Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 83 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

35 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 23 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1460/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 22 grudnia 2020 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1793/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 14 grudnia 2020 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1794/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 14 grudnia 2020 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1883/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 w zw. z art. 83 § 2 p.p.s.a. Z akt sprawy natomiast wynika, że skarga została wniesiona w dniu 3 września 2020 r., a więc z uchybieniem terminu określonego w art. 53 § 1 p.p.s.a. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę wniesioną po…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 2 listopada 2020 r., I SA/Wr 503/20

    …Zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. W rozpatrywanej sprawie, zaskarżona decyzja została skutecznie doręczona skarżącemu 27 lipca 2020 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upływał z dniem 26 sierpnia 2020 r. Skarga została złożona przez…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Łodzi z 15 października 2020 r., III SA/Łd 620/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a. Jak wynika z akt sprawy zakreślony w wezwaniu z dnia 26 sierpnia 2020 r. termin upłynął bezskutecznie, albowiem skarżąca do dnia wydania powyższego postanowienia nie wskazała adresu zamieszkania, ani nie wskazała swojego numeru PESEL. W…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 października 2020 r., III SA/Wa 1328/19

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący do tego dnia nie uiścił należnego wpisu. Wobec nieuiszczenia należnego wpisu od skargi przez Skarżącego w rozpatrywanej sprawie, przedmiotowa skarga podlegała odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., o czym Sąd orzekł, jak w…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2020 r., III SAB/Wa 28/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący mimo prawidłowego wezwania, nie uiścił należnego wpisu. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił jak w sentencji.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 24 września 2020 r., III SA/Wa 1616/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 w zw. z art. 83 § 2 p.p.s.a. Z akt sprawy natomiast wynika, że skarga została wniesiona w dniu 20 sierpnia 2020 r., a więc z uchybieniem terminu określonego w art. 53 § 1 p.p.s.a. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę wniesioną po…

    CBOSA
  10. Postanowienie NSA z 18 września 2020 r., I FZ 95/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianych w art. 83 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej: P.p.s.a.), natomiast wniosek o przywrócenie terminu skarżący nadał w urzędzie pocztowym w dniu 22 listopada 2019…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Szczecinie z 17 września 2020 r., II SA/Sz 201/20

    …do usunięcia braków skargi (liczony zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a.) upłynął 6 września 2020 r., a ponieważ przypadał na dzień ustawowo wolny od pracy (niedziela), to zgodnie z art. 83 § 2 ww. ustawy, ostatnim dniem do usunięcia braków skargi był 7 września 2020 r. W zakreślonym terminie Skarżąca nie usunęła braków…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Olsztynie z 10 września 2020 r., II SA/Ol 78/20

    …Zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego. Jak stanowi art. 111 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego, jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło, a termin oznaczony w dniach kończy…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Warszawie z 8 września 2020 r., III SAB/Wa 23/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący mimo prawidłowego wezwania, nie uiścił należnego wpisu. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił jak w sentencji.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Warszawie z 13 sierpnia 2020 r., III SA/Wa 2029/19

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący mimo prawidłowego wezwania, nie uiścił należnego wpisu. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił jak w sentencji.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 sierpnia 2020 r., III SA/Wa 2114/19

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący do tego dnia nie uiścił należnego wpisu. Wobec nieuiszczenia należnego wpisu od skargi przez Skarżącego w rozpatrywanej sprawie, przedmiotowa skarga podlegała odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., o czym Sąd orzekł, jak w…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 24 lipca 2020 r., III SA/Wa 1329/19

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Skarżący do tego dnia nie uiścił należnego wpisu. Wobec nieuiszczenia należnego wpisu od skargi przez Skarżącego w rozpatrywanej sprawie, przedmiotowa skarga podlegała odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., o czym Sąd orzekł, jak w…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 24 lipca 2020 r., III SA/Wa 1556/19

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Sąd zauważa, że skoro z dokumentów księgowych Sądu wynika, iż do dnia 22 lipca 2020 r. nie odnotowano wpływu wpisu, należało uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 15 lipca 2020 r., III SA/Wa 806/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. Jak wynika z akt sprawy, braki formalne skargi nie zostały przez Skarżącego usunięte. Skarżący pomimo wezwania nie podpisał skargi ani nie nadesłał podpisanego egzemplarza skargi.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 lipca 2020 r., III SA/Wa 74/20

    …zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a. Z dokumentów księgowych sądu wynika, że do 26 czerwca 2020 r. nie odnotowano wpływu wpisu w przepisanej wysokości. Należało więc uznać, że Skarżący nie uiścił wpisu sądowego w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 czerwca 2020 r., VI SA/Wa 1907/19

    …r. zgodnie z zasadami obliczania terminów przewidzianymi w art. 83 § 1 p.p.s.a. W zakreślonym terminie skarżąca nie uzupełniła braku formalnego skargi oraz nie uiściła wymaganego wpisu co potwierdza, umieszczona w aktach sprawy, informacja z 23 czerwca 2020 r., (k. 84) o braku wpłaty w niniejszej sprawie.

    CBOSA