Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 27 listopada 2009 r., I FZ 440/09
…z wymienionych w ustawie urzędów, co wynika z treści art. 83 § 3 p.p.s.a., zgodnie z którym oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznacznie z wniesieniem go do sądu. W razie nadania pisma za pośrednictwem innych niż wymienione urzędów, o zachowaniu terminu do dokonania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 26 listopada 2009 r., I SA/Kr 1424/09
…Natomiast art. 83 § 3 p.p.s.a. stanowi, iż oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. W przedmiotowej sprawie termin na uzupełnienie braków formalnych skargi upłynął w dniu 20.10.2009 r. (dzień powszedni – wtorek).
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 26 listopada 2009 r., II SA/Po 832/09
…(27 września 2009 r. przypadał w niedzielę, stąd zgodnie z art. 83 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. termin upływał w dniu następnym po dniu wolnym od pracy). Skargę nadano w placówce pocztowej w dniu 22 września 2009 r., czyli z zachowaniem terminu, lecz wbrew pouczeniu, które doręczono stronie skarżącej wraz z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 listopada 2009 r., II SA/Wa 520/09
…Stosownie do art. 83 § 2 ppsa, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Zgodnie zaś z treścią art. 83 § 3 ppsa oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 listopada 2009 r., III SA/Po 779/09
…Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 listopada 2009 r., III SA/Po 778/09
…Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 19 listopada 2009 r., II SA/Łd 536/09
…W myśl art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 19 listopada 2009 r., II SA/Łd 859/09
…W myśl art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przepis art. 54 § 1 p.p.s.a. stanowi natomiast, iż skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 listopada 2009 r., III SA/Po 785/09
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), oznaczonej jako p.p.s.a., oddanie pisma procesowego w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 listopada 2009 r., III SA/Po 786/09
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 83 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), oznaczonej jako p.p.s.a., oddanie pisma procesowego w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 listopada 2009 r., III SA/Lu 416/09
…na dzień [...] sierpnia 2009 r. (sobota), a zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a., jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy).
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 17 listopada 2009 r., II SA/Go 817/09
…skargę do Sądu upłynął w dniu 23 września 2009r. Zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a. oddanie pisma (skargi) w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Data wskazana na stemplu pocztowym umieszczonym na kopercie, w której pełnomocnik skarżącej przesłał skargę potwierdza, że została ona nadana…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 17 listopada 2009 r., II SA/Ol 988/09
…terminu upływał w sobotę, a wówczas zgodnie z art. 83 § 2 ustawy ppsa. za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. W związku z powyższym na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono jak wyżej, gdyż Sąd odrzuca skargę…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 listopada 2009 r., III SA/Lu 418/09
…na dzień [...] sierpnia 2009 r. (sobota), a zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a., jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy).
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 16 listopada 2009 r., II SA/Sz 1192/09
…pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu (art. 83 § 3 cytowanej ustawy). Tak więc 30 - dniowy termin do wniesienia skargi na decyzję doręczoną skarżącemu w dniu [...] r. upłynął z dniem [...] r. (ponieważ ostatni dzień terminu przypadł na sobotę).
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 5 listopada 2009 r., II SA/Wa 1354/09
…Zgodnie zaś z treścią art. 83 § 2 cyt. ustawy, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Jak wynika z akt przedmiotowej sprawy rozkaz personalny [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 3 listopada 2009 r., IV SA/Wa 1188/08
…2 stycznia 2007 r. (datę tę ustalono zgodnie z treścią art. 83 § 2 ppsa, bowiem trzydzieści dni od dnia doręczenia decyzji upłynęło w dniu 31 grudnia 2006 r., który przypadał w niedzielę, a dzień następny był dniem ustawowo wolnym od pracy).
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 26 października 2009 r., II SA/Go 806/09
…skargi był dzień 21 września 2009 r. (zgodnie z przepisem art. 83 § 2 P.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.) Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 23 października 2009 r., III SA/Kr 947/08
…braków fiskalnych skargi stosownie do przepisu art. 83 § 1 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi z dnia 30 sierpnia 2002 roku (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z poz. zm.) w związku z art. 111 § 1 i § 2 Kodeksu Cywilnego kończył się z upływem dnia 7 sierpnia 2009r. Skarżący w powyższym terminie nie złożył…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 21 października 2009 r., II SA/Go 744/09
…Zgodnie z art. 83 § 1 ppsa terminy obliczane są według przepisów prawa cywilnego. Z dyspozycji przepisu art. 111 § 2 Kodeksu cywilnego wynika zaś, że jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
CBOSA