Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 23 września 2014 r., I SA/Bd 714/14
…jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu, o czym stanowi art. 83 § 3 p.p.s.a. Stosownie natomiast do art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Wobec wynikających z akt sprawy okoliczności, że zaskarżona decyzja organu odwoławczego doręczona została skarżącej w…
CBOSA - Postanowienie NSA z 23 września 2014 r., II GZ 371/14
…WSA wskazał, że brak dostosowania art. 83 § 3 p.p.s.a. do brzmienia ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz.U. 2012 r., poz. 1529 dalej: ustawa Prawo pocztowe) – wprowadzającej pojęcie tzw. operatora wyznaczonego, tj. operatora pocztowego obowiązanego do świadczenia usług powszechnych – nie oznacza, iż…
CBOSA - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 23 września 2014 r., I SA/Bd 726/14
…jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu, o czym stanowi art. 83 § 3 p.p.s.a. Stosownie natomiast do art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Wobec wynikających z akt sprawy okoliczności, że zaskarżona decyzja organu odwoławczego doręczona została skarżącej w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 22 września 2014 r., II SA/Op 402/14
…Z tego względu, stosownie do treści art. 83 § 2 P.p.s.a., za ostatni dzień terminu należało przyjąć następny dzień po dniach wolnych od pracy. Stosownie do tego, przesyłkę skierowaną do skarżącego, zawierającą wezwanie do uiszczenia wpisu, należało uznać za doręczoną w dniu 18 sierpnia 2014 r. (poniedziałek).
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 22 września 2014 r., II SA/Op 252/14
…na 24 sierpnia 2014 r. (niedziela), stąd stosownie do art. 83 § 2 P.p.s.a. należało uznać, że termin ten upływał z dniem 25 sierpnia 2014 r., czyli w następnym dniu po dniu wolnym od pracy. Jednocześnie pełnomocnik dokonał czynności, której terminowi uchybił, składając skargę kasacyjną.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 września 2014 r., I SA/Wr 2195/13
…Na podstawie art. 83 § 1 u.p.p.s.a., terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 września 2014 r., I SA/Wr 2194/13
…Na podstawie art. 83 § 1 u.p.p.s.a., terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 22 września 2014 r., II SA/Op 317/14
…się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a.). Natomiast stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Skarżący odebrał zaskarżoną decyzję w dniu 2 października 2013 r., zatem termin do wniesienia skargi rozpoczął bieg w…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 września 2014 r., I SA/Wr 2196/13
…Na podstawie art. 83 § 1 u.p.p.s.a., terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 19 września 2014 r., I SA/Po 403/14
…wymaga kwestia, że terminy oblicza się zgodnie z przepisem art. 83 § 1 P.p.s.a., tj. według przepisów prawa cywilnego. Na podstawie art. 112 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 17 września 2014 r., V SA/Wa 1748/14
…się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a.). Natomiast stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. W rozpoznawanej sprawie należy stwierdzić, że skarga została złożona z przekroczeniem terminu do jej wniesienia.
CBOSA - Wyrok SO w Białymstoku z 11 września 2014 r., V U 1152/14
…postępowania administracyjnego, względem pozostałych (por. art. 83 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. z 2012 r. poz. 270 j.t., czy art. 12 § 5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa - Dz. U. 2012, poz. 749 j.t.).
SAOS - Postanowienie WSA w Warszawie z 11 września 2014 r., III SA/Wa 517/14
…stosownie do treści art. 194 § 2 p.p.s.a. w związku z art. 83 § 1 p.p.s.a., upływał dla pełnomocnika Skarżącej w dniu 26 sierpnia 2014 r. (wtorek). Natomiast pełnomocnik Skarżącej złożył przedmiotowe zażalenie osobiście na biurze podawczym tutejszego Sądu w dniu 27 sierpnia 2014 r. Tym samym uchybienie terminowi do…
CBOSA - Postanowienie NSA z 9 września 2014 r., II OZ 877/14
…w placówce InPost Sp. z o.o. Powołując się zatem na art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.jedn. Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.) oraz art. 178 ust. 1 i art. 192 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U. z 2012 r., poz.…
CBOSA - Postanowienie NSA z 9 września 2014 r., I OZ 691/14
…Norma wywiedziona z art. 83 § 1 w zw. z art. 141 § 2 ppsa ma charakter gwarancyjny dla strony – siedmiodniowy termin do złożenia wniosku o uzasadnienie upływał dnia 23 kwietnia 2014 r. o północy. Nie oznacza to jednak, że złożenie wniosku w dniu, w którym to zdarzenie nastąpiło, lecz już po momencie, w których to…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 8 września 2014 r., I SA/Wr 1916/14
…terminu istotne znaczenie ma regulacja zawarta w art. 83 § 3 p.p.s.a., który przewiduje, że równoznaczne z wniesieniem pisma do sądu jest oddanie go w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe lub w polskim urzędzie konsularnym.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 8 września 2014 r., I SA/Wr 2394/13
…Na podstawie art. 83 § 1 u.p.p.s.a., terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 8 września 2014 r., I SA/Wr 2393/13
…Na podstawie art. 83 § 1 u.p.p.s.a., terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 8 września 2014 r., I SA/Wr 2138/13
…Na podstawie art. 83 § 1 u.p.p.s.a., terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 8 września 2014 r., I SA/Wr 2392/13
…Na podstawie art. 83 § 1 u.p.p.s.a., terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA