Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

4 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Łodzi z 18 sierpnia 2026 r., II SA/Łd 547/26

    …do wykonania nałożonego obowiązku był 10 sierpnia 2026 r. (art. 83 § 2 p.p.s.a.). Jednakże termin ten upłynął bezskutecznie, co uniemożliwia nadanie skardze dalszego biegu, a zatem skarga J. B. podlega odrzuceniu. Z tych wszystkich względów sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. orzekł, jak w…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 12 sierpnia 2026 r., III SA/Wa 996/26

    Sentencja III SA/Wa 996/26 Dnia 12 sierpnia 2026 r. P O S T A N O W I E N I E Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Maciej Kurasz po rozpoznaniu w dniu 12 sierpnia 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. sp. z o.o. z siedzibą w P. na decyzję Dyrektora Izby…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 lipca 2026 r., III SA/Wa 941/26

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Maciej Kurasz po rozpoznaniu w dniu 29 lipca 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. Z. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] kwietnia 2026 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 3 lipca 2026 r., III SO/Wa 8/26

    …Organu w dniu 21 października 2025 r. Zgodnie z art. 83 § 1 P.p.s.a. terminy oblicza się co do zasady według przepisów prawa cywilnego (z zastrzeżeniem § 2). Zatem, zgodnie z art. 54 § 2 P.p.s.a., trzydziestodniowy termin do przekazania tej ww. skargi upływał Organowi w dniu 20 listopada 2025 r. Organ przesłał ww.…

    CBOSA