Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 30 października 2015 r., VI SA/Wa 72/15
…Pismo informujące o obowiązku uiszczenia wpisu od skargi zostało doręczone stronie w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j.: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. – dalej ppsa), dniu 5 października 2015 r. Zgodnie z informacją Oddziału…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 października 2015 r., VI SA/Wa 2324/13
…ww. zarządzenie została uznana za doręczoną w trybie art. 73 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, ze zm.), cytowana dalej jako p.p.s.a., z dniem 7 września 2015 r. Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 października 2015 r., VI SA/Wa 2493/13
…ww. zarządzenie została uznana za doręczoną w trybie art. 73 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, ze zm.), cytowana dalej jako p.p.s.a., z dniem 7 września 2015 r. Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 29 października 2015 r., I SA/Ke 565/15
…13 października 2015 r. W związku z tym stosownie do art. 73 § 1-4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) zwanej dalej jako ,,P.p.s.a.," należało uznać że wezwanie doręczono 19 października 2015 r. W wyznaczonym terminie skarżąca A. M. nie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 28 października 2015 r., VI SA/Wa 3722/14
…Odpis ww. zarządzenia doręczono skarżącej - wobec dwukrotnej prawidłowej awizacji - w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) w dniu 30 września 2015 r., a zatem termin do opłacenia skargi…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 października 2015 r., VI SA/Wa 2905/14
…Zarządzeniem Sędziego z 14 października 2015 r. wezwanie zostało uznane za doręczone w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, nazywanej dalej "p.p.s.a.") z dniem 5 października 2015 r. Z informacji udzielonych przez Oddział…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 października 2015 r., VI SA/Wa 71/15
…Wyjaśnienia wymaga także to, że w myśl art. 73 § 1 i 2 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, a zawiadomienie o złożeniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w…
CBOSA - Postanowienie NSA z 27 października 2015 r., I OZ 1369/15
…zgodnie z procedurą doręczenia zastępczego uregulowaną w art. 73 p.p.s.a., w dniu 10 marca 2015 r. Zatem termin do wniesienia skargi upływał w dniu 9 kwietnia 2015 r. Skarżąca uchybiła temu terminowi, ponieważ nie wiedziała o pozostawieniu awiz i nie znała treści zaskarżonej decyzji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 października 2015 r., VI SA/Wa 2202/15
…Zarządzeniem Sędziego z 15 października 2015 r. wezwanie zostało uznane za doręczone w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, nazywanej dalej "p.p.s.a.") z dniem 2 października 2015 r. Z informacji udzielonych przez Oddział…
CBOSA - Postanowienie NSA z 26 października 2015 r., I FSK 1432/15
…Następnie Sąd pierwszej instancji przywołując art. 73 § 1-4 p.p.s.a. zaznaczył, iż doręczyciel podjął próbę doręczenia przesyłek zawierających wezwanie do nadesłania pełnomocnictwa oraz odpis zarządzenia w sprawie uiszczenia wpisu od skargi, w dniu 12 marca 2015 r. Wobec nieobecności adresata pozostawił zawiadomienie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 października 2015 r., V SA/Wa 55/15
…Ze względu na treść art. 73 p.p.s.a. przesyłkę uznano za skutecznie doręczoną w dniu [...] lipca 2015 r., zatem termin do wniesienia sprzeciwu upłynął w dniu [...] sierpnia 2015 r. Sprzeciw wnioskodawcy został wniesiony w dniu [...] sierpnia 2015 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym [...]), czyli z uchybieniem…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 23 października 2015 r., I SA/Ke 511/15
…W związku z tym należało przyjąć tzw. fikcję doręczenia, opisaną w art. 73 § 1, § 4 ustawy p.p.s.a. i za dzień doręczenia przesyłki uznać 30 września 2015 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 7 października 2015 r. Skarżący w tym terminie nie dokonał tej czynności.
CBOSA - Postanowienie NSA z 22 października 2015 r., I GSK 1870/15
…Skargę kasacyjną na powyższe orzeczenie złożył skarżący, zarzucając - naruszenie art. 73 § 1 - 4 p.p.s.a poprzez ustalenie skutku doręczenia wobec braku odbioru wezwań Sądu przez skarżącego, w sytuacji gdy przesyłka sądowa ani zawiadomienie o takiej przesyłce nigdy nie trafiły do adresata, które to naruszenie miało…
CBOSA - Postanowienie NSA z 21 października 2015 r., I OZ 1326/15
…zgodnie z procedurą doręczenia zastępczego uregulowaną w art. 73 p.p.s.a., w dniu 5 listopada 2014 r. Zatem termin do wniesienia skargi upływał w dniu 19 listopada 2014 r. Skarżąca uchybiła temu terminowi, ponieważ nie wiedziała o pozostawieniu awiz i nie znała treści zaskarżonej decyzji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 21 października 2015 r., VI SA/Wa 1645/14
…VI z dnia 18 marca 2015 r. doręczone skarżącemu w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, określanej dalej ppsa.). Pismami z dnia 4 maja 2015 r., 26 maja 2015 r. i 27 lipca 2015 r. skarżący zakwestionował sposób doręczenia mu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 16 października 2015 r., VI SA/Wa 4203/14
…za doręczone z dniem [...] sierpnia 2015 r. w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.), dalej: p.p.s.a., (vide: pkt 2 zarządzenia z dnia [...] października 2015 r. – karta nr 53 akt sądowych) i do dnia wydania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 16 października 2015 r., II SA/Rz 1144/15
…nastąpiło w dniu 25 września 2015 r., stosownie do treści art. 73 P.p.s.a. Zatem termin do uiszczenia wpisów upływał: dla Z.P., I.P. i W.D. w dniu 17 września 2015 r., zaś dla K.W. w dniu 2 października 2015 r. Mimo upływu ustawowych terminów ww. skarżący nie usunęli braków fiskalnych skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 16 października 2015 r., IV SAB/Wr 254/15
…Korespondencja została zwrócona do nadawcy w dniu 2 października 2015 r. W myśl art. 73 § 1 p.p.s.a w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 – 72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 16 października 2015 r., VI SA/Wa 1275/13
…Stosownie do treści art. 73 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, a zawiadomienie o tym wraz z możliwością jego odbioru w terminie siedmiu dni od dnia pozostawienia…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 15 października 2015 r., II SA/Wa 623/15 za organem
…upoważnione przez sąd osoby lub organy, zaś według treści art. 73 § 1 ustawy, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 – 72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując…
CBOSA