Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Poznaniu z 27 listopada 2019 r., I SA/Po 905/19
…się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a.). Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. W rozpoznawanej sprawie należy stwierdzić, że skarga została złożona z przekroczeniem terminu do jej wniesienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 listopada 2019 r., V SA/Wa 1704/19
…przedmiotowej skargi była Poczta Polska S.A. Stosownie do art. 83 § 3 ppsa, data nadania przesyłki w polskim urzędzie pocztowym jest datą wniesienia skargi do sądu. Zaskarżona decyzja SKO w W. z (...) sierpnia 2009 r. nr (...) została doręczona stowarzyszeniu (...) sierpnia 2009 r. Termin do wniesienia skargi…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 listopada 2019 r., V SA/Wa 1705/19
…przedmiotowej skargi była Poczta Polska S.A. Stosownie do art. 83 § 3 ppsa, data nadania przesyłki w polskim urzędzie pocztowym jest datą wniesienia skargi do sądu. Zaskarżona decyzja SKO w W. z (...) sierpnia 2009 r. nr (...) została doręczona stowarzyszeniu (...) sierpnia 2009 r. Termin do wniesienia skargi…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 18 listopada 2019 r., II SA/Gl 1382/19
…Terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego (art. 83 § 1 p.p.s.a.). Termin na wniesienie skargi do sądu administracyjnego jest terminem oznaczonym w dniach. W związku z tym nie będzie miał do niego zastosowania art. 112 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 13 listopada 2019 r., II SA/Lu 521/19
…sobotę i dzień ustawowo wolny od pracy, stosownie więc do art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy).
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 13 listopada 2019 r., II SA/Ol 839/19
…z dniem 20 września 2019r. Stosownie bowiem do treści art. 83 § 3 ustawy p.p.s.a. oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r.- Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 8 listopada 2019 r., II SA/Ke 781/19
…Zgodnie z art. 83 § 1 Ppsa terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 Kodeksu cywilnego termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 6 listopada 2019 r., VI SA/Wa 2194/19
…Sąd nadmienia, że w myśl art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji…
CBOSA - Postanowienie NSA z 5 listopada 2019 r., II FZ 590/19
…podstaw do złożenia wniosku o przywrócenie terminu, e. art. 83 § 1 P.p.s.a. w zw. z art. 83 § 3 P.p.s.a. poprzez jego błędne zastosowanie i uznanie, iż w niniejszej sprawie pełnomocnik w sposób błędny obliczył termin na wniesienie skargi kasacyjnej, podczas gdy termin został obliczony w sposób zgodny z obowiązującymi…
CBOSA - Postanowienie NSA z 30 października 2019 r., I FZ 213/19
…Natomiast na podstawie art. 83 § 3 P.p.s.a. oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (...) jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Powyższe przepisy odczytywane łącznie w sposób wyczerpujący kształtują zasady wnoszenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 października 2019 r., III SA/Wa 1826/19
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a. Skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 24 września 2019 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 23 października 2019 r., II SA/Ke 367/19 za stroną
…Ponieważ także poniedziałek był dniem świątecznym, faktycznie, stosownie do przepisu art. 83 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zmianami), dalej p.p.s.a., zgodnie z którym jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę…
CBOSA - Postanowienie NSA z 23 października 2019 r., I OZ 986/19
…W myśl art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 21 października 2019 r., III SA/Gd 391/19
…zatem w dniu 15 lipca 2019 r. , albowiem - zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 21 października 2019 r., I SA/Wr 772/19
…Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.: dalej - p.p.s.a.) Z kolei art. 83 § 3 p.p.s.a stanowi, że oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 11 października 2019 r., III SA/Wa 1889/19
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a., który to przepis odsyła w tym zakresie do przepisów prawa cywilnego. Stosownie zaś do treści art. 111 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, przy czym jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 9 października 2019 r., II SA/Ol 529/19
…Zgodnie bowiem z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 1302, ze zm., dalej jako: p.p.s.a.) oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu, jednakże przepis ten odnosi się wyłącznie do pism…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 września 2019 r., III SA/Wa 1301/19
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do 24 września 2019 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 23 września 2019 r., VI SA/Wa 1235/19
…ustawowo wolnym od pracy, a zatem, stosownie do treści art. 83 § 2 p.p.s.a. (zgodnie z którym za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy) ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi był 15 kwietnia 2019 r. Skarżący nadał przesyłkę sądową zawierającą skargę w dniu 16 kwietnia 2019 r., a…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 18 września 2019 r., III SA/Łd 738/19
…się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 2 p.p.s.a.). W tej sytuacji trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi, o którym stanowi art. 53 § 1 p.p.s.a., zakończył swój bieg 8 lipca 2019 r. (w poniedziałek).
CBOSA