Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 73 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

219 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 8 października 2013 r., III SA/Wa 1004/13

    …Powyższe wezwanie zostało doręczone Skarżącej z dniem 5 września 2013 r. w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270), dalej: "p.p.s.a.", Jak wynika z dokumentacji księgowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie…

    CBOSA
  2. Postanowienie NSA z 2 października 2013 r., I FSK 1610/13

    …przesyłkę za doręczoną 26 lipca 2012 r. w trybie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej jako "P.p.s.a."). Termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie 2 sierpnia 2012 r., tym samym doszło do spełnienia przesłanki…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 1 października 2013 r., IV SA/Wa 923/13

    …Jak wskazuje art. 73 p.p.s.a., jeżeli pisma nie można doręczyć skarżącemu przez doręczenie zgodnie z przepisami ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie…

    CBOSA
  4. Postanowienie NSA z 27 września 2013 r., II OZ 810/13

    …zażalenie wniesione po upływie terminu. 9.2. Jak stanowi art. 73 § 1 p.p.s.a, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 p.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Poznaniu z 26 września 2013 r., II SA/Po 807/13

    …zastosowana została tzw. fikcja prawna doręczenia – art. 73 § 4 p.p.s.a.). W takiej sytuacji skargi te jako nieopłacone należało odrzucić na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, z późn. zm.).

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Szczecinie z 25 września 2013 r., II SA/Sz 848/13

    …M.M. zarządzenia Sądu nastąpiło w trybie określonym w art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) - dalej p.p.s.a., w dniu 9 września 2013 r. W myśl art. 73 § 1 p.p.s.a., w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Warszawie z 23 września 2013 r., IV SA/Wa 1747/13

    …Przesyłka zawierająca odpis wezwania do uiszczenia wpisu została doręczona skarżącej, w trybie art. 73 p.p.s.a. w dniu 22 sierpnia 2013 r. Tym samym termin do uiszczenia wpisu sądowego upływał dla skarżącej w dniu 29 sierpnia 2013 r. Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego tutejszego Sądu wynika, że do dnia 6…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 20 września 2013 r., II OZ 785/13

    …Wezwanie zostało doręczone w trybie awizo z dniem 19 lutego 2013 r., na podstawie art. 73 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - zwanej dalej "p.p.s.a.").

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 19 września 2013 r., I SA/Wa 1042/13

    …doręczenia z upływem 22 sierpnia 2013 r. – zgodnie z art. 73 § 4 p.p.s.a. Tym samym wyznaczony skarżącym przez Sąd termin do uiszczenia wpisu upłynął ostatecznie z dniem 29 sierpnia 2013 r. Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych, prowadzonych przez Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 19 września 2013 r., I SA/Wa 1827/13

    …doręczenia z upływem 19 sierpnia 2013 r. – zgodnie z art. 73 § 4 p.p.s.a. Tym samym wyznaczony przez Sąd termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 26 sierpnia 2013 r. Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych, prowadzonych przez Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono,…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Gdańsku z 18 września 2013 r., II SA/Gd 487/13

    …skarżącej R. T. w dniu 22 sierpnia 2013 roku, w trybie art. 73 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Termin do usunięcia tego braku formalnego skargi upłynął zatem skarżącej w dniu 29 sierpnia 2013 roku, jednak w tym terminie skarżąca braku tego nie usunęła.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Szczecinie z 16 września 2013 r., II SA/Sz 838/13

    …[...] w trybie tzw. doręczenia zastępczego wynikającego z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zgodnie z którym w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 – 72 P.p.s.a. (np. adresatowi do rak własnych…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 12 września 2013 r., II SA/Wr 534/13

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje: Zgodnie z treścią art. 73 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. - zwanej dalej p.p.s.a.) w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 - 72…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Lublinie z 11 września 2013 r., III SA/Lu 422/13

    …W rozpoznawanej sprawie doręczenie skarżącemu wezwania i urzędowego formularza "PPF" nastąpiło zgodnie z art. 73 § 1 - § 4 P.p.s.a. Według powołanych przepisów w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 -72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy,…

    CBOSA
  15. Postanowienie NSA z 10 września 2013 r., II GZ 495/13

    …Argumentował, że skutek doręczenia zastępczego w myśl art. 73 p.p.s.a. w tej sprawie nie nastąpił, ponieważ przesyłka zawierająca wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego została błędnie zaadresowana – nie wskazano strony postępowania poprzez określenie, iż jest to Główny Inspektor Transportu Drogowego.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 9 września 2013 r., I SA/Wr 323/13

    …2 lipca 2013 r., lecz w dniu 1 lipca 2013 r. Zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a. w przypadku niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72 (doręczenie bezpośrednie i doręczenie zastępcze), pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy – Prawo pocztowe albo w urzędzie…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Szczecinie z 5 września 2013 r., II SA/Sz 694/13

    …skarżącemu wezwania Sądu nastąpiło w trybie określonym w art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. – w dniu 5 sierpnia 2013 r. W myśl art. 73 § 1 p.p.s.a., w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 5 września 2013 r., I SA/Bd 434/13

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, dalej: "p.p.s.a."), w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 5 września 2013 r., I SA/Bd 435/13

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, dalej: "p.p.s.a."), w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Poznaniu z 3 września 2013 r., I SA/Po 665/13

    …skarżącą przesyłki w terminie 14 dni skutkowało na mocy art. 73 P.p.s.a. dokonaniem doręczenia zastępczego korespondencji w ostatnim dniu tego terminu, tj. uznaniem skutku doręczenia wezwania pomimo faktycznego niepodjęcia przesyłki pocztowej przez adresata.

    CBOSA