Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 73 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

230 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 7 grudnia 2010 r., II FZ 542/10

    …Jednakże Sąd uznał, że stosownie do regulacji zawartej w art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej ppsa) doręczenie nastąpiło już wcześniej tj. w dniu 18 czerwca 2010 r. (tj. po upływie 14 dni od daty pierwszego awizowania).

    CBOSA
  2. Postanowienie NSA z 7 grudnia 2010 r., II FZ 541/10

    …Jednakże Sąd uznał, że stosownie do regulacji zawartej w art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej ppsa) doręczenie nastąpiło już wcześniej tj. w dniu 18 czerwca 2010 r. (tj. po upływie 14 dni od daty pierwszego awizowania).

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Poznaniu z 7 grudnia 2010 r., IV SA/Po 986/09

    …Doręczenie zastępcze nastąpiło dnia [...] listopada 2010 r. (art. 73 § 4 ppsa; uchwała 7 Sędziów SN z 10.11.1971 r., III CZP 10/71, OSNC 11/71/187, akceptowana przez B. Dauera w: B. Dauter, B. Gruszczyński, A. Kabat., M. Niezgódka-Medek "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

    CBOSA
  4. Postanowienie NSA z 3 grudnia 2010 r., I GSK 921/10

    …Powyższe wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej p.p.s.a. z dniem 15 kwietnia 2010 r. Sąd I instancji zaznaczył, że w zakreślonym, siedmiodniowym terminie wspomniane braki…

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 3 grudnia 2010 r., II FSK 2164/10

    …Sąd pierwszej instancji wskazując na art. 73 p.p.s.a. stwierdził, iż skarżący nie odebrał przesyłki sądowej w ciągu 14 dni od daty pierwszej awizacji, pismo zostało uznane za doręczone 3 maja 2010 r. i od tej daty biegł termin do uzupełnienia braku skargi.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 2 grudnia 2010 r., I GSK 907/10

    …Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi w trybie art. 73 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.: dalej p.p.s.a.) z dniem [...] kwietnia 2010 r. WSA zaznaczył, że w zakreślonym terminie tj. do [...] kwietnia 2010 r. wspomniane braki formalne…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 1 grudnia 2010 r., I GSK 908/10

    …Powyższe wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej p.p.s.a., z dniem 15 kwietnia 2010 r. (dzień upływu terminu awizo).

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Łodzi z 1 grudnia 2010 r., II SA/Łd 613/10

    …Stosownie do treści art. 73 § 1 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy umieszczając jednocześnie w oddawczej skrzynce pocztowej, a gdy to nie jest możliwe, na drzwiach mieszkania…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 listopada 2010 r., IV SA/Wa 1394/10

    …awizowane, spełnia ono bowiem wymogi przewidziane w art. 73 ppsa. Ze znajdującej się w aktach sądowych koperty zawierającej wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego oraz potwierdzenia odbioru przesyłki poleconej wynika, iż przesyłka ta była dwukrotnie awizowana: po raz pierwszy w dniu 13 września 2010 r. oraz powtórnie –…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 listopada 2010 r., IV SA/Wa 389/10

    …Powyższe wezwanie zostało doręczone dnia 9 sierpnia 2010 r. - w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "ppsa". W siedmiodniowym terminie upływającym dnia 16 sierpnia 2010 r. Stowarzyszenie nie uiściło wpisu…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Krakowie z 26 listopada 2010 r., III SA/Kr 799/10

    …W związku z powyższym na zasadzie art. 73 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi z dnia 30 sierpnia 2002 roku (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z poz. zm.), należało przyjąć, iż wezwanie o uzupełnienie braków zostało doręczone skarżącej w dniu 17.08.2010 r., natomiast siedmiodniowy termin zakreślony w…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Szczecinie z 25 listopada 2010 r., II SA/Sz 915/10

    …skarżącemu wezwania Sądu nastąpiło w trybie określonym w art. 73 P.p.s.a., w dniu [...] r. Zgodnie bowiem z treścią w/w artykułu w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej lub urzędzie gminy, a zawiadomienie o…

    CBOSA
  13. Postanowienie NSA z 23 listopada 2010 r., I OSK 1675/10

    …Zarządzenie to doręczone było w trybie art. 73 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej ustawą P.p.s.a., z uwagi na nieodebranie przesyłki zawierającej wezwanie mimo dwukrotnego jej awizowania.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 23 listopada 2010 r., III SA/Wr 692/10

    …Zgodnie z art. 73 p.p.s.a. warunkiem skuteczności doręczenia zastępczego jest uprzednie dwukrotne awizowanie doręczanej przesyłki. Doręczenie uważa się wówczas za dokonane z upływem czternastu dni od pierwszego zawiadomienia o pozostawieniu przesyłki.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Poznaniu z 22 listopada 2010 r., I SA/Po 795/10

    …W tym przypadku doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia tego okresu (por. art. 73 p.p.s.a.). Z adnotacji na kopercie wynika, że doręczający w dniach [...] nie zastał skarżącego i wobec tego dwukrotnie awizował przesyłkę.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Krakowie z 17 listopada 2010 r., III SA/Kr 598/10

    …Zgodnie z treścią art. 73 § 1 P.p.s.a., w razie niemożności doręczenia stronie pisma składa się je na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, zawiadamiając o tym stronę. Zawiadomienie o złożeniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy w…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 16 listopada 2010 r., II SO/Wa 64/10

    …W myśl art. 73 § 1 ppsa, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2. Zawiadomienie o złożeniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Olsztynie z 15 listopada 2010 r., II SA/Ol 838/10

    …Wobec powyższego stwierdza się, co następuje: Stosownie do art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późniejszymi zmianami; w skrócie: p.p.s.a.), w sytuacji, gdy doręczający nie zastanie adresata w mieszkaniu, ani też niemożliwe jest…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Szczecinie z 15 listopada 2010 r., I SA/Sz 684/10

    …Wezwanie doręczono Stronie zastępczo w dniu [...] r. zgodnie z art. 73 Ppsa. Skarżący w terminie określonym niniejszym wezwaniem nie wniósł żądanej kwoty na rachunek tut. Sądu, tym samym nie uzupełnił braków skargi. W dniu 25 października 2010r. Sąd odrzucił skargę strony z uwagi na jej nieopłacenie.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Gliwicach z 15 listopada 2010 r., I SA/Gl 979/10

    …Mianowicie w świetle art. 73 P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma składa się je na okres czternastu dni w placówce pocztowej (§ 1), pozostawiając dwukrotnie zawiadomienia o tym m.in. w skrzynce pocztowej (§ 2 i 3), przy czym doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia wskazanego okresu (§ 4).

    CBOSA