Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Kielcach z 30 grudnia 2022 r., II SA/Ke 660/22
…Zgodnie z art. 83 § 1 Ppsa terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 Kodeksu cywilnego termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 28 grudnia 2022 r., III SA/Wa 2325/22
…zgodnie z zasadami liczenia terminów wynikającymi z art. 83 § 1 P.p.s.a., rozpoczął swój bieg dnia 9 grudnia 2022 r. Oznacza to wobec powyższego, że w przedmiotowej sprawie ostatnim dniem terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi był 15 grudnia 2022 r. W wyznaczonym terminie wpisu nie uiszczono.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2022 r., III SA/Wa 2171/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 6 grudnia 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 14 grudnia 2022 r., III SA/Wa 2328/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a. Skarżący mimo prawidłowego wezwania, nie uiścił należnego wpisu oraz nie uzupełnił braków formalnych skargi. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 P.p.s.a., Sąd postanowił, jak w sentencji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 30 listopada 2022 r., II SA/Ke 434/22
…Zgodnie z art. 83 § 1 Ppsa terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 Kodeksu cywilnego termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 23 listopada 2022 r., III SA/Wa 1975/21
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 8 listopada 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 23 listopada 2022 r., III SA/Wa 1288/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia10 listopada 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 listopada 2022 r., III SA/Wa 1054/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 24 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 listopada 2022 r., III SA/Wa 1758/22
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Asesor WSA Kamil Kowalewski po rozpoznaniu w dniu 18 listopada 2022 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S.S. na uchwałę Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 17 grudnia 2021 r. nr LVIII/1854/2021 w przedmiocie zmiany uchwały w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 listopada 2022 r., III SA/Wa 2174/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a., który to przepis odsyła w tym zakresie do przepisów prawa cywilnego. Stosownie zaś do art. 111 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, przy czym jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 8 listopada 2022 r., IV SA/Po 498/22
…(18 czerwca 2022 r.) przypadał na sobotę, zaś w myśl art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 4 listopada 2022 r., III SA/Wa 179/21
…z dniem 13 października 2022 r. Zgodnie bowiem z art. 83 § 1 P.p.s.a., terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. Na podstawie zaś art. 112 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1360, dalej: k.c.), termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 2 listopada 2022 r., III SA/Wa 1373/20
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 13 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 października 2022 r., III SA/Wa 2283/21
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. W dokumentach księgowych Sądu do 7 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu. Należało zatem uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie. Skarga nie została zatem opłacona i podlega odrzuceniu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 października 2022 r., III SA/Wa 1949/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 19 września 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, to należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 października 2022 r., III SA/Wa 1112/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 7 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SA/Wa 118/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a. Oznacza to, że do 9 września 2022 r. Skarżący powinien uiścić wymagany wpis sądowy od skargi. Zauważyć należy, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do 20 września 2022 r. nie odnotowano wpłaty wpisu sądowego, należało uznać,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SA/Wa 292/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a. Skoro zatem z sądowych dokumentów księgowych wynika, iż wpis od skargi nie został uiszczony do dnia 24 sierpnia 2022 r., oznacza to, że została wypełniona przesłanka odrzucenia skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SA/Wa 119/22
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a. Oznacza to, że do 9 września 2022 r. Skarżąca powinna uiścić wymagany wpis sądowy od skargi. Zauważyć należy, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do 20 września 2022 r. nie odnotowano wpłaty wpisu sądowego, należało uznać,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SAB/Wa 34/21
…zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 13 września 2022 r. nie odnotowano wpłaty wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił go w wyznaczonym terminie.
CBOSA