Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

34 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok NSA z 20 kwietnia 2006 r., II OSK 757/05 za organem

    …doręczenia decyzji był sobotą, a wobec tego stosownie do art. 83 § 2 p.p.s.a. za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniach wolnych od pracy, w niniejszej sprawie był to poniedziałek – 31 maja 2004 r. Pomimo jednakże tego, że Sąd pierwszej instancji błędnie przyjął, iż ostatnim dniem terminu do…

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 11 kwietnia 2006 r., I FSK 757/05 za organem

    …poczty, w Urzędzie Pocztowym "AI" w W., zaś według art. 83 par. 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przystępując w tych warunkach do rozpoznania podniesionego w skardze kasacyjnej zarzutu naruszenia przepisów postępowania…

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 11 kwietnia 2006 r., I FSK 755/05 za organem

    …Dzień wypadał jednak w niedzielę w związku z czym po myśli art. 83 par. 2 p.p.s.a. termin do dokonania czynności procesowej uległ przesunięciu na pierwszy po tym dniu dzień roboczy, tj. poniedziałek - 23.05.2005 r., kiedy to przedmiotowa skarga została nadana listem poleconym.

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 11 kwietnia 2006 r., I FSK 758/05 za organem

    …Dzień wypadał jednak w niedzielę w związku z czym po myśli art. 83 par. 2 p.p.s.a. termin do dokonania czynności procesowej uległ przesunięciu na pierwszy po tym dniu dzień roboczy, tj. poniedziałek - 23.05.2005 r., kiedy to przedmiotowa skarga została nadana listem poleconym.

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 11 kwietnia 2006 r., I FSK 756/05 za organem

    …poczty, w Urzędzie Pocztowym "AI" w W., zaś według art. 83 par. 3 p.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Przystępując w tych warunkach do rozpoznania podniesionego w skardze kasacyjnej zarzutu naruszenia przepisów postępowania…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 marca 2006 r., I SA/Lu 172/06

    …rozstrzygnięcia w sprawie, przy czym – jak wynika z art.83 § 3 tej ustawy – oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Jednocześnie jednak - co wskazano już wyżej – art.54 § 1 powołanej ustawy stanowi, iż skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie jest…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Lublinie z 16 marca 2006 r., III SA/Lu 605/05 za organem

    …Skoro ostatni dzień terminu do złożenia skargi przypadał w niedzielę, to w świetle uregulowania zawartego w art. 83 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zwanej dalej u.p.s.a., skargę wniesioną następnego dnia uznaje się za złożoną w terminie.

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 8 marca 2006 r., I OSK 197/06

    …swoje pismo na zarzucie naruszenia prawa procesowego tj. art. 83 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Pełnomocnik strony podniósł, iż przedmiotowe naruszenie miało istotny wpływ na wynik sprawy, poprzez przyjęcie, iż skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego została złożona w dniu 4…

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 7 marca 2006 r., II OSK 178/06

    …została wysłana w dniu 11 sierpnia 2005 r. Zgodnie z art. 83 § 3 ppsa oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Skarżąca Spółdzielnia nie uchybiła terminowi do wniesienia skargi z art. 53 § 1 ppsa.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 21 lutego 2006 r., II SAB/Bd 2/06

    …Stosownie zaś do art. 83 § 3 P.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do Sądu. Z wyżej przytoczonych przepisów wynika, że strona skarżąca winna skargę do Sądu wnieść w terminie 30 dni od dnia doręczenia jej pisma [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 15 lutego 2006 r., I SA/Go 158/06

    …wolny od pracy (Nowy Rok - niedziela) , to na zasadzie art. 83 § 2 cyt. powyżej ustawy za ostatni dzień terminu uważać należało dzień następny po dniu wolnym , czyli 2 stycznia 2006 r. (poniedziałek) . W niniejszej sprawie skargę wniesiono za pośrednictwem poczty , a art. 83 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 6 lutego 2006 r., I SA/Wr 1293/05

    …W myśl przepisu art. 83 § 3 u.p.s.a., oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest bowiem równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Oznacza to, że skarga została wniesiona po upływie ustawowego terminu do jej złożenia. Sygn. akt I SA/Wr 1293-1298/05 Powyższe skutkuje uznaniem skargi za niedopuszczalną na gruncie…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 6 lutego 2006 r., I SA/Wr 1294/05

    …W myśl przepisu art. 83 § 3 u.p.s.a., oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest bowiem równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Oznacza to, że skarga została wniesiona po upływie ustawowego terminu do jej złożenia. Sygn. akt I SA/Wr 1293-1298/05 Powyższe skutkuje uznaniem skargi za niedopuszczalną na gruncie…

    CBOSA
  14. Postanowienie NSA z 19 stycznia 2006 r., II FSK 28/06

    …Sposób obliczania terminów w postępowaniu sądowoadministracyjnym normuje art. 83 par. 1 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, zgodnie z którym terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem par. 2. Biorąc pod uwagę reguły obliczania terminu w postępowaniu sądowoadministracyjnym…

    CBOSA