Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 19 listopada 2008 r., II FSK 1022/07
TezaAby można było przyjąć fikcję prawną doręczenia, o której stanowi przepis art. 73 u.p.p.s.a., należy ustalić w sposób zupełny i przy tym zgodny z rzeczywistością jej podstawę faktyczną, na którą składają się pośrednie fakty dowodowe wypełniające jego hipotezę. Przede wszystkim należy więc zbadać czy rzeczywiście…
CBOSA - Postanowienie NSA z 18 listopada 2008 r., II OSK 1668/08
…zaskarżonemu orzeczeniu, iż zostało wydane z naruszeniem art. 73 oraz art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a. i wniósł o jego uchylenie oraz przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu od skargi. W uzasadnieniu skargi kasacyjnej wskazano, że skarżący nie dokonali opłaty sądowej albowiem nie otrzymali z poczty żadnego wezwania w tym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 13 listopada 2008 r., II SA/Po 818/08
…skarżącego w miejscu zamieszkania i dlatego, zgodnie z art. 73 ustawy z 30.08.2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) i wytycznymi zawartymi w wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 28.02.2006r. (sygn. P 13/05, publ.
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 5 listopada 2008 r., II SA/Sz 362/08
…przez urząd pocztowy został doręczony skarżącemu w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej P.p.s.a, i następnie zwrócony Sądowi w dniu 10 września 2008 r. (k-52 akt sądowych).
CBOSA - Postanowienie NSA z 4 listopada 2008 r., II FZ 478/08
…Należy w tym miejscu wskazać, że jak stanowi art. 73 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających, pismo składa się na okres siedmiu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, a zawiadomienie o tym umieszcza w skrzynce na korespondencję, a gdy to nie jest…
CBOSA - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 3 listopada 2008 r., I SA/Bd 592/08
…Przesyłkę zawierającą odpis wyżej wskazanego zarządzenia doręczono skarżącemu w trybie art. 73 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, przy uwzględnieniu treści wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2006 r.( sygn. akt P 13/05 publ. Dz. U. z 2006 r. Nr 38 poz.268).
CBOSA - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 3 listopada 2008 r., I SA/Bd 591/08
…Przesyłkę zawierającą odpis wyżej wskazanego zarządzenia doręczono skarżącemu w trybie art. 73 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, przy uwzględnieniu treści wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2006 r.( sygn. akt P 13/05 publ. Dz. U. z 2006 r. Nr 38 poz.268).
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 30 października 2008 r., II SA/Sz 396/08
…skarżącego A. P. należy zauważyć, że stosownie do treści art. 73 wskazanej wyżej ustawy P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających pismo składa się na okres siedmiu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, a zawiadomienie o tym umieszcza w skrzynce na…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 29 października 2008 r., II SA/Wa 1754/07
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Grochowska - Jung po rozpoznaniu w dniu 29 października 2008 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia Z. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 maja 2008 r. sygn. akt II…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 27 października 2008 r., II SA/Bk 633/08
…Zgodnie z treścią art. 73 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób właściwy lub zastępczy, pismo składa się na okres siedmiu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, a zawiadomienie o tym umieszcza w skrzynce na korespondencję, a gdy to nie jest możliwe, na drzwiach mieszkania adresata lub w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 24 października 2008 r., I SA/Łd 1195/08
…tym czasie skutkowało uznaniem jej za doręczoną, zgodnie z art. 73 p.p.s.a. Termin do uiszczenia wpisu sądowego, stosownie do art. 220 § 1 zd. 2 p.p.s.a., wynosi 7 dni, liczonych od dnia doręczenia wezwania, to jest w niniejszej sprawie, od dnia 30 września 2008 r. Pomimo upływu wskazanego terminu, skarżący nie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 23 października 2008 r., II SA/Gd 716/08
…Wezwanie to zostało doręczone skarżącemu w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153 poz. 1270 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym z uwzględnieniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2006 r. w sprawie sygn. P 13/05 skutecznie w dniu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 21 października 2008 r., I FZ 402/08
…Sąd na podstawie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. 2002 r. nr 153, poz. 1270 ze zm.) (dalej; u.p.p.s.a.) uwzględniając wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2008 r., sygn. akt P 13/05 uznał, że wezwanie doręczono w dniu 15 lutego 2008 r.,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 października 2008 r., V SA/Wa 2084/08
…Tym samym, stosownie do treści art. 73 p.p.s.a. (zdanie ostatnie), prawidłowe doręczenie wezwania nastąpiło wraz z upływem ostatniego dnia okresu przewidzianego przepisami cytowanego rozporządzenia, tj. 28 sierpnia 2008 r. Zatem, siedmiodniowy termin, zakreślony skarżącemu na uiszczenie wpisu sądowego od skargi,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 13 października 2008 r., II SA/Bd 970/07
…z czym po zwróceniu ich do nadawcy, zostały one, zgodnie z art. 73 p.p.s.a., uznane za prawidłowo doręczone w dniach [...] lipca 2008 r. (k - 56 akt sądowych) i [...] września 2008 r. (k - 59 akt sądowych). Jak wynika z dalszego toku postępowania, skarżący nie uiścił należnego wpisu w terminie, który w stosunku do…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 9 października 2008 r., II SA/Wa 775/08
…Zgodnie z art. 73 powołanej ustawy w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających (bezpośrednio adresatowi lub dorosłemu domownikowi, administracji domu lub dozorcy) pismo składa się na okres siedmiu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, a zawiadomienie o tym umieszcza…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 8 października 2008 r., I SA/Po 915/08
…na adres przez niego wskazany, w sposób określony w art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Podany w wezwaniu termin siedmiodniowy upłynął bezskutecznie w dniu 18 sierpnia 2008 r., ustalonego wpisu jednak nie uiszczono.
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 6 października 2008 r., II SA/Lu 1071/05
…W świetle art. 73 ustawy (w brzmieniu ustalonym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 lutego 2006 r., P 13/05, OTK-A 2006, nr 2, poz. 20), w przypadku braku możliwości doręczenia pisma adresatowi na zasadach określonych w art. 68-72 ustawy, pismo to składa się na okres siedmiu dni w placówce pocztowej, a…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 2 października 2008 r., II SA/Po 722/08
…przesyłki w urzędzie pocztowym i zgodnie z przepisem art. 73 powyższej ustawy uznać należało, iż doręczenie wezwania do uiszczenia wpisu zostało dokonane w dniu 9 września 2008r (k. 13 akt). W dniu 15 września 2008r. skarżąca udała się osobiście do Wydziału Informacji Sądowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 2 października 2008 r., II SA/Po 622/08
…Dlatego zgodnie z art. 73 ustawy z 30.08.2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) i wytycznymi zawartymi w wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 28.02.2006r. (sygn. P 13/05, publ. OTK-A 2006/2/20) pismo złożono na okres siedmiu dni w placówce pocztowej, a zawiadomienie…
CBOSA