,poz. 1393 z późniejszymi zmianami), art. 94 § 1 i 3 KW w zw. z art. 3 ust. 1 w zw. z art. 6 Ustawy o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. ( Dz.U.2011 Nr 30 poz. 151; z późniejszymi zmianami.) na skutek apelacji wniesionej przez obrońcę obwinionego od wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy…

    SAOS
  7. Wyrok SR w Łańcucie z 26 sierpnia 2016 r., II W 437/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  8. Wyrok SR w Łańcucie z 3 sierpnia 2016 r., II W 375/16

    …nie mając do tego uprawnienia tj. o wykroczenie z art. 94§1kw orzeka I/. u z n a j e obwinionego A. S. za winnego popełnienia czynu zarzucanego wnioskiem o ukaranie, wyżej w wyroku opisanego, a stanowiącego wykroczenie z art. 94§1kw i za to: na podstawie art. 94§1kw w y m i e r z a mu karę grzywny w wysokości 400,00zł…

    SAOS
  9. Wyrok SO w Gliwicach z 28 lipca 2016 r., VIII Pa 40/16

    …W konsekwencji, Sąd Rejonowy w oparciu o treść art. 94 ust.5 k.p. w. z art. 151¹§ 1 ust. 1 i 2 kp . zasądził wynagrodzenie za godziny nadliczbowe (pkt 1 wyroku). W pkt 2 wyroku Sąd Rejonowy oddalił powództwo odnośnie odszkodowania za nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę.

    SAOS
  10. Wyrok SO w Gliwicach z 26 lipca 2016 r., VI Ka 371/16

    …M. Ż. / Ż. / syna A. i D. ur. (...) w R. obwinionego z art. 94§1 kw na skutek apelacji wniesionej przez obwinionego od wyroku Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach z dnia 26 stycznia 2016 r. sygnatura akt VI W 1026/15 na mocy art. 437 kpk i art. 438 kpk w zw. z art. 109 § 2 kpw , art. 624 § 1 kpk w zw.

    SAOS
  11. Wyrok SN z 22 czerwca 2016 r., III KK 198/16

    …III Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w L. na podstawie art. 94 § 1 k.p.w. w zw. z art. 506 § 1 i 3 k.p.k. odmówił przyjęcia sprzeciwu złożonego przez obwinionego z uwagi na fakt wniesienia go po terminie. Wyrok nakazowy z dnia 27 sierpnia 2015 r. uprawomocnił się w dniu 16 września 2015 r. Od powyższego wyroku…

    SAOS
  12. Wyrok SR w Łańcucie z 21 czerwca 2016 r., II W 253/16

    …zawitym 7 dni od doręczenia wyroku ( art.506§1kpk w zw. z art.94§1kpw ). 2. Prezes sądu odmawia przyjęcia sprzeciwu, jeżeli został on wniesiony po terminie lub przez osobę nieuprawnioną ( art.506§2kpk w zw. z art.94§1kpw ). Na zarządzenie odmawiające przyjęcia sprzeciwu przysługuje zażalenie ( art.94§2kpw ).

    SAOS
  13. Wyrok SR w Łańcucie z 19 maja 2016 r., II W 286/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  14. Wyrok SR w Opolu z 19 maja 2016 r., II W 813/16

    …od dnia doręczenia tego wyroku ( art. 506 §1 kpk w zw. z art. 94 §1 kpw ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 §1 kpk w zw. z art. 38 § 1 kpw ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  15. Wyrok SR w Łańcucie z 13 maja 2016 r., II W 240/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  16. Wyrok SR w Łańcucie z 11 maja 2016 r., II W 56/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  17. Wyrok SR w Łańcucie z 20 kwietnia 2016 r., II W 216/16

    …nie posiadając do tego uprawnień tj. o wykroczenie z art. 94§1kw orzeka I/. u z n a j e obwinionego D. B. za winnego popełnienia czynu zarzucanego wnioskiem o ukaranie, wyżej w wyroku opisanego, a stanowiącego wykroczenie z art. 94§1kw i za to: na podstawie art. 94§1kw w y m i e r z a mu karę grzywny w wysokości…

    SAOS
  18. Wyrok SR w Łańcucie z 19 lutego 2016 r., II W 104/16

    …od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  19. Postanowienie SO w Zielonej Górze z 17 lutego 2016 r., VII Kz 62/16

    …Zgodnie z art. 506 § 1 kpk w zw. z art. 94 § 1 kpw obwinionemu przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do sądu, który wydał wyrok nakazowy, w terminie zawitym 7 dni od doręczenia tego wyroku. Jednocześnie, na podstawie art. 123 § 1 kpk w zw.

    SAOS