Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 73 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

344 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 13 grudnia 2016 r., II OZ 1386/16

    …skargi upłynął w dniu 12 sierpnia 2015 r.. Zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie…

    CBOSA
  2. Postanowienie NSA z 13 grudnia 2016 r., I GZ 633/16

    …dokonane z upływem dnia 28 kwietnia 2016 r. (na podstawie art. 73 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.). Zatem termin do złożenia zażalenia upłynął z dniem 5 maja 2016 r. Tymczasem zażalenie zostało złożone przez…

    CBOSA
  3. Postanowienie NSA z 13 grudnia 2016 r., II FZ 828/16

    …w skrzynce oddawczej adresata, to doręczenie zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. ‒ Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718, ze zm.; dalej: p.p.s.a.) nastąpiło z dniem 9 maja 2016 r. Pismem z 21 października 2016 r. skarżący wniósł zażalenie na powyższe…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Opolu z 12 grudnia 2016 r., II SA/Op 525/16

    …Doręczenie wezwania skierowanego do skarżącego nastąpiło zatem w trybie art. 73 P.p.s.a. W myśl tego przepisu, w razie niezastania adresata w mieszkaniu i braku możliwości doręczenia przesyłki dorosłemu domownikowi, administracji czy dozorcy domu, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Opolu z 12 grudnia 2016 r., II SA/Op 549/16

    …Wezwania te, należało uznać za skutecznie doręczone, w trybie art. 73 P.p.s.a. Zgodnie z art. 65 § 1 P.p.s.a, sąd dokonuje doręczeń przez operatora pocztowego, przez swoich pracowników lub przez inne upoważnione przez sąd osoby lub organy.

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Gliwicach z 1 grudnia 2016 r., I SA/Gl 998/14

    …Otóż w świetle art. 73 P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma składa się je na okres czternastu dni w placówce pocztowej (§ 1), pozostawiając dwukrotnie zawiadomienia o tym m.in. w skrzynce pocztowej (§ 2 i 3), przy czym doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia wskazanego okresu (§ 4).

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 29 listopada 2016 r., I FSK 1321/16

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: - art. 73 P.p.s.a. przez uznanie, że w sprawie nastąpiło skuteczne doręczenie skarżącemu wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi, - art. 82 P.p.s.a. przez uznanie, że rozpoczął się bieg terminu do usunięcia przez skarżącego braków formalnych skargi (podanie…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 29 listopada 2016 r., I FSK 1323/16

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: - art. 73 P.p.s.a. przez uznanie, że w sprawie nastąpiło skuteczne doręczenie skarżącemu wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi, - art. 82 P.p.s.a. przez uznanie, że rozpoczął się bieg terminu do usunięcia przez skarżącego braków formalnych skargi (podanie…

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 29 listopada 2016 r., I FSK 1320/16

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: - art. 73 P.p.s.a. przez uznanie, że w sprawie nastąpiło skuteczne doręczenie skarżącemu wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi, - art. 82 P.p.s.a. przez uznanie, że rozpoczął się bieg terminu do usunięcia przez skarżącego braków formalnych skargi (podanie…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 listopada 2016 r., III SA/Wa 11/16

    …Stosownie natomiast do treści art. 73 § 1 - 3 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 – art. 72 p.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia adresata w określony tam sposób, wraz z informacją o…

    CBOSA
  11. Postanowienie NSA z 29 listopada 2016 r., I OZ 1557/16

    …r., w trybie tzw. doręczenia zastępczego, wynikającego z art. 73 P.p.s.a., które musiało być zastosowane wobec nieodebrania przez skarżącą przesyłki zawierającej to wezwanie. W tym też dniu rozpoczął swój bieg siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu, zakreślony przez Sąd.

    CBOSA
  12. Postanowienie NSA z 29 listopada 2016 r., I FSK 1319/16

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: - art. 73 P.p.s.a. przez uznanie, że w sprawie nastąpiło skuteczne doręczenie skarżącemu wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi, - art. 82 P.p.s.a. przez uznanie, że rozpoczął się bieg terminu do usunięcia przez skarżącego braków formalnych skargi (podanie…

    CBOSA
  13. Postanowienie NSA z 29 listopada 2016 r., I FSK 1322/16

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: - art. 73 P.p.s.a. przez uznanie, że w sprawie nastąpiło skuteczne doręczenie skarżącemu wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi, - art. 82 P.p.s.a. przez uznanie, że rozpoczął się bieg terminu do usunięcia przez skarżącego braków formalnych skargi (podanie…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Kielcach z 25 listopada 2016 r., II SA/Ke 1077/15

    …Należało zatem uznać, na podstawie art. 73 § 1 i 4 Ppsa, że powyższe wezwanie zostało mu doręczone w dniu 30 maja 2016 r., tj. z upływem 14 dni od daty pierwszego awizowania. Wyznaczony termin do uiszczenia wpisu upłynął więc z dniem 6 czerwca 2016 r., tymczasem wpis został uiszczony dopiero w dniu 14 czerwca 2016 r.…

    CBOSA
  15. Postanowienie NSA z 24 listopada 2016 r., II FZ 669/16

    …lipca 2016 r. Niemniej jednak, mając na uwadze regulację z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm., dalej: p.p.s.a.), stwierdzono, że skoro przesyłka ta została awizowana po raz pierwszy w dniu 1 lipca 2016 r., to…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 24 listopada 2016 r., I SA/Bd 511/16

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 24 listopada 2016 r., VI SA/Wa 829/15

    …Zgodnie z treścią art. 73 p.p.s.a., w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia o możliwości jego odbioru w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy w terminie siedmiu…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 24 listopada 2016 r., V SA/Wa 4865/15

    …Przesyłkę uznano za skutecznie doręczoną w dniu [...] września 2016 r. z uwagi na treść art. 73 p.p.s.a. W myśl bowiem art. 73 § 1 i 2 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 -72 p.p.s.a., pismo takie składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z…

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 24 listopada 2016 r., II OZ 1329/16

    …Wydziału z dnia 25 sierpnia 2016 r., uznanym na podstawie art. 73 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", za skutecznie doręczone stronie w dniu 15 września 2016 r., skarżący został wezwany do usunięcia…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 24 listopada 2016 r., II FZ 668/16

    …lipca 2016 r. Niemniej jednak, mając na uwadze regulację z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm., dalej: p.p.s.a.), stwierdzono, że skoro przesyłka ta została awizowana po raz pierwszy w dniu 1 lipca 2016 r., to…

    CBOSA