Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Krakowie z 30 października 2017 r., III SA/Kr 1230/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Instytucja sprzeciwu od decyzji została wprowadzona do porządku prawnego 1 czerwca 2017 r. na mocy art. 9 pkt 7 ustawy z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 27 października 2017 r., II SA/Ol 795/17
…Zgodnie zaś z art. 64c § 1, 2 i 3 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji; sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji; termin, o którym mowa w § 1, uważa się za zachowany także wtedy, gdy…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 25 października 2017 r., II SA/Po 696/17 za stroną
…czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1). Stosownie do art. 17 ust. 1 ustawy nowelizującej, do postępowań przed sądami administracyjnymi, wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie ustawy nowelizującej, stosuje się przepisy ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 23 października 2017 r., VI SA/Wa 2159/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). W świetle powyższego, wniesienie w dniu 22 września 2017 r., a więc po wejściu w życie przytoczonego przepisu art. 64a p.p.s.a., skargi na decyzję wydaną na podstawie art. 138 § 2 k.p.a. nie było…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 23 października 2017 r., VI SA/Wa 2158/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). W świetle powyższego, wniesienie w dniu 20 września 2017 r., a więc po wejściu w życie przytoczonego przepisu art. 64a p.p.s.a., skargi na decyzję wydaną na podstawie art. 138 § 2 k.p.a. nie było…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 19 października 2017 r., II SA/Po 892/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 P.p.s.a.). Instytucja sprzeciwu od decyzji została wprowadzona do porządku prawnego 1 czerwca 2017 r. na mocy art. 9 pkt 7 ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 17 października 2017 r., IV SA/Wa 2368/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Instytucja sprzeciwu od decyzji została wprowadzona do porządku prawnego 1 czerwca 2017 r. na mocy art. 9 pkt 7 ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 12 października 2017 r., III SA/Gd 813/17
…Jak wynika natomiast z art. 64c § 1 p.p.s.a., taki sprzeciw wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Tryb wniesienia sprzeciwu od decyzji określają kolejne paragrafy ww. artykułu, wskazując na tryb pośredni (tj. za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 października 2017 r., IV SA/Wa 2567/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Instytucja sprzeciwu od decyzji została wprowadzona do porządku prawnego 1 czerwca 2017 r. na mocy art. 9 pkt 7 ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 10 października 2017 r., II SA/Rz 1010/17
…Zgodnie zaś z art. 64c § 1, § 2 i § 3 P.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji; sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji; termin, o którym mowa w § 1, uważa się za zachowany także wtedy,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 10 października 2017 r., II SA/Po 900/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 P.p.s.a.). Instytucja sprzeciwu od decyzji została wprowadzona do porządku prawnego 1 czerwca 2017 r. na mocy art. 9 pkt 7 ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 9 października 2017 r., II SA/Gl 802/17
…Jak wynika natomiast z treści art. 64c § 1 Ppsa, taki sprzeciw wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Tryb wniesienia sprzeciwu od decyzji określają kolejne paragrafy tego ostatniego przepisu, wskazując na tryb pośredni, jednakże wyznaczony czternastodniowy termin uważa się za…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 5 października 2017 r., II SA/Rz 814/17
…Zgodnie natomiast z art. 64c § 1 Ppsa, sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu (art. 64c § 2 Ppsa).
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 3 października 2017 r., VII SA/Wa 1979/17
…Z art. 64c § 1 p.p.s.a. wynika, że sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu. Termin ten uważa się za zachowany także wtedy, gdy przed jego upływem strona wniosła…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 2 października 2017 r., IV SA/Gl 801/17
…Zgodnie zaś z art. 64c § 1, 2 i 3 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji; sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji; termin, o którym mowa w § 1, uważa się za zachowany także wtedy, gdy…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 września 2017 r., IV SA/Wa 2426/17
…Zgodnie zaś z art. 64c § 1, 2 i 3 powołanej ustawy, sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 września 2017 r., VII SA/Wa 1885/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Instytucja sprzeciwu od decyzji została wprowadzona do porządku prawnego 1 czerwca 2017 r. na mocy art. 9 pkt 7 ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania administracyjnego oraz…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 21 września 2017 r., II SA/Ol 656/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Jednakże w myśl art. 230 § 1 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 14 września 2017 r., II SA/Po 772/17
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 P.p.s.a.). Instytucja sprzeciwu od decyzji została wprowadzona do porządku prawnego 1 czerwca 2017 r. na mocy art. 9 pkt 7 ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 13 września 2017 r., II SA/Lu 687/17
…Zgodnie z art. 64c § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm., dalej: p.p.s.a.) sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji.
CBOSA