Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 11 lipca 2012 r., II FSK 1387/12
…w dniu 14 czerwca 2011 r. Niemniej mając na uwadze treść art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej P.p.s.a.). należy stwierdzić, że skoro przesyłka ta została awizowana po raz pierwszy w dniu 30 maja 2011 r., a następnie po raz…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 2 lipca 2012 r., I SA/Po 168/12
…Zgodnie z art. 73 § 1 P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 – 72 P.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2. Na podstawie art. 73 § 4 P.p.s.a. doręczenie uważa się za…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 20 czerwca 2012 r., I SA/Po 458/12
…Zgodnie z art. 73 § 1 P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 – 72 P.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w § 2. Na podstawie art. 73 § 4 P.p.s.a. doręczenie uważa się za…
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 czerwca 2012 r., II FZ 427/12
…wpisu sądowego zostało doręczone skarżącemu w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej P.p.s.a.) w dniu 13 grudnia 2011 r. Pomimo, iż ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że po awizowaniu przesyłki 29 listopada…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 28 maja 2012 r., II SA/Go 282/12
…Powyższa przesyłka została doręczona w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 270). W tej sytuacji uznać należy, że powyższe wezwanie skutecznie doręczono skarżącemu w trybie zastępczym w dniu 30 kwietnia 2012r. Wojewódzki Sąd…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 16 kwietnia 2012 r., II SA/Gl 11/11
…i uznano, że wezwanie doręczono w dniu 28 marca 2012 r. (art. 73 § 1-4 p.p.s.a.). Powyższe oznacza, że wyznaczony termin upłynął w dniu 4 kwietnia 2012 r., jednak do dnia dzisiejszego należna opłata sądowa nie została uiszczona. Mając powyższe na uwadze Sąd postanowił odrzucić skargę kasacyjną na podstawie art. 220 §…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 11 kwietnia 2012 r., I SA/Po 255/12
…Stosownie bowiem do art. 73 § 1 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma, składa się je na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy. Zawiadomienie o złożeniu pisma wraz z adnotacją, o możliwości jego odbioru w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy w terminie siedmiu dni od pozostawienia…
CBOSA - Postanowienie NSA z 30 marca 2012 r., II FSK 506/12
…2011 r. w trybie prawnej fikcji doręczenia na podstawie art. 73 p.p.s.a. Odwołując się następnie do treści w/w przepisu Sąd wskazał, że sposób doręczenia przesyłki o jakim mowa w tym artykule uzasadnia przyjęcie domniemania faktycznego, że doszła ona do rąk adresata, a co za tym idzie, że dokonane w ten sposób…
CBOSA - Postanowienie NSA z 27 marca 2012 r., II GZ 106/12
…zostało uznane przez Sąd I instancji za doręczone w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej: p.p.s.a.). W dniu 13 stycznia 2012 r. adwokat M. K. odebrał w sekretariacie sądu ww. postanowienie, a następnie złożył w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 26 marca 2012 r., I SA/Po 103/12
…podwójnego awizo z dniem 15 lutego 2012r. - zgodnie z art. 73 § 1-4 p.p.s.a. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął z dniem 22 lutego 2012r., (środa) ustalonego wpisu jednak nie uiszczono. W takiej sytuacji znajdzie zastosowanie art. 220 § 3 p.p.s.a., zgodnie z którym skarga, od której pomimo wezwania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 16 lutego 2012 r., II SA/Łd 870/11
…Z kolei stosownie do treści art. 73 § 1 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w artykułach 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy umieszczając jednocześnie w oddawczej skrzynce pocztowej, a gdy to nie jest możliwe, na drzwiach mieszkania…
CBOSA