Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Poznaniu z 4 października 2012 r., II SA/Po 630/12
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świstak po rozpoznaniu w dniu 4 października 2012 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku A. K. o przywrócenie terminu do wniesienia skargi na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 września 2012 r., II SA/Wa 373/12
…Zgodnie zaś z treścią art. 83 § 2 ppsa, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. W rozpoznawanej sprawie termin do wniesienia skargi kasacyjnej rozpoczął bieg w dniu 21 czerwca 2012 r. – tj.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 18 września 2012 r., II SA/Po 645/12
…termin do jej zaskarżania, zgodnie z treścią art. 53 § 1 i art. 83 § 2 p.p.s.a., upłynął z dniem 4 czerwca 2012 r. (poniedziałek). Tym samym skarżący po zakończenia pobytu w sanatorium [...], co nastąpiło 20 maja 2012 r., miał jeszcze otwarty termin (dwa tygodnie) na złożenie skargi, a nie wykazał, że w tym okresie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 14 września 2012 r., IV SA/Wa 1223/12
…Przy obliczeniu terminu w którym nastąpiło doręczenie (art. 73 § 4 ppsa w zw. z art. 83 § 2 ppsa) należało uwzględnić fakt, iż ostatni dzień czternastodniowego terminu przypadał w dniu wolnym od pracy - 15 sierpnia 2012 r., więc zgodnie z treścią art. 83 § 2 ppsa, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 31 sierpnia 2012 r., II SA/Ke 453/12
…W wyznaczonym siedmiodniowym terminie, który z uwagi na treść art. 83 § 2 p.p.s.a., upłynął z dniem 23 lipca 2012r., skarżąca nie uiściła wpisu sądowego ani nie złożyła wniosku o przyznanie prawa pomocy. Będąc prawidłowo pouczona o konsekwencjach nieuiszczenia wpisu w terminie nadesłała do Sądu jedynie pismo z dnia 21…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 24 sierpnia 2012 r., II SO/Gd 5/12
…z koperty z datą stempla pocztowego 29.05.2012r. Zgodnie z art. 83§ 2 P.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do Sądu. Skarga ta wraz z odpowiedzią na skargę wpłynęła do Sądu w dniu 1.06.2012r. W tym stanie faktycznym brak jest podstaw prawnych dla zastosowania cyt.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 24 sierpnia 2012 r., II SO/Gd 4/12
…z koperty z datą stempla pocztowego 29.05.2012r. Zgodnie z art. 83§ 2 P.p.s.a. oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do Sądu. Skarga ta wraz z odpowiedzią na skargę wpłynęła do Sądu w dniu 1.06.2012r. W tym stanie faktycznym brak jest podstaw prawnych dla zastosowania cyt.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 23 sierpnia 2012 r., II SA/Po 680/12
…Od tego dnia rozpoczął bieg sześćdziesięciodniowy termin do wniesienia skargi, który zgodnie z treścią art. 83 § 2 p.p.s.a, upłynął w dniu 18 czerwca 2012 r. (poniedziałek). W okresie biegu tego terminu organ – Rada Miasta P. - mógł udzielić odpowiedzi na wezwanie i w takim przypadku dalszy bieg tego terminu stałby…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 21 sierpnia 2012 r., III SA/Kr 997/12
…(dzień ustawowo wolny od pracy), to zgodnie z treścią art. 83 § 2 p.p.s.a., ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi był poniedziałek 18 czerwca 2012r. Natomiast skarżąca wniosła skargę 29 czerwca 2012r. (data stempla pocztowego), a więc po terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 21 sierpnia 2012 r., III SA/Kr 996/12
…(dzień ustawowo wolny od pracy), to zgodnie z treścią art. 83 § 2 p.p.s.a., ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi był poniedziałek 18 czerwca 2012r. Natomiast skarżąca wniosła skargę 29 czerwca 2012r. (data stempla pocztowego), a więc po terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 21 sierpnia 2012 r., III SA/Kr 1085/12
…2012r. Ponieważ była to sobota, to zgodnie z treścią art. 83 § 2 p.p.s.a., ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi był poniedziałek 25 czerwca 2012r. Natomiast skarżąca wniosła skargę 28 czerwca 2012r. (data stempla pocztowego), a więc po terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 16 sierpnia 2012 r., II SA/Lu 721/12
…Ponadto na mocy art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. W przedmiotowej sprawie decyzja [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] z dnia [...] 2011 r.…
CBOSA - Postanowienie NSA z 9 sierpnia 2012 r., I FZ 259/12
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 2 P.p.s.a. w dniu 10 kwietnia 2012 r. (wtorek, po drugim dniu świąt wielkanocnych). Natomiast z akt sprawy wynikało, iż skarżący wniósł sprzeciw w dniu 30 kwietnia 2012 r., a więc z uchybieniem terminu do jego wniesienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 7 sierpnia 2012 r., IV SA/Wa 1319/12
…Zgodnie natomiast z art. 83 § 3 ppsa, oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Wskazać należy, iż od dnia 1 stycznia 2006 r. nie obowiązuje już art. 98 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę –…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 23 lipca 2012 r., I SA/Gl 67/12
…Termin ten upłynął w tej sprawie w dniu 8 czerwca 2012 r., przy uwzględnieniu zasady wynikającej z art. 83 § 2 P.p.s.a. Czynność prawna dokonana z przekroczeniem terminu ustawowego jest wszak bezskuteczna – art. 85 P.p.s.a., nie ma przy tym znaczenia czas przekroczenia, choć w przypadku skarżącej należy uznać, że był…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 16 lipca 2012 r., II SA/Op 322/11
…Nowego Roku 1 stycznia 2012 r., jednakże stosownie do art. 83 § 2 P.p.s.a, jeżeli ostatni dzień terminu przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po tych dniach. Ostatni dzień do wniesienia skargi kasacyjnej wypadał zatem w poniedziałek 2 stycznia 2012 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 16 lipca 2012 r., II SA/Sz 622/12
…Siedmiodniowy termin do zrealizowania zobowiązań Sądu, obliczony zgodnie z regułą wynikającą z art. 83 § 2 P.p.s.a., mijał zatem w dniu 29 czerwca 2012 r., który to dzień nie był sobotą, ani dniem ustawowo wolnym od pracy. W zakreślonym terminie skarżąca nie wykonała zobowiązań Sadu.
CBOSA - Postanowienie NSA z 28 czerwca 2012 r., I OZ 465/12
…Mając na uwadze brzmienie art. 83 § 2 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, który stanowi, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy, uznać należy, że w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 czerwca 2012 r., II SA/Rz 492/12
…na dzień 7 kwietnia 2012 r., a stosownie do treści art. 83 § 2 p.p.s.a. jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 czerwca 2012 r., IV SAB/Wa 61/12
…wolny od pracy – 7 czerwca 2012 r., więc zgodnie z art. 83 § 2 ppsa, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu wolnym od pracy). Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 czerwca 2012 r. wynika, iż w zakreślonym terminie Skarżący nie uiścił…
CBOSA