Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

207 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 14 września 2011 r., II SA/Wa 1703/11

    …skarżącego (obliczenie terminu uwzględnia dyspozycję art. 83 § 2 ppsa). Tymczasem, pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie wniesienia skargi, J. K. nadał skargę w urzędzie pocztowym dopiero 13 lipca 2011 r. (data stempla pocztowego), a więc z uchybieniem ustawowego terminu do wniesienia skargi.

    CBOSA
  2. Postanowienie NSA z 14 września 2011 r., I FSK 1261/11

    …sprawy skutkujące błędnym przyjęciem przez Sąd, wbrew art. 83 § 3 p.p.s.a., że pełnomocnik skarżącego nie złożył w terminie i we właściwej formie odpisu pełnomocnictwa wraz z dokumentami potwierdzającymi prawo do jego podpisania przez przedstawicieli ustawowych skarżącego podatnika w dacie jego udzielenia (np. odpis z…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gdańsku z 12 września 2011 r., III SA/Gd 300/11

    …W myśl art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przepis art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. stanowi, że sąd jest zobligowany odrzucić skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia, co ma miejsce w niniejszej sprawie.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Opolu z 12 września 2011 r., II SA/Op 5/11

    …Mając na uwadze to, iż zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. dzień oddania pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczny z wniesieniem go do sądu, stwierdzić należało, że skarżący wniósł skargę kasacyjną z dwudziestoośmiodniowym terminem uchybienia do jej wniesienia.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Opolu z 12 września 2011 r., II SA/Op 14/11

    …Mając na uwadze to, iż zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. dzień oddania pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczny z wniesieniem go do sądu, stwierdzić należało, że skarżący wniósł skargę kasacyjną z dwudziestosiedmiodniowym terminem uchybienia do jej wniesienia.

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Opolu z 12 września 2011 r., II SA/Op 7/11

    …Mając na uwadze to, iż zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. dzień oddania pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczny z wniesieniem go do sądu, stwierdzić należało, że skarżący wniósł skargę kasacyjną z dwudziestosiedmiodniowym terminem uchybienia do jej wniesienia.

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 1 września 2011 r., I OZ 621/11

    …Zaskarżonemu postanowieniu zarzucono: - naruszenie art. 141 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 83 § 3 p.p.s.a. polegające na odmowie sporządzenia wniosku o uzasadnienie wyroku pomimo, iż okoliczności faktyczne sprawy wskazują, iż został on złożony w ustawowo przewidzianym terminie.

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Gdańsku z 31 sierpnia 2011 r., II SA/Gd 469/11

    …pisma do Sądu tj. 29 czerwca 2011 r. Stosownie do treści art. 83 § 3 ustawy p.p.s.a. za równoczesne z wniesieniem pisma do Sądu uważa się oddanie go w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym. Jedynie więc nadanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Szczecinie z 30 sierpnia 2011 r., II SA/Sz 872/11

    …konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu (art. 83 § 3 ustawy p.p.s.a.). W niniejszej sprawie, zaskarżona decyzja została doręczona skarżącej w dniu [...] r. W tej sytuacji należy stwierdzić, że trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi do Sądu upływał w dniu 21 lipca 2011 r., który to dzień nie był…

    CBOSA
  10. Postanowienie NSA z 30 sierpnia 2011 r., II GSK 1691/11

    Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Andrzej Kisielewicz po rozpoznaniu w dniu 30 sierpnia 2011 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej I. Ch. B. P. A. N. w P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 27 kwietnia 2011 r., sygn. akt V…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 26 sierpnia 2011 r., II SA/Rz 292/11

    …Oznacza to, że termin dla wniesienia skargi kasacyjnej od tego postanowienia (z uwzględnieniem regulacji art. 83 § 2 P.p.s.a.) upłynął dla niego 20 czerwca 2011 r. Ponieważ jednak sporządzenie skargi kasacyjnej objęte jest tzw. przymusem adwokackim a skarżący w terminie do jej wniesienia wnioskiem z dnia 31 maja 2011…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 26 sierpnia 2011 r., IV SA/Wa 802/11

    …Należy podkreślić, iż stosownie do art. 83 § 3 P.p.s.a., oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. W niniejszej sprawie za datę wniesienia zażalenia, stanowiącego w rzeczywistości wniosek o przyznanie prawa pomocy, należy zatem uznać datę jego nadania w urzędzie pocztowym,…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 sierpnia 2011 r., I SA/Po 541/11

    …Za równoznaczne z wniesieniem skargi do sądu uważa się jej nadanie w polskim urzędzie pocztowym (art. 83 § 3 P.p.s.a.). W tej perspektywie Sąd zważył, iż skarga T. C. na w.w. postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej została wniesiona po upływie wskazanego terminu ustawowego.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 sierpnia 2011 r., II SA/Po 606/11

    …rozstrzygnięcia w sprawie, przy czym stosownie do art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem, iż jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 sierpnia 2011 r., I SA/Po 576/11

    …się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a.). Skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 sierpnia 2011 r., II SA/Rz 732/11

    …dopiero z dniem 20 czerwca 2011 r., ponieważ zgodnie z art. 83 §2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Kielcach z 12 sierpnia 2011 r., II SA/Ke 410/11

    …procesowej może nie wywołać skutków prawnych określonych w art. 83 § 3 p.p.s.a., gdyż firmę traktował jako jeden z polskich urzędów pocztowych. Ponadto wskazał, że organ administracji uznał, że skarga została wniesiona z zachowaniem terminu.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Gdańsku z 10 sierpnia 2011 r., III SA/Gd 300/11

    …Zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przy czym oczywistym, jest że skarga musi być zaadresowana prawidłowo (por. postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 16 października 2007 r. I OZ…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 9 sierpnia 2011 r., III SA/Wr 309/08

    …Zgodnie z dyspozycją art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, to jest regulacji zawartej w art. 110 -115 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.). Zgodnie z treścią art. 112 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 8 sierpnia 2011 r., VI SA/Wa 1433/11

    …który upływał z końcem dnia 30 maja 2011 r., w myśl art. 83 § 2 p.p.s.a. (tak też: postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 2 marca 2011 r. sygn. akt IV SA/GL 202/11, LEX nr 737436). W tym stanie rzeczy, Wojewódzki sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że skarga została wniesiona po…

    CBOSA