Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 73 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

164 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Poznaniu z 15 listopada 2019 r., I SA/Po 188/19 za organem

    …Jak wskazuje się w orzecznictwie, doręczenie uregulowane w art. 73 p.p.s.a. może mieć miejsce w razie niemożności doręczenia pisma w sposób właściwy lub zastępczy. Fikcja prawna doręczenia przewidziana w art. 73 ustawy jest skuteczna w tym znaczeniu, że pociąga za sobą wszelkie skutki doręczenia, które to doręczenie…

    CBOSA
  2. Postanowienie NSA z 14 listopada 2019 r., I FZ 231/19

    …Niemniej jednak, mając na uwadze regulację z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej: p.p.s.a.), stwierdzono, że skoro przesyłka ta została awizowana po raz pierwszy 29 maja 2019 r., to doręczenie zgodnie z…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 listopada 2019 r., III SA/Wa 1784/19

    …Mimo to, ww. wezwania nie podjęto, a zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. poz. 1302 z późn. zm., dalej: p.p.s.a.) wezwanie to uznano za doręczone w dniu 10 września 2019 r. (k. 12).

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 5 listopada 2019 r., I SA/Go 655/19

    …skarżącym z dniem 15 października 2019 r. w trybie art. 73 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm.) – powoływanej dalej jako "P.p.s.a." Małżonkowie R. nie uiścili wpisu sądowego od skargi.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Szczecinie z 5 listopada 2019 r., I SA/Sz 676/19

    …doręczone w trybie doręczenia zastępczego na podstawie art. 73 p.p.s.a. Pismo złożono na okres czternastu dni w placówce pocztowej, umieszczając w oddawczej skrzynce pocztowej zawiadomienie o złożeniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w placówce pocztowej.

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Warszawie z 31 października 2019 r., VI SA/Wa 1311/19

    …Wezwanie zostało uznane za skutecznie doręczone w trybie art. 73 ppsa w dniu 14 października 2019 r. Zgodnie z informacją z dnia 28 października 2019 r. (k.22) w Rejestrze Opłat Sądowych nie zidentyfikowano wpisu sądowego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Przepis art. 220 § 3 ustawy z…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 25 października 2019 r., I FZ 192/19

    …poprzez odrzucenie skargi, mimo że brak było podstaw, - art. 73 p.p.s.a., poprzez bezpodstawne przyjęcie, że przesyłka sądowa zawierająca wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi została prawidłowo doręczona, podczas gdy Skarżąca nie otrzymała powiadomienia o pozostawieniu przesyłki.

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Łodzi z 25 października 2019 r., II SA/Łd 739/19

    …Stosownie do art. 73 § 1-4 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia w sposób przewidziany w powołanej ustawie pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia o złożeniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w terminie siedmiu dni od…

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 18 października 2019 r., I OZ 981/19

    …że wezwaniem doręczonym z dniem 11 marca 2019 r. w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.; zwanej dalej "P.p.s.a."), zobowiązał pełnomocnika strony skarżącej do usunięcia braków formalnych skargi w terminie 7 dni…

    CBOSA
  10. Postanowienie NSA z 18 października 2019 r., II OZ 920/19

    …za skutecznie doręczone w dniu 10 lipca 2019 r. w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.). Zatem siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 17 lipca 2019 r. W dokumentach księgowych dotyczących opłat…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 18 października 2019 r., II SA/Go 255/19

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Jaśkiewicz po rozpoznaniu w dniu 18 października 2019 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. z dnia 18 lipca 2019 r. o odrzuceniu zażalenia…

    CBOSA
  12. Postanowienie NSA z 17 października 2019 r., I OZ 967/19

    …Z kolei zgodnie z treścią art. 73 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w §…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Krakowie z 17 października 2019 r., III SA/Kr 567/19

    …Doręczenia pism reguluje art. 73 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 z późn. zm.). Powołany przepis stanowi, że w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Gliwicach z 14 października 2019 r., I SA/Gl 1024/19

    …Zgodnie zaś z treścią art. 73 § 1 p.p.s.a., "w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 , pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2".

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Gliwicach z 14 października 2019 r., I SA/Gl 1025/19

    …Zgodnie zaś z treścią art. 73 § 1 p.p.s.a., "w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 , pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2".

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Krakowie z 10 października 2019 r., I SA/Kr 685/19

    …Dlatego też, stosownie do art. 73 P.p.s.a., skutek doręczenia powyższego wezwania nastąpił z upływem dnia 10 września 2019 r., a termin na zadośćuczynienie wezwaniu upłynął z dniem 17 września 2019 r. W tym terminie nie uiszczono wpisu od skargi.

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Krakowie z 10 października 2019 r., I SA/Kr 679/19

    …Dlatego też, stosownie do art. 73 P.p.s.a., skutek doręczenia powyższego wezwania nastąpił z upływem dnia 10 września 2019 r., a termin na zadośćuczynienie wezwaniu upłynął z dniem 17 września 2019 r. W tym terminie nie uiszczono wpisu od skargi.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Krakowie z 10 października 2019 r., I SA/Kr 686/19

    …Dlatego też, stosownie do art. 73 P.p.s.a., skutek doręczenia powyższego wezwania nastąpił z upływem dnia 10 września 2019 r., a termin na zadośćuczynienie wezwaniu upłynął z dniem 17 września 2019 r. W tym terminie nie uiszczono wpisu od skargi.

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 9 października 2019 r., II OZ 900/19

    …r. W tej sytuacji został zastosowany tryb wynikający z art. 73 p.p.s.a. Ustawodawca w ostatnim zdaniu tego przepisu wprowadza fikcję prawną sprowadzającą się do tego, że wykazanie wykonania czynności określonych w tym przepisie daje podstawę do uznania skuteczności doręczenia, w sytuacji gdy adresat nie podejmie…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 października 2019 r., II SA/Wa 1733/19

    …uznana za doręczoną z dniem 23 sierpnia 2019 r. w trybie art. 73 P.p.s.a. Mając to na uwadze należało przyjąć, że termin do uzupełnienia braku formalnego skargi, w postaci nadesłania numeru PESEL Skarżącego upłynął bezskutecznie z dniem 2 września 2019 r. Natomiast brak formalny skargi został uzupełniony dopiero 20…

    CBOSA