Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 73 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

50 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Szczecinie z 29 grudnia 2022 r., I SA/Sz 655/22

    …Zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-68, art. 69 § 1 oraz art. 70-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Szczecinie z 29 grudnia 2022 r., I SA/Sz 657/22

    …Zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-68, art. 69 § 1 oraz art. 70-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Poznaniu z 22 grudnia 2022 r., I SA/Po 821/22

    …od dnia złożenia pierwszego awiza, skutkowało, na mocy art. 73 p.p.s.a., dokonaniem doręczenia zastępczego korespondencji w ostatnim dniu tego terminu, tj. uznaniem skutku doręczenia wezwania pomimo faktycznego niepodjęcia przesyłki pocztowej przez adresata.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 13 grudnia 2022 r., III SA/Wa 906/22

    …doręczenia 2 listopada 2022 r. na podstawie przepisów z art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm., powoływanej dalej jako "p.p.s.a."). Mimo upływu wyznaczonego terminu Skarżący nie wykonał wezwania Sądu.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Łodzi z 9 grudnia 2022 r., II SA/Łd 528/21

    …Domniemanie faktyczne wynikające z art. 73 p.p.s.a. może być obalone jedynie wówczas, gdy adresat pisma wykaże, że dane wynikające z dowodu doręczenia nie są zgodne z rzeczywistością, co w tej sprawie nie miało miejsca, gdyż świadectwo faktu i daty awizowanej przesyłki nie zostało dotychczas skutecznie obalone.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 2 grudnia 2022 r., II FZ 70/22

    …w którym zarzucił naruszenie przepisów postępowania, tj. art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm., dalej jako "P.p.s.a.") poprzez jego niewłaściwe zastosowanie i przyjęcie przez Sąd, że zaszły okoliczności pozwalające na uznanie,…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Szczecinie z 2 grudnia 2022 r., II SA/Sz 878/22

    …Przesyłka zawierająca wezwanie do usunięcia braków formalnych została skarżącej doręczona w trybie art. 73 § 1 – 4 p.p.s.a. Ostatnim dniem terminu, o którym mowa w art. 73 § 1 p.p.s.a. był 7 listopada 2022 r., zatem termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upłynął bezskutecznie w dniu 14 listopada 2022 r. Z…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 2 grudnia 2022 r., II FZ 71/22

    …w którym zarzucił naruszenie przepisów postępowania, tj. art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm., dalej jako "P.p.s.a.") poprzez jego niewłaściwe zastosowanie i przyjęcie przez Sąd, że zaszły okoliczności pozwalające na uznanie,…

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 22 listopada 2022 r., III FZ 607/22

    …Należy podkreślić, że w tej sprawie sporna przesyłka została doręczona skarżącemu w trybie art. 73 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329, dalej: "p.p.s.a."). W świetle art. 73 § 1 p.p.s.a., w razie niemożności doręczenia pisma w sposób…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 21 listopada 2022 r., II SA/Wr 550/21

    …upłynął w dniu 24 października 2022 r. Zgodnie bowiem z art. 73 § 1 P.p.s.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65-72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując…

    CBOSA
  11. Postanowienie NSA z 18 listopada 2022 r., III OZ 693/22

    …Wbrew zażaleniu, w razie doręczenia przesyłki w trybie art. 73 p.p.s.a. data uznania pisma za doręczone uzależniona jest od daty pierwszego zawiadomienia (awiza) o złożeniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w placówce pocztowej.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 17 listopada 2022 r., III SA/Wa 2028/22

    …Powyższe wezwanie zostało uznane za doręczone z dniem 10 października 2022 r. w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 329 – dalej: "P.p.s.a"), zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższych czynności upływał wraz z dniem 17…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Łodzi z 16 listopada 2022 r., II SA/Łd 803/22

    …Stosownie do art. 73 § 1-4 p.p.s.a. w razie niemożności doręczenia w sposób przewidziany w powołanej ustawie pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia o złożeniu pisma wraz z…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Poznaniu z 8 listopada 2022 r., IV SA/Po 488/22

    …pozostawiona w aktach ze skutkiem doręczenia na podstawie art. 73 § 4 p.p.s.a. Przesyłka zawierająca powyższe wezwanie, adresowana do skarżącej, została prawidłowo dwukrotnie awizowana (pierwsze awizo w dniu 14 września 2022 r. oraz pozostawiona na okres 14 dni w placówce pocztowej zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a.…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 4 listopada 2022 r., I SA/Wa 2091/22

    …za doręczoną z dniem 11 października 2022 r. – w trybie art. 73 § 4 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Do dnia wydania niniejszego postanowienia skarżący nie uzupełnił braków formalnych skargi. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 października 2022 r., III SA/Wa 2071/22

    …sadowoadministracyjnej, a regulowana jest przepisami art. 73 P.p.s.a. Opiera się ona na przyjęciu skutku doręczenia korespondencji niedostarczonej w rzeczywistości adresatowi w przypadku spełnienia określonych wymagań wskazanych przez ustawodawcę.

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 27 października 2022 r., VI SA/Wa 2080/22

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Asesor WSA Bożena Dąbkowska – Mastalerek po rozpoznaniu w dniu 27 października 2022 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi L. P. na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego z dnia [...] kwietnia 2022 r. nr [...] w…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Olsztynie z 21 października 2022 r., II SA/Ol 381/22

    …do uiszczenia wpisu została uznana za doręczoną w trybie art. 73 § 1 i § 4 p.p.s.a z dniem 27 lipca 2022 r. W zakreślonym 7 dniowym terminie, który upłynął z dniem 3 sierpnia 2022 r. skarżący nie uiścił takiego wpisu w wysokości 300 zł.

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 12 października 2022 r., III OZ 641/22

    …Zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a. (w brzmieniu obowiązującym w dacie orzekania przez Sąd pierwszej instancji) w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 - 72, pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej albo w urzędzie gminy, dokonując jednocześnie zawiadomienia określonego w §…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 września 2022 r., III SA/Wa 118/22

    …na warunkach określonych w art. 74a. Z kolei art. 73 § 1 P.p.s.a. stanowi, że w razie niemożności doręczenia pisma w sposób przewidziany w art. 65 - 72 P.p.s.a., pismo składa się na okres czternastu dni w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe albo w urzędzie gminy,…

    CBOSA