Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Łodzi z 16 listopada 2017 r., II SA/Łd 854/17
…bowiem dzień 10 września 2017r. wypadał w niedzielę (art. 83 § 2 P.p.s.a.). Natomiast skarżący nadał pocztą skargę w dniu 25 września 2017r., a więc z uchybieniem ustawowego terminu. Należy również domniemywać, że to właśnie w tym dniu ustały przyczyny, które w ocenie skarżącego uniemożliwiały mu zachowanie terminu do…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 16 listopada 2017 r., II SA/Łd 857/17
…bowiem dzień 10 września 2017r. wypadał w niedzielę (art. 83 § 2 P.p.s.a.). Natomiast skarżący nadał pocztą skargę w dniu 25 września 2017r., a więc z uchybieniem ustawowego terminu. Należy również domniemywać, że to właśnie w tym dniu ustały przyczyny, które w ocenie skarżącego uniemożliwiały mu zachowanie terminu do…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 16 listopada 2017 r., II SA/Łd 856/17
…bowiem dzień 10 września 2017r. wypadał w niedzielę (art. 83 § 2 P.p.s.a.). Natomiast skarżący nadał pocztą skargę w dniu 25 września 2017r., a więc z uchybieniem ustawowego terminu. Należy również domniemywać, że to właśnie w tym dniu ustały przyczyny, które w ocenie skarżącego uniemożliwiały mu zachowanie terminu do…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 10 listopada 2017 r., II SA/Sz 1250/17
…W tej sytuacji, zgodnie z art. 83 § 2 P.p.s.a., jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Wskazać należy zatem, iż dzień 25 września 2017 r. (poniedziałek) był w niniejszej sprawie ostatnim…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 10 listopada 2017 r., II SA/Sz 1166/17
…który to dzień nie był sobotą ani dniem wolnym od pracy (art. 83 § 2 P.p.s.a.). Podobnie G. M. – H. odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu został doręczony w dniu 23 października 2017 r. i upływał w dniu 30 października 2017 r. Z kolei E. S. i G. W. odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 7 listopada 2017 r., VI SA/Wa 1814/17
…braków upływał [...] listopada 2017 r., tj. zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a. następnego dnia po dniu wolnym od pracy. W związku z nienadesłaniem przez pełnomocnika Skarżącej oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu Spółki przed wojewódzkim sądem…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 30 października 2017 r., II SA/Sz 977/17
…albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Stosownie do art. 83 § 1 p.p.s.a, terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. Jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 października 2017 r., III SA/Wa 1560/17
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a. Skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do 21 czerwca 2017r. nie odnotowano wpływu kwoty stanowiącej wpis od skargi, oznacza to, że wpis od skargi nie został uiszczony w wyznaczonym Skarżącemu terminie siedmiu dni, to – tym samym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 27 października 2017 r., II SA/Łd 749/17
…2017r., bowiem dzień 26 sierpnia przypadał w sobotę (art. 83 § 2 P.p.s.a.). Skarga natomiast została złożona osobiście przez skarżącego w siedzibie organu w dniu 31 sierpnia 2017r., a więc z przekroczeniem ustawowego terminu, o którym mowa w art. 53 § 1 P.p.s.a. W świetle powyższego uzasadnione jest stwierdzenie, iż…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 26 października 2017 r., II SA/Ke 642/17
…Co prawda w myśl art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), dalej "p.p.s.a." oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu, ale odnosi się to wyłącznie do pism skierowanych…
CBOSA - Postanowienie NSA z 26 października 2017 r., I FZ 272/17
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a., upłynął w dniu 28 czerwca 2017 r., czego skarżąca także nie neguje. Natomiast skarga kasacyjna strony, datowana na 29 czerwca 2017 r., została - wbrew jej twierdzeniom - wniesiona również 29 czerwca 2017 r. Świadczy o tym bezspornie data…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 października 2017 r., IV SA/Wa 2048/17
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a. Jak już wyjaśniono, skarżący mimo wezwania, nie uiścił należnego wpisu sądowego od skargi. W tym stanie rzeczy, Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 24 października 2017 r., III SA/Wa 2886/17
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 14 października 2017 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 24 października 2017 r., III SA/Wa 2887/17
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 14 października 2017 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 października 2017 r., II GZ 777/17
…wpływy na wynik sprawy, tj. art. 177 § 1, art. 178 oraz art. 83 § 3 p.p.s.a. poprzez odrzucenie skargi kasacyjnej w sytuacji, gdy została ona złożona fizycznie w placówce pocztowej w dniu 27 kwietnia 2017 r., a zatem z zachowaniem trzydziestodniowego terminu określonego w art. 177 § 1 p.p.s.a. W uzasadnieniu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 11 października 2017 r., II OZ 1060/17
…Zgodnie z art. 83 § 3 oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 11 października 2017 r., III SA/Wa 181/16
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a. Pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie uiszczenia wpisu oraz o skutkach niezastosowania się do wezwania, Skarżąca wpisu nie uiścilła. Wobec powyższego, na podstawie art. 178 P.p.s.a. i art. 220 § 3 P.p.s.a. postanowiono, jak w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 października 2017 r., II SA/Wa 267/17
…Zgodnie z treścią art. 83 § 3 ppsa, oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 października 2017 r., III SA/Wa 2780/17
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 27 września 2017 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 4 października 2017 r., IV SA/Wa 2197/17
…Odpowiednio zaś do treści art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Sąd oceniając złożony wniosek o przywrócenie terminu sprawdza w pierwszej kolejności, czy spełnia on wymogi formalne m.in. to czy został złożony w…
CBOSA