Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

207 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 1 grudnia 2011 r., I OZ 964/11

    …art. 15 § 1 pkt 1 p.p.s.a. Po drugie, powołując treść art. 83 p.p.s.a. wskazał, iż dochował terminu do wniesienia pisma. Sąd pierwszej instancji nie powinien był liczyć do 7 dniowego terminu soboty i niedzieli (22-23 października 2011 r.).

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Lublinie z 30 listopada 2011 r., I SA/Lu 696/11

    …skargę do dnia 10 października 2011 r., przy zastosowaniu art. 83 § 2 p.p.s.a. i za pośrednictwem Dyrektora Izby Skarbowej. 4. W tym postępowaniu sądowym skarga została złożona bezpośrednio do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w dniu 10 października 2011 r. / data nadania w krajowym urzędzie pocztowym, k. 11 akt…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 30 listopada 2011 r., IV SA/Wa 1058/11

    …r. (data stempla pocztowego na kopercie k. 32 – zgodnie z art. 83 § 3 ppsa oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu), a więc już po upływie ustawowego terminu określonego w art. 141 § 2 ppsa.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Lublinie z 30 listopada 2011 r., I SA/Lu 695/11

    …skargę do dnia 10 października 2011 r., przy zastosowaniu art. 83 § 2 p.p.s.a. i za pośrednictwem Dyrektora Izby Skarbowej. 4. W tym postępowaniu sądowym skarga została złożona bezpośrednio do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w dniu 10 października 2011 r. / data nadania w krajowym urzędzie pocztowym, k. 11 akt…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 30 listopada 2011 r., II SA/Go 235/11

    …na podstawie art. 271 pkt 2 p.p.s.a. w związku z art. 83 § 1 1 2 p.p.s.a. i art. 112 kodeksu cywilnego - termin ten upłynął z dniem 24 marca 2011 r. Skargę o wznowienie postępowania sądowoadministracyjnego H.D. złożył w dniu 26 kwietnia 2011r. (data prezentaty - k. 3 akt sprawy), a więc z przekroczeniem ustawowego…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Olsztynie z 29 listopada 2011 r., II SA/Ol 300/11 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tadeusz Lipiński Sędziowie Sędzia WSA Beata Jezielska Sędzia WSA Hanna Raszkowska (spr.) Protokolant St. sekretarz sądowy Grażyna Wojtyszek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 listopada 2011 r. sprawy ze skargi…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 28 listopada 2011 r., II FZ 714/11

    …odrzuceniu skargi, zgodnie z art. 111 § 1 i 2 k.c. w zw. z art.83 § 1 p.p.s.a. rozpoczął bieg w dniu doręczenia stronie postanowienia o odrzuceniu skargi (to jest 4 maja 2009r.) i upłynął bezskutecznie w dniu 3 czerwca 2009r. Termin ten, mimo złożenia wniosku o jego przywrócenie przez pełnomocnika strony skarżącej,…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 listopada 2011 r., IV SA/Wa 1264/11

    …Przy obliczeniu terminu w którym nastąpiło doręczenie (art. 73 § 4 ppsa w zw. z art. 83 § 2 ppsa) należało uwzględnić fakt, iż ostatni dzień czternastodniowego terminu przypadał w dniu wolnym od pracy - 11 listopada 2011 r., więc zgodnie z treścią art. 83 § 2 ppsa, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po…

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 24 listopada 2011 r., I OSK 2083/11

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy: art. 53 § 1, art. 83 § 1 i 3, art. 58 § 1 pkt 2 oraz art. 232 § 1 P.p.s.a. poprzez uznanie, że skarga została wniesiona z uchybieniem terminu i podlegała odrzuceniu, a uiszczony od skargi wpis podlegał zwrotowi.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 22 listopada 2011 r., I SA/Go 1074/11

    …pocztowym przesyłkę poleconą ze skargą, co zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. jest równoznaczne z wniesieniem pisma do sądu. Niemniej pamiętać należy, że skargę wnosi się do sądu za pośrednictwem organu, który wydał zaskarżony akt (art. 54 § 1 P.p.s.a.).

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Warszawie z 21 listopada 2011 r., III SA/Wa 2532/11

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący, mimo prawidłowego wezwania, uiścili należny wpis 29 września 2011 r., a zatem z uchybieniem siedmiodniowego terminu wyznaczonego do jego uiszczenia.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 21 listopada 2011 r., IV SAB/Wa 153/11

    …w dniu 11 listopada 2011 r., więc zgodnie z treścią art. 83 § 2 ppsa, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy). Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 listopada 2011 r. wynika, iż w zakreślonym terminie Skarżący nie…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Szczecinie z 18 listopada 2011 r., II SA/Sz 1168/11

    …w dniu [...] r. (poniedziałek), stosownie do treści art. 83 § 2 P.p.s.a., w myśl którego jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Kielcach z 15 listopada 2011 r., I SA/Ke 474/11

    …jest dniem wolnym od pracy, w sprawie zastosowanie miał art. 83 § 2 p.p.s.a. Zgodnie z tym przepisem, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy, tj. w niniejszej sprawie termin do wykonania wezwania…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 10 listopada 2011 r., V SA/Wa 1727/11

    …Należy bowiem wyjaśnić, iż zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002r. Nr 153, poz.1270 ze zm.) dalej "p.p.s.a.", oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.

    CBOSA
  16. Postanowienie NSA z 10 listopada 2011 r., II FZ 676/11

    …do organu w polskim urzędzie pocztowym, które zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a., jest równoznaczne z jej wniesieniem do sądu. W przypadku wniesienia skargi bezpośrednio do sądu administracyjnego, sąd - dla zachowania prawidłowego trybu jej wniesienia - przekazuje ją organowi administracji, którego działanie lub…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Gdańsku z 7 listopada 2011 r., II SA/Gd 489/11

    …Stosownie do treści art. 83 § 3 ustawy p.p.s.a. za równoczesne z wniesieniem pisma do Sądu uważa się oddanie go w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym. Jedynie więc nadanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest wystarczające dla uznania, że został zachowany…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Kielcach z 31 października 2011 r., II SA/Ke 703/11

    …Zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 k.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Kielcach z 28 października 2011 r., II SA/Ke 702/11

    …Zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 k.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 26 października 2011 r., II GSK 2117/11

    …Oznacza to, zgodnie z art. 83 § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, że data ta stanowi dzień jej wniesienia do sądu. Powyższe nie pozostawia wątpliwości co do uchybienia przez stronę terminowi do wniesienia skargi kasacyjnej w trybie przepisów ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju,…

    CBOSA