Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Kielcach z 27 listopada 2017 r., II SA/Ke 686/17
…złożonej skargi wskazać należy, że zgodnie z dyspozycją art. 73 ustawy P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 ustawy P.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. – Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 27 listopada 2017 r., II SA/Ke 687/17
…złożonej skargi wskazać należy, że zgodnie z dyspozycją art. 73 ustawy P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 ustawy P.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. – Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy,…
CBOSA - Postanowienie NSA z 23 listopada 2017 r., II GZ 854/17
…Przesyłka zawierająca to wezwanie była - stosownie do art. 73 p.p.s.a. - dwukrotnie awizowana (7 i 15 marca 2017 r.). Wezwanie do uiszczenia wpisu wraz z pouczeniem nie zostało przez skarżącą podjęte. Termin na uiszczenie wpisu upłynął w dniu 28 marca 2017 r. Pomimo upływu terminu, skarżąca nie uiściła wpisu sądowego.
CBOSA - Postanowienie NSA z 22 listopada 2017 r., II OZ 1439/17
…Powyższe wezwanie skutecznie doręczono skarżącemu (w trybie art. 73 p.p.s.a.) w dniu 18 sierpnia 2017 r., w związku z czym termin do uiszczenia ww. wpisu sądowego upłynął w dniu 25 sierpnia 2017 r. Skarżący nie uiścił jednak przedmiotowego wpisu w wyznaczonym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 21 listopada 2017 r., VI SA/Wa 1811/17
…4 października 2017 r. została zwrócona do Sądu i w trybie art. 73 p.p.s.a. uznana za doręczoną skarżącemu z dniem 2 października 2017 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upływał w dniu 9 października 2017 r. W zakreślonym terminie skarżący nie uiścił wymaganego wpisu.
CBOSA - Postanowienie NSA z 21 listopada 2017 r., II OZ 1433/17
…W okolicznościach niniejszej sprawy, jak wynika z akt, skarżącemu doręczono w trybie art. 73 § 4 P.p.s.a. odpisy zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego oraz do nadesłania odpisów skargi, a ponieważ pomimo upływu siedmiodniowego terminu strony nie uzupełniły braków skargi, Sąd pierwszej instancji…
CBOSA - Postanowienie NSA z 21 listopada 2017 r., II FZ 678/17
…WSA, powołując się na art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej p.p.s.a.), uznał jednak, że postanowienie to zostało doręczone w trybie doręczenia zastępczego 27 marca 2017 r., bowiem tego dnia upłynął czternastodniowy…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 17 listopada 2017 r., V SA/Wa 1481/17
…Przesyłkę uznano za skutecznie doręczoną w dniu 20 września 2017 r. z uwagi na treść art. 73 p.p.s.a. W myśl bowiem art. 73 § 1 i 2 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 – 72 p.p.s.a., pismo takie składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 15 listopada 2017 r., I SA/Kr 284/17
Sentencja sygn. akt I SA/Kr 284/17 Kraków, dnia 15 listopada 2017 r. POSTANOWIENIE Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Paweł Dąbek po rozpoznaniu w dniu 15 listopada 2017 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. T. na decyzję Samorządowego Kolegium…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 15 listopada 2017 r., I SA/Kr 283/17
Sentencja sygn. akt I SA/Kr 283/17 Kraków, dnia 15 listopada 2017 r. POSTANOWIENIE Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Paweł Dąbek po rozpoznaniu w dniu 15 listopada 2017 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. T. na decyzję Samorządowego Kolegium…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 15 listopada 2017 r., I SA/Kr 282/17
Sentencja sygn. akt I SA/Kr 282/17 Kraków, dnia 15 listopada 2017 r. POSTANOWIENIE Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Paweł Dąbek po rozpoznaniu w dniu 15 listopada 2017 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. T. na decyzję Samorządowego Kolegium…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 13 listopada 2017 r., II SA/Op 299/17
…Doręczenie wezwania nastąpiło zatem w trybie art. 73 P.p.s.a. W myśl tego przepisu, w razie niezastania adresata w mieszkaniu i braku możliwości doręczenia przesyłki dorosłemu domownikowi, administracji czy dozorcy domu, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 13 listopada 2017 r., II SA/Sz 681/17
…w placówce pocztowej zostało umieszczone zgodnie z art. 73 p.p.s.a. w skrzynce listowej adresata. Wobec niepodjęcia przesyłki w dniu 12 lipca 2017 r. została ona zwrócona Sądowi. Opisany sposób doręczenia skarżącemu wezwania do uzupełnienia braków formalnych skargi został potwierdzony podpisem pracownika Poczty…
CBOSA - Postanowienie NSA z 10 listopada 2017 r., I FZ 230/17
…Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 21 marca 2017 r., w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej jako: "P.p.s.a.") na adres pełnomocnika.
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 9 listopada 2017 r., II SA/Ol 586/17
…2017r. w trybie doręczenia zastępczego, określonego w art. 73 § 1 i § 4 ustawy ppsa. (karta 26 akt sądowych). Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył co następuje: Zgodnie z treścią przepisu art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi…
CBOSA - Postanowienie NSA z 8 listopada 2017 r., I OZ 1530/17
…Wezwanie stanowiące wykonanie zarządzenia doręczono skarżącemu w trybie art. 73 § 1-4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.; dalej ppsa). W razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 ppsa pismo składa się na…
CBOSA - Postanowienie NSA z 8 listopada 2017 r., II OZ 1327/17
…stycznia 2017 r. w trybie doręczenia zastępczego zgodnie z art. 73 p.p.s.a. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru przesyłka została wydana W. K. jako upoważnionemu pracownikowi. Jednocześnie skarżący nie kwestionuje prawidłowości dokonanego doręczenia, wskazując dodatkowo, że przesyłka trafiła do jego rąk 23…
CBOSA - Postanowienie NSA z 8 listopada 2017 r., II FZ 677/17
…Korespondencja została uznana za doręczoną skutecznie z dniem 7 sierpnia 2017 r., stosownie do art. 73 § 4 p.p.s.a. 3. Stanowisko skarżącego w postępowaniu przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. 3.1. Skarżący wniósł zażalenie na postanowienie WSA w Gorzowie Wielkopolskim, w którym sformułował wniosek o uchylenie…
CBOSA - Postanowienie NSA z 8 listopada 2017 r., I OZ 1531/17
…pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru (art. 73 § 1 i 2 ppsa). Doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia czternastodniowego terminu przewidzianego na podjęcie przesyłki (art. 73 § 4). Jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 6 listopada 2017 r., II FZ 621/17
…została doręczona pełnomocnikowi skarżącego w trybie art. 73 § 4 P.p.s.a. w dniu 10 lutego 2017 r., tj. z upływem ostatniego dnia czternastodniowego okresu pozostawienia pisma w placówce pocztowej, liczonego od dnia 27 stycznia 2017 r., jako dnia pierwszego zawiadomienia o złożeniu pisma w placówce pocztowej.
CBOSA