Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 14 września 2011 r., II SA/Wa 1703/11
…skarżącego (obliczenie terminu uwzględnia dyspozycję art. 83 § 2 ppsa). Tymczasem, pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie wniesienia skargi, J. K. nadał skargę w urzędzie pocztowym dopiero 13 lipca 2011 r. (data stempla pocztowego), a więc z uchybieniem ustawowego terminu do wniesienia skargi.
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 września 2011 r., I FSK 1261/11
…sprawy skutkujące błędnym przyjęciem przez Sąd, wbrew art. 83 § 3 p.p.s.a., że pełnomocnik skarżącego nie złożył w terminie i we właściwej formie odpisu pełnomocnictwa wraz z dokumentami potwierdzającymi prawo do jego podpisania przez przedstawicieli ustawowych skarżącego podatnika w dacie jego udzielenia (np. odpis z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 12 września 2011 r., III SA/Gd 300/11
…W myśl art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przepis art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. stanowi, że sąd jest zobligowany odrzucić skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia, co ma miejsce w niniejszej sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 12 września 2011 r., II SA/Op 5/11
…Mając na uwadze to, iż zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. dzień oddania pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczny z wniesieniem go do sądu, stwierdzić należało, że skarżący wniósł skargę kasacyjną z dwudziestoośmiodniowym terminem uchybienia do jej wniesienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 12 września 2011 r., II SA/Op 14/11
…Mając na uwadze to, iż zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. dzień oddania pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczny z wniesieniem go do sądu, stwierdzić należało, że skarżący wniósł skargę kasacyjną z dwudziestosiedmiodniowym terminem uchybienia do jej wniesienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 12 września 2011 r., II SA/Op 7/11
…Mając na uwadze to, iż zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. dzień oddania pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczny z wniesieniem go do sądu, stwierdzić należało, że skarżący wniósł skargę kasacyjną z dwudziestosiedmiodniowym terminem uchybienia do jej wniesienia.
CBOSA - Postanowienie NSA z 1 września 2011 r., I OZ 621/11
…Zaskarżonemu postanowieniu zarzucono: - naruszenie art. 141 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 83 § 3 p.p.s.a. polegające na odmowie sporządzenia wniosku o uzasadnienie wyroku pomimo, iż okoliczności faktyczne sprawy wskazują, iż został on złożony w ustawowo przewidzianym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 31 sierpnia 2011 r., II SA/Gd 469/11
…pisma do Sądu tj. 29 czerwca 2011 r. Stosownie do treści art. 83 § 3 ustawy p.p.s.a. za równoczesne z wniesieniem pisma do Sądu uważa się oddanie go w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym. Jedynie więc nadanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 30 sierpnia 2011 r., II SA/Sz 872/11
…konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu (art. 83 § 3 ustawy p.p.s.a.). W niniejszej sprawie, zaskarżona decyzja została doręczona skarżącej w dniu [...] r. W tej sytuacji należy stwierdzić, że trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi do Sądu upływał w dniu 21 lipca 2011 r., który to dzień nie był…
CBOSA - Postanowienie NSA z 30 sierpnia 2011 r., II GSK 1691/11
Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Andrzej Kisielewicz po rozpoznaniu w dniu 30 sierpnia 2011 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej I. Ch. B. P. A. N. w P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 27 kwietnia 2011 r., sygn. akt V…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 26 sierpnia 2011 r., II SA/Rz 292/11
…Oznacza to, że termin dla wniesienia skargi kasacyjnej od tego postanowienia (z uwzględnieniem regulacji art. 83 § 2 P.p.s.a.) upłynął dla niego 20 czerwca 2011 r. Ponieważ jednak sporządzenie skargi kasacyjnej objęte jest tzw. przymusem adwokackim a skarżący w terminie do jej wniesienia wnioskiem z dnia 31 maja 2011…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 sierpnia 2011 r., IV SA/Wa 802/11
…Należy podkreślić, iż stosownie do art. 83 § 3 P.p.s.a., oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. W niniejszej sprawie za datę wniesienia zażalenia, stanowiącego w rzeczywistości wniosek o przyznanie prawa pomocy, należy zatem uznać datę jego nadania w urzędzie pocztowym,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 sierpnia 2011 r., I SA/Po 541/11
…Za równoznaczne z wniesieniem skargi do sądu uważa się jej nadanie w polskim urzędzie pocztowym (art. 83 § 3 P.p.s.a.). W tej perspektywie Sąd zważył, iż skarga T. C. na w.w. postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej została wniesiona po upływie wskazanego terminu ustawowego.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 sierpnia 2011 r., II SA/Po 606/11
…rozstrzygnięcia w sprawie, przy czym stosownie do art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem, iż jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 sierpnia 2011 r., I SA/Po 576/11
…się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a.). Skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 p.p.s.a.).
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 sierpnia 2011 r., II SA/Rz 732/11
…dopiero z dniem 20 czerwca 2011 r., ponieważ zgodnie z art. 83 §2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 12 sierpnia 2011 r., II SA/Ke 410/11
…procesowej może nie wywołać skutków prawnych określonych w art. 83 § 3 p.p.s.a., gdyż firmę traktował jako jeden z polskich urzędów pocztowych. Ponadto wskazał, że organ administracji uznał, że skarga została wniesiona z zachowaniem terminu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 10 sierpnia 2011 r., III SA/Gd 300/11
…Zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przy czym oczywistym, jest że skarga musi być zaadresowana prawidłowo (por. postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 16 października 2007 r. I OZ…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 9 sierpnia 2011 r., III SA/Wr 309/08
…Zgodnie z dyspozycją art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, to jest regulacji zawartej w art. 110 -115 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.). Zgodnie z treścią art. 112 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 8 sierpnia 2011 r., VI SA/Wa 1433/11
…który upływał z końcem dnia 30 maja 2011 r., w myśl art. 83 § 2 p.p.s.a. (tak też: postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 2 marca 2011 r. sygn. akt IV SA/GL 202/11, LEX nr 737436). W tym stanie rzeczy, Wojewódzki sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że skarga została wniesiona po…
CBOSA