Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

207 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 26 października 2011 r., II OSK 2170/11

    …K., która nie jest polskim urzędem pocztowym w rozumieniu art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm. – zwanej dalej p.p.s.a.), a zatem za termin złożenia skargi należy uznać dzień jej wpłynięcia do właściwego organu.

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Olsztynie z 24 października 2011 r., I SA/Ol 649/11

    …termin od jej doręczenia upłynął w dniu 7 września 2011r.( art. 83 § 3 p.p.s.a.) W tych okolicznościach skarga, jako wniesiona z uchybieniem terminu podlega odrzuceniu, stosownie do art. 58 §1 pkt 2 p.p.s.a. Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny na podstawie art. 58 § 3 w związku z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a.…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Kielcach z 21 października 2011 r., II SA/Ke 555/11

    …Zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 k.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 20 października 2011 r., III SA/Wa 1401/11

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Pomimo prawidłowego pouczenia o sposobie i terminie uiszczenia wpisu oraz o skutkach niezastosowania się do wezwania, Skarżący wpisu nie uiścił. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Sąd skargę odrzucił.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Warszawie z 20 października 2011 r., IV SA/Wa 524/10

    …w niedzielę 18 września 2011 r., więc zgodnie z treścią art. 83 § 2 ppsa, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy). Natomiast do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarga kasacyjna została wniesiona dopiero dnia 22 września 2011 r., a więc z uchybieniem ustawowego…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Łodzi z 19 października 2011 r., III SA/Łd 955/11

    …Następnie wskazać należy, iż w myśl art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego z zastrzeżeniem § 2. według którego, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 19 października 2011 r., II GZ 470/11

    …skorzystać z pośrednictwa poczty ze skutkiem określonym w art. 83 § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Brak jest zatem podstaw do uznania słuszności argumentacji o prowadzeniu kancelarii przez pełnomocnika skarżącej jednoosobowo i zaawansowanej ciąży skarżącej jako czynników pośrednio…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 października 2011 r., IV SA/Po 1026/11

    …skargi upłynął w dniu [...] września 2011 r. o północy (art. 83 § 2 ppsa), a skarga nadana została dnia [...] września 2011 r. o godzinie 17 - czwartego dnia po terminie (k. 24 akt sądowych). Błędnie Pełnomocnik Spółki wskazuje w skardze dzień "[...]-08-2011 r." jako dzień doręczenia Spółce decyzji z [...] sierpnia…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 12 października 2011 r., II SA/Rz 870/11

    …wynikającego z art. 49 §1 i §2 p.p.s.a. w zw. z art. 83 §3 p.p.s.a., a upływającego z dniem 7 października 2011 r. Mając na względzie powyższe Sąd skargę odrzucił, orzekając na podstawie art. 58 §1 pkt 6) p.p.s.a. Orzeczenie wydano na posiedzeniu niejawnym, zgodnie z art. 58 §3 p.p.s.a.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 października 2011 r., IV SA/Wa 1558/11

    …Stosownie do art. 83 § 3 P.p.s.a., data nadanie przesyłki w polskim urzędzie pocztowym jest datą wniesienia skargi do sądu. Art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a. stanowi, że sąd odrzuca skargę złożoną po upływie terminu do jej wniesienia. W rozpoznawanej sprawie nie ulega wątpliwości, że zaskarżone postanowienie doręczone…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Kielcach z 30 września 2011 r., II SA/Ke 642/11

    …Zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 k.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 29 września 2011 r., II SA/Go 682/11

    …skargę do Sądu upłynął w dniu 8 sierpnia 2011r. Zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma (skargi) w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Data wskazana na stemplu pocztowym umieszczonym na kopercie, w której skarżący przesłał skargę potwierdza, że została ona nadana na poczcie w…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Lublinie z 27 września 2011 r., II SA/Lu 720/11

    …Ponadto na mocy art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Odnosząc tę regulację do rozpatrywanej sprawy, stwierdzić trzeba, że skarga została wniesiona po upływie terminu…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Gliwicach z 23 września 2011 r., III SA/Gl 510/11 za stroną

    …Zgodnie zaś z art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Z uwagi na powyższe, Sąd stwierdził, iż nadając skargę w Urzędzie Pocztowym w poniedziałek [...] 2008 r. (karta 4…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Krakowie z 23 września 2011 r., III SA/Kr 1063/11

    …Na podstawie art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy w postępowaniu sądowoadministracyjnym oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…

    CBOSA
  16. Postanowienie NSA z 22 września 2011 r., I OZ 707/11

    …Zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a., oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Podkreślił, że ustawa z dnia 12 czerwca 2003 r. Prawo pocztowe (Dz. U. Nr 130, poz. 1188 ze zm.) określa zasady wykonywania działalności gospodarczej polegające na…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 21 września 2011 r., IV SA/Wa 363/11

    …Mając na uwadze, iż zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. dzień oddania pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczny z wniesieniem go do sądu, należy stwierdzić, że skarżący wniósł skargę kasacyjną z ponad trzydziestodniowym uchybieniem terminu do jej wniesienia.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 20 września 2011 r., II SA/Wa 776/11

    …w polskim urzędzie pocztowym 19 września 2011 r. W świetle art. 83 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Skoro zatem pełnomocnik skarżącej nadał wniosek 19 września 2011 r., to dokonał niniejszej czynności…

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 14 września 2011 r., I FSK 1476/11

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej: "p.p.s.a." Wobec powyższego Sąd uznał, że skoro skarga, jak wynikało ze stempla pocztowego, nadana została w dniu 7…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 14 września 2011 r., II SA/Wa 1750/11

    …uważa się następny po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 2 ppsa). Zaskarżona decyzja Ministra Skarbu Państwa została doręczona stronie skarżącej w dniu 17 czerwca 2011 r., stąd termin do wniesienia skargi, zgodnie z treścią art. 53 § 1 w zw.

    CBOSA