Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 74a § 8 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

15 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 14 października 2026 r., III FZ 439/26

    …W razie nieodebrania pisma doręczanego elektronicznie art. 74a § 8 p.p.s.a. nakazuje uważać doręczenie za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia. W rozpoznawanej sprawie pierwsze zawiadomienie przesłano 24 czerwca 2026 r. Czternastodniowy okres upłynął 8 lipca 2026 r.…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 30 września 2026 r., I SA/Wr 581/26

    …31 sierpnia 2026 r. w trybie doręczenia zastępczego – art. 74a § 8 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2026 r. poz. 143 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.". Termin do uzupełnienia wpisu od skargi upływał 7 września 2026 r. Wpis sądowy nie został uiszczony.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 15 września 2026 r., I SA/Wr 605/26

    …1 września 2026 r. w trybie doręczenia zastępczego – art. 74a § 8 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2026 r. poz. 143 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.". Termin do uzupełnienia wpisu od skargi upływał 8 września 2026 r. zaś wpis został uiszczony 9 września 2026…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Szczecinie z 30 lipca 2026 r., I SAB/Sz 236/25

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie Przewodniczący sędzia WSA Wiesław Drabik po rozpoznaniu w dniu 30 marca 2026 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z 24 marca 2026 r., sygn. akt I SAB/Sz 236/25 w sprawie ze skargi…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 98/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 23 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 30 kwietnia 2026 r. (czwartek).

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 90/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 22 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 29 kwietnia 2026 r. (środa).

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 61/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 17 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 24 kwietnia 2026 r. (piątek).

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 84/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 22 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 29 kwietnia 2026 r. (środa).

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 71/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 21 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 28 kwietnia 2026 r. (wtorek).

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 49/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 16 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 23 kwietnia 2026 r. (czwartek).

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 104/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 23 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 30 kwietnia 2026 r. (czwartek).

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 77/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 23 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 30 kwietnia 2026 r. (czwartek).

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Szczecinie z 24 lipca 2026 r., I SAB/Sz 54/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 16 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 23 kwietnia 2026 r. (czwartek).

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Szczecinie z 20 lipca 2026 r., I SA/Sz 136/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 21 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 28 kwietnia 2026 r. (wtorek).

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Szczecinie z 20 lipca 2026 r., I SAB/Sz 111/26

    …W myśl art. 74a § 8 p.p.s.a., w przypadku nieodebrania pisma, doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia, co w sprawie nastąpiło 23 kwietnia 2026 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął zatem 30 kwietnia 2026 r. (czwartek).

    CBOSA