Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

94 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Kielcach z 30 grudnia 2022 r., II SA/Ke 660/22

    …Zgodnie z art. 83 § 1 Ppsa terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 Kodeksu cywilnego termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 grudnia 2022 r., III SA/Wa 2325/22

    …zgodnie z zasadami liczenia terminów wynikającymi z art. 83 § 1 P.p.s.a., rozpoczął swój bieg dnia 9 grudnia 2022 r. Oznacza to wobec powyższego, że w przedmiotowej sprawie ostatnim dniem terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi był 15 grudnia 2022 r. W wyznaczonym terminie wpisu nie uiszczono.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2022 r., III SA/Wa 2171/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 6 grudnia 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 14 grudnia 2022 r., III SA/Wa 2328/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a. Skarżący mimo prawidłowego wezwania, nie uiścił należnego wpisu oraz nie uzupełnił braków formalnych skargi. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 P.p.s.a., Sąd postanowił, jak w sentencji.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Kielcach z 30 listopada 2022 r., II SA/Ke 434/22

    …Zgodnie z art. 83 § 1 Ppsa terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W myśl art. 111 § 1 Kodeksu cywilnego termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Warszawie z 23 listopada 2022 r., III SA/Wa 1975/21

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 8 listopada 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Warszawie z 23 listopada 2022 r., III SA/Wa 1288/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia10 listopada 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 listopada 2022 r., III SA/Wa 1054/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 24 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 listopada 2022 r., III SA/Wa 1758/22

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Asesor WSA Kamil Kowalewski po rozpoznaniu w dniu 18 listopada 2022 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S.S. na uchwałę Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 17 grudnia 2021 r. nr LVIII/1854/2021 w przedmiocie zmiany uchwały w…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 15 listopada 2022 r., III SA/Wa 2174/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 P.p.s.a., który to przepis odsyła w tym zakresie do przepisów prawa cywilnego. Stosownie zaś do art. 111 Kodeksu cywilnego, termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, przy czym jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Poznaniu z 8 listopada 2022 r., IV SA/Po 498/22

    …(18 czerwca 2022 r.) przypadał na sobotę, zaś w myśl art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 4 listopada 2022 r., III SA/Wa 179/21

    …z dniem 13 października 2022 r. Zgodnie bowiem z art. 83 § 1 P.p.s.a., terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. Na podstawie zaś art. 112 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1360, dalej: k.c.), termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Warszawie z 2 listopada 2022 r., III SA/Wa 1373/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 13 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Warszawie z 20 października 2022 r., III SA/Wa 2283/21

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. W dokumentach księgowych Sądu do 7 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu. Należało zatem uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie. Skarga nie została zatem opłacona i podlega odrzuceniu.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 października 2022 r., III SA/Wa 1949/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 19 września 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, to należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 października 2022 r., III SA/Wa 1112/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, że do dnia 7 października 2022 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SA/Wa 118/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a. Oznacza to, że do 9 września 2022 r. Skarżący powinien uiścić wymagany wpis sądowy od skargi. Zauważyć należy, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do 20 września 2022 r. nie odnotowano wpłaty wpisu sądowego, należało uznać,…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SA/Wa 292/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a. Skoro zatem z sądowych dokumentów księgowych wynika, iż wpis od skargi nie został uiszczony do dnia 24 sierpnia 2022 r., oznacza to, że została wypełniona przesłanka odrzucenia skargi.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SA/Wa 119/22

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a. Oznacza to, że do 9 września 2022 r. Skarżąca powinna uiścić wymagany wpis sądowy od skargi. Zauważyć należy, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do 20 września 2022 r. nie odnotowano wpłaty wpisu sądowego, należało uznać,…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SAB/Wa 34/21

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 P.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 13 września 2022 r. nie odnotowano wpłaty wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił go w wyznaczonym terminie.

    CBOSA