Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Rzeszowie z 3 września 2013 r., II SA/Rz 480/13
…Wyjaśnić należy, że zgodnie z przepisem art. 73 P.p.s.a. dotyczącym tzw. instytucji "doręczenia zastępczego", w razie gdy pismo nie może zostać doręczone w sposób przewidziany w art. 65-72 P.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 2 września 2013 r., I SA/Rz 647/12
…Na podstawie art. 73 § 4 P.p.s.a., doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia okresu, o którym mowa w § 1, zgodnie z którym, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej, dokonując jednocześnie stosownego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 28 sierpnia 2013 r., I SA/Ke 715/12
…w dniu 6 sierpnia 2013 r. W związku z tym stosownie do art. 73 § 4 ustawy p.p.s.a należało uznać, że korespondencję doręczono skarżącej w dniu 12 sierpnia 2013 r. W wyznaczonym terminie, do dnia 19 sierpnia 2013 r., skarżąca nie uiściła wpisu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 28 sierpnia 2013 r., VI SA/Wa 1844/13
…2013 r. zostało uznane za doręczone prawidłowo w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) z dniem 22 lipca 2013 r. Skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 28 sierpnia 2013 r., III SA/Kr 508/13
…Formularz wniosku został zatem prawidłowo doręczony skarżącej w trybie przewidzianym w art. 73 p.p.s.a.: "Art. 73. § 1. W razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 28 sierpnia 2013 r., III SA/Kr 520/13
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym : Przewodniczący : Sędzia WSA Dorota Dąbek po rozpoznaniu w dniu 28 sierpnia 2013r. na posiedzeniu niejawnym wniosku Z. Ś. o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie adwokata w sprawie ze skargi Z. Ś. na pismo Samorządowego Kolegium…
CBOSA - Postanowienie NSA z 28 sierpnia 2013 r., II FSK 2229/13
…a następnie została zwrócona nadawcy, zgodnie z treścią art. 73 § 4 p.p.s.a. wezwanie zostało uznane za skutecznie doręczone stronie skarżącej w dniu 7 listopada 2012 r. Wobec powyższego siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu od skargi bezskutecznie upłynął z końcem dnia 14 listopada 2012 r. Pismem z dnia 6 lutego…
CBOSA - Postanowienie NSA z 28 sierpnia 2013 r., II FSK 2228/13
…a następnie została zwrócona nadawcy, zgodnie z treścią art. 73 § 4 p.p.s.a. wezwanie zostało uznane za skutecznie doręczone stronie skarżącej w dniu 7 listopada 2012 r. Wobec powyższego siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu od skargi bezskutecznie upłynął z końcem dnia 14 listopada 2012 r. Pismem z dnia 6 lutego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 sierpnia 2013 r., II SA/Rz 714/13
…Wyjaśnić należy, że zgodnie z przepisem art. 73 P.p.s.a. dotyczącym tzw. instytucji "doręczenia zastępczego", w razie gdy pismo nie może zostać doręczone w sposób przewidziany w art. 65-72 P.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 23 sierpnia 2013 r., II SA/Łd 552/13
…dniu 30 lipca 2013r., a zatem można było uznać, iż na mocy art. 73 § 4 P.p.s.a., przesyłka została skarżącemu doręczona z tym dniem. Z tych względów uznać należało, że doszło do skutecznego wezwania do usunięcia braków formalnych i fiskalnych W związku z powyższym Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 oraz art.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 21 sierpnia 2013 r., I SA/Lu 450/13
…Stosownie do art.73 p.p.s.a.: - w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art.65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2 (§ 1), -…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 14 sierpnia 2013 r., VI SA/Wa 962/13
…Stosownie zaś do treści art. 73 § 1 p.p.s.a., w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 13 sierpnia 2013 r., I SA/Łd 801/13
…pozostawiona na 14 dni w placówce pocztowej stosownie do art. 73 § 1 p.p.s.a., wobec zaś jej nieodebrania w terminie 14 dni od dnia pierwszego awizowania w dniu 8 lipca 2012r. – zastała doręczona w trybie zastępczym w dniu 23 lipca 2013r. stosownie do art. 73 § 4 p.p.s.a. Siedmiodniowy termin do jego uzupełnienia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 9 sierpnia 2013 r., II SA/Łd 123/13
…Stosownie do art. 73 § 1-4 P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia w sposób przewidziany w powołanej ustawie pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia o złożeniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w terminie siedmiu dni od…
CBOSA - Postanowienie NSA z 7 sierpnia 2013 r., I OZ 678/13
…W uzasadnieniu Sąd wskazał, iż odpis postanowienia referendarza doręczony został skarżącej w trybie art. 73 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej jako "P.p.s.a.", w dniu 16 stycznia 2013 r., zaś sprzeciw nadany został w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 5 sierpnia 2013 r., IV SA/Gl 479/13
…zwrócona, a Sąd uznał ją za skutecznie doręczoną w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej p.p.s.a.) z upływem dnia [...]. Skarżąca nie usunęła braku formalnego skargi w zakreślonym przez Sąd terminie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 2 sierpnia 2013 r., II FZ 415/13
…bez rozpoznania, wskazując jednocześnie, że zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, dalej: "p.p.s.a."), w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 1 sierpnia 2013 r., III SAB/Łd 9/10
…W tym miejscu wskazać należy, iż w myśl przepisu art. 73 § 4 p.p.s.a. doręczenie w trybie "awizo" uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia okresu, o którym mowa w § 1 tego przepisu – czternastu dni oczekiwania w placówce pocztowej.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 1 sierpnia 2013 r., IV SA/Wa 839/13
…uznać za skutecznie doręczone w dniu 12 czerwca 2013 r. (art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. z 2012 r., poz.270, ze zm. zwanej dalej "P.p.s.a.") r. Termin do uzupełnienia braku formalnego skargi i uiszczenia wpisu upłynął w dniu 19 czerwca 2013 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 25 lipca 2013 r., II SA/Ke 505/13
…złożonej skargi wskazać należy, iż zgodnie z dyspozycją art. 73 ustawy P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 ustawy p.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie stosownego zawiadomienia (§ 1);…
CBOSA