Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 11 czerwca 2012 r., VI SA/Wa 1083/11
…(tj. 10 grudnia 2011 r.) przypadł na sobotę, a w myśl art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy, uznać należy, iż termin na wniesienie skargi kasacyjnej przez Prezesa…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 30 maja 2012 r., I SA/Gl 67/12 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Tyszkiewicz-Ziętek, Sędzia NSA Eugeniusz Christ, Sędzia WSA Beata Kozicka (spr.), Protokolant Izabela Maj-Dziubańska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 maja 2012r. sprawy ze skargi A. G. na postanowienie…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 18 maja 2012 r., III SA/Wr 543/08
…Zgodnie z dyspozycją art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, to jest regulacji zawartej w art. 110 -115 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.). Zgodnie z treścią art. 112 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 20 kwietnia 2012 r., II SA/Ke 803/11
…Zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 k.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 19 kwietnia 2012 r., II SO/Gd 2/12
…Zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Takim dniem był w rozpoznawanej sprawie 27 lutego 2012r. Biorąc pod uwagę powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 kwietnia 2012 r., IV SA/Wa 585/12
…Zgodnie zaś z art. 83 § 3 ppsa oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Z powyższych przepisów wynika, że wniesienie skargi po terminie skutkuje brakiem nadania jej dalszego biegu i w konsekwencji odrzuceniem skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 17 kwietnia 2012 r., I SA/Po 342/12
…Za równoznaczne z wniesieniem skargi do sądu uważa się jej nadanie w urzędzie pocztowym (art. 83 § 1 – 3 P.p.s.a.) – co na gruncie rozpoznawanej sprawy miało miejsce (k. ...). Zaskarżone postanowienie zostało doręczone stronie dnia [...] grudnia 2011 r., natomiast skarga do tutejszego Sądu została nadana na adres…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 5 kwietnia 2012 r., II SA/Po 205/12
…Należy także zaznaczyć, iż zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Jak wynika z akt sprawy zaskarżona decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 28 marca 2012 r., III SA/Wr 728/08
…Zgodnie z dyspozycją art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, to jest regulacji zawartej w art. 110 -115 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.). Zgodnie z treścią art. 112 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 22 marca 2012 r., III SA/Kr 207/12
…ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi był, zgodnie z art. 83 § 2 p.p.s.a., poniedziałek 9 stycznia 2012r. Natomiast skarżący wniósł skargę 10 stycznia 2012r. (data stempla pocztowego), a więc po terminie. Mając powyższe na względzie – na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. w zw.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 13 marca 2012 r., VI SA/Wa 1096/11
…Zgodnie natomiast z art. 83 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 13 marca 2012 r., III SA/Kr 183/11 za stroną
…jednak dzień 9 stycznia 2011 r. to niedziela, zgodnie z art. 83 §2 p.p.s.a. za ostatni dzień terminu do wniesienia skargi uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy. W przypadku skarżącego wniesienie skargi w dniu 10 stycznia 2011 r. (poniedziałek) uznać zatem należy za wniesienie skargi z zachowaniem terminu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 5 marca 2012 r., II SO/Wa 106/11
…wypadł w sobotę 5 listopada 2011 r. Zgodnie zaś z treścią art. 83 § 2 ppsa jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub po dniach wolnych od pracy.
CBOSA - Postanowienie NSA z 2 marca 2012 r., II FSK 340/12
…dnia 2 czerwca 2010 r. oraz naruszenie art. 53 § 1 w zw. z art. 83 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 111 § 1 k.c. poprzez błędne obliczenie terminu do wniesienia skargi od decyzji Dyrektora Izby Skarbowej we W.. W uzasadnieniu skargi kasacyjnej strona podniosła ponadto, iż przy założeniu, że doręczenie decyzji nastąpiło 8…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 29 lutego 2012 r., II SA/Gd 22/12
…r. Termin do wniesienia skargi, uwzględniając unormowanie art. 83 § 2 p.p.s.a., upłynął dla skarżącej w dniu 19 grudnia 2011 r. Natomiast skarżącemu B. M. decyzję doręczono 28 listopada 2011 r., zatem 30–dniowy termin na wniesienie skargi upłynął dla tego skarżącego w dniu 28 grudnia 2011 r. Skarżący złożyli skargę w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lutego 2012 r., II SA/Sz 1086/11
…zobowiązania Sądu, obliczony zgodnie z regułą wynikającą z art. 83 § 2 ww. ustawy, mijał zatem w dniu [...] r., który to dzień nie był sobotą, ani dniem ustawowo wolnym od pracy. W zakreślonym terminie skarżący nie wykonał zobowiązania Sądu.
CBOSA - Postanowienie SN z 23 lutego 2012 r., III KK 289/11
TezaSobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu art. 123 k.p.k.
SAOS - Postanowienie TK z 22 lutego 2012 r., Ts 24/11
…z art. 165 § 1 k.p.c. w zw. z art. 20 ustawy o TK, nie zaś art. 83 § 2 p.p.s.a. (w myśl którego, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy), ani tym bardziej – jak twierdzi skarżący – art. 57…
SAOS - Postanowienie WSA w Warszawie z 22 lutego 2012 r., IV SA/Wa 1828/11
…Zgodnie zaś z art. 83 § 3 ppsa oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub w polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Z powyższych przepisów wynika, że wniesienie skargi po terminie skutkuje brakiem nadania jej dalszego biegu i w konsekwencji odrzuceniem skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 13 lutego 2012 r., I SA/Gl 138/12
…W myśl z kolei art. 83 § 2 ppsa, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Taka sytuacja miała miejsce w rozpatrywanej sprawie, gdyż koniec terminu przypadł na sobotę 12 listopada 2011 r., a…
CBOSA