Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

186 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 27 listopada 2009 r., I FZ 440/09

    …z wymienionych w ustawie urzędów, co wynika z treści art. 83 § 3 p.p.s.a., zgodnie z którym oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznacznie z wniesieniem go do sądu. W razie nadania pisma za pośrednictwem innych niż wymienione urzędów, o zachowaniu terminu do dokonania…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Krakowie z 26 listopada 2009 r., I SA/Kr 1424/09

    …Natomiast art. 83 § 3 p.p.s.a. stanowi, iż oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. W przedmiotowej sprawie termin na uzupełnienie braków formalnych skargi upłynął w dniu 20.10.2009 r. (dzień powszedni – wtorek).

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Poznaniu z 26 listopada 2009 r., II SA/Po 832/09

    …(27 września 2009 r. przypadał w niedzielę, stąd zgodnie z art. 83 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. termin upływał w dniu następnym po dniu wolnym od pracy). Skargę nadano w placówce pocztowej w dniu 22 września 2009 r., czyli z zachowaniem terminu, lecz wbrew pouczeniu, które doręczono stronie skarżącej wraz z…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 26 listopada 2009 r., II SA/Wa 520/09

    …Stosownie do art. 83 § 2 ppsa, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Zgodnie zaś z treścią art. 83 § 3 ppsa oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 listopada 2009 r., III SA/Po 779/09

    …Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 listopada 2009 r., III SA/Po 778/09

    …Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Łodzi z 19 listopada 2009 r., II SA/Łd 536/09

    …W myśl art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Łodzi z 19 listopada 2009 r., II SA/Łd 859/09

    …W myśl art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przepis art. 54 § 1 p.p.s.a. stanowi natomiast, iż skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 listopada 2009 r., III SA/Po 785/09

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), oznaczonej jako p.p.s.a., oddanie pisma procesowego w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 listopada 2009 r., III SA/Po 786/09

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), oznaczonej jako p.p.s.a., oddanie pisma procesowego w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 listopada 2009 r., III SA/Lu 416/09

    …na dzień [...] sierpnia 2009 r. (sobota), a zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a., jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy).

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 17 listopada 2009 r., II SA/Go 817/09

    …skargę do Sądu upłynął w dniu 23 września 2009r. Zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma (skargi) w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Data wskazana na stemplu pocztowym umieszczonym na kopercie, w której pełnomocnik skarżącej przesłał skargę potwierdza, że została ona nadana…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Olsztynie z 17 listopada 2009 r., II SA/Ol 988/09

    …terminu upływał w sobotę, a wówczas zgodnie z art. 83 § 2 ustawy ppsa. za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. W związku z powyższym na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono jak wyżej, gdyż Sąd odrzuca skargę…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 listopada 2009 r., III SA/Lu 418/09

    …na dzień [...] sierpnia 2009 r. (sobota), a zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a., jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy).

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Szczecinie z 16 listopada 2009 r., II SA/Sz 1192/09

    …pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu (art. 83 § 3 cytowanej ustawy). Tak więc 30 - dniowy termin do wniesienia skargi na decyzję doręczoną skarżącemu w dniu [...] r. upłynął z dniem [...] r. (ponieważ ostatni dzień terminu przypadł na sobotę).

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 5 listopada 2009 r., II SA/Wa 1354/09

    …Zgodnie zaś z treścią art. 83 § 2 cyt. ustawy, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Jak wynika z akt przedmiotowej sprawy rozkaz personalny [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji z…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 3 listopada 2009 r., IV SA/Wa 1188/08

    …2 stycznia 2007 r. (datę tę ustalono zgodnie z treścią art. 83 § 2 ppsa, bowiem trzydzieści dni od dnia doręczenia decyzji upłynęło w dniu 31 grudnia 2006 r., który przypadał w niedzielę, a dzień następny był dniem ustawowo wolnym od pracy).

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 26 października 2009 r., II SA/Go 806/09

    …skargi był dzień 21 września 2009 r. (zgodnie z przepisem art. 83 § 2 P.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.) Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Krakowie z 23 października 2009 r., III SA/Kr 947/08

    …braków fiskalnych skargi stosownie do przepisu art. 83 § 1 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi z dnia 30 sierpnia 2002 roku (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z poz. zm.) w związku z art. 111 § 1 i § 2 Kodeksu Cywilnego kończył się z upływem dnia 7 sierpnia 2009r. Skarżący w powyższym terminie nie złożył…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 21 października 2009 r., II SA/Go 744/09

    …Zgodnie z art. 83 § 1 ppsa terminy obliczane są według przepisów prawa cywilnego. Z dyspozycji przepisu art. 111 § 2 Kodeksu cywilnego wynika zaś, że jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.

    CBOSA