Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Gliwicach z 7 września 2010 r., IV SA/Gl 622/10
…dniu 12 marca 2010 r. Takie doręczenie zastępcze zgodnie z art. 72 § 1 w/w ustawy należy traktować jak odbiór przesyłki przez adresata, a więc jest to doręczenie skuteczne. Skarga została wniesiona przez skarżącego w dniu 20 lipca 2010 r. Jak wynika z powyższego, skarżący wniósł skargę z uchybieniem terminu do jej…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 3 września 2010 r., IV SA/Wa 1080/10
…lipca 2010 r. przez dorosłego domownika, zatem w świetle art. 72 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2010 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), doręczenie należy uznać za skuteczne. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 6 sierpnia 2010 r. Skarżący nie uiścił…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 31 sierpnia 2010 r., III SA/Wr 109/10
…skarżącego pod adresem wskazanym w skardze, zgodnie z art. 72 § 1 p.p.s.a., Ustawowy termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem z końcem dnia [...] r. (czwartek). Mimo to, do dnia dzisiejszego skarżący nie uiścił wpisu od skargi. Skoro więc – mimo prawidłowego wezwania skarżącego do usunięcia uchybień, z jednoczesnym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 31 sierpnia 2010 r., II SA/Łd 586/10
…skarżącej w trybie określonym w art. 73 w związku z art. 72 p.p.s.a. w dniu 13 lipca 2010r. W myśl art. 72 p.p.s.a. jeżeli doręczający nie zastanie adresata w mieszkaniu, może doręczyć pismo dorosłemu domownikowi, a gdyby go nie było – administracji domu lub dozorcy, jeżeli osoby te nie mają sprzecznych interesów w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 25 sierpnia 2010 r., II SA/Sz 593/10
Sentencja Dnia 25 sierpnia 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie: Przewodniczący sędzia WSA Arkadiusz Windak po rozpoznaniu w dniu 25 sierpnia 2010 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. R. na decyzję Wojewody z dnia [...], nr [...] w przedmiocie utraty statusu osoby bezrobotnej p…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 23 sierpnia 2010 r., II SA/Ol 256/10
…Doręczenia dokonano w trybie art. 72 § 1 ustawy ppsa. dorosłemu domownikowi – I.Ż., żonie skarżącego. Termin zatem do uiszczenia wpisu upływał z dniem 9 sierpnia 2010 r. W wyznaczonym terminie skarżący nie uiścił wpisu. Skoro nie został uiszczony w terminie wpis Sąd stosownie do art. 220 § 3 ustawy Prawo o…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 23 sierpnia 2010 r., III SA/Wr 432/10
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA-Anna Moskała po rozpoznaniu w dniu 23 sierpnia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie zatrzymania prawa…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 19 sierpnia 2010 r., II SA/Po 464/10
…Wezwanie odebrał [...], T. J. w dniu 23 lipca 2010 r. Takie doręczenie zastępcze jest zgodne z art. 72 ustawy z 30.08.2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Termin do uiszczenia wpisu upłynął skarżącemu w dniu 30 lipca 2010 r. Do tego dnia skarżący nie uiścił…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 19 sierpnia 2010 r., II SA/Po 465/10
…Wezwanie odebrał [...], T. J. w dniu 23 lipca 2010 r. Takie doręczenie zastępcze jest zgodne z art. 72 ustawy z 30.08.2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Termin do uiszczenia wpisu upłynął skarżącemu w dniu 30 lipca 2010 r. Do tego dnia skarżący nie uiścił…
CBOSA - Postanowienie NSA z 18 sierpnia 2010 r., I GZ 290/10
…Na tej podstawie Sąd pierwszej instancji przyjął, iż doszło do doręczenia zastępczego w rozumieniu art. 72 p.p.s.a. poprzez odebranie przesyłki przez dorosłego domownika. Powołany powyżej art. 72 p.p.s.a. stanowi, iż jeśli doręczający nie zastanie adresata w mieszkaniu, może doręczyć pismo dorosłemu domownikowi, a…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 11 sierpnia 2010 r., I SA/Lu 586/10
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Halina Chitrosz po rozpoznaniu w dniu 11 sierpnia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób…
CBOSA - Postanowienie NSA z 21 lipca 2010 r., II OZ 707/10
…Doręczenie to nastąpiło zatem zgodnie z obowiązującym prawem w trybie art. 72 p.p.s.a. Skarżący nie poparł przy tym swoich twierdzeń stosownymi dokumentami, oświadczeniami odpowiednich osób, bądź innym przeciwdowodem mogącym przeczyć okoliczności stwierdzonej w zwrotnym potwierdzeniu odbioru poczty.
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 16 lipca 2010 r., II SA/Ol 86/10
…Doręczenia dokonano w trybie art. 72 § 1 ustawy ppsa. dorosłemu domownikowi – I. Z., żonie skarżącego. Termin zatem do uiszczenia wpisu upływał z dniem 1 lipca 2010 r. W wyznaczonym terminie skarżący nie uiścił wpisu. Skoro nie został uiszczony w terminie wpis Sąd stosownie do art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 15 lipca 2010 r., II SO/Ol 1/10
…Doręczenia dokonano w trybie art. 72 § 1 ustawy ppsa. dorosłemu domownikowi – I.Ż., żonie skarżącego. Termin zatem do uiszczenia wpisu upływał z dniem 1 lipca 2010 r. W wyznaczonym terminie skarżący nie uiścił wpisu. Skoro nie został uiszczony w terminie wpis Sąd stosownie do art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 15 lipca 2010 r., II SO/Ol 3/10
…Doręczenia dokonano w trybie art. 72 § 1 ustawy ppsa. dorosłemu domownikowi – I.Ż., żonie skarżącego. Termin zatem do uiszczenia wpisu upływał z dniem 1 lipca 2010 r. W wyznaczonym terminie skarżący nie uiścił wpisu. Skoro nie został uiszczony w terminie wpis Sąd stosownie do art. 220 § 3 w zw.
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 15 lipca 2010 r., II SA/Ol 570/10
…w stosunku do małżonki, jako dorosły domownik w trybie art. 72 § 1 ustawy ppsa. Zatem uiszczenie wpisu sądowego winno nastąpić w terminie do dnia 30 czerwca 2010 r. W zakreślonym ustawowym terminie strona skarżąca nie uiściła wpisu sądowego.
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 14 lipca 2010 r., I SA/Lu 469/10
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Halina Chitrosz po rozpoznaniu w dniu 14 lipca 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. Ś. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 12 lipca 2010 r., II SA/Gl 345/10
…interesów w sprawie i podjęły się oddania mu pisma (art. 72 § 1 P.p.s.a.). Z pokwitowania odbioru wynika, że wezwanie do uiszczenia wpisu od skargi oraz do uzupełnienia jej braku odebrała córka skarżącego, będąca dorosłym domownikiem. Oznacza to tym samym, że osoba ta podjęła się oddania korespondencji skarżącemu, co…
CBOSA - Postanowienie NSA z 6 lipca 2010 r., II GZ 94/10
…dorosłemu domownikowi – córce skarżącej (w trybie art. 72 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej powoływana jako: p.p.s.a.). wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego skarżąca została prawidłowo pouczona o 7 - dniowym terminie do…
CBOSA - Postanowienie NSA z 6 lipca 2010 r., II GSK 629/10
…doręczenia wezwania do uzupełnienia braków skargi w trybie art. 72 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, ze zm.), dalej: p.p.s.a. w ustawowym terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, tj. do dnia 13 listopada 2009 r., nie uzupełniono braków…
CBOSA