Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 64c § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

20 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Warszawie z 29 grudnia 2023 r., VI SA/Wa 4911/23 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA Bożena Dąbkowska – Mastalerek (spr.) po rozpoznaniu w dniu 29 grudnia 2023 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze sprzeciwu L. Sp. z o.o. w [...] od decyzji Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 lipca 2023 r. nr…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 29 grudnia 2023 r., IV SA/Wr 778/23

    …Termin wniesienia sprzeciwu od decyzji o której mowa w art. 138 § 2 k.p.a. wynika z treści art. 64c ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634, dalej: "p.p.s.a.") i wynosi 14 licząc od doręczenia skarżącemu od decyzji.

    CBOSA
  3. Postanowienie NSA z 28 grudnia 2023 r., I OSK 2608/23

    Teza" Określony w art.64c § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( Dz. U z 2023 r., poz. 1634 ze zm., dalej: ppsa) termin na wniesienie sprzeciwu dotyczy również prokuratora, który nie brał udziału w postępowaniu administracyjnym. Odesłanie przewidziane w art. 64b § 1 ppsa nie daje podstawy do stosowania w postępowaniu ze sprzeciwu przepisu art. 53 § 3 ppsa"

    CBOSA
  4. Postanowienie NSA z 28 grudnia 2023 r., I OZ 572/23

    …Z tego też względu art. 64c § 1 ppsa - przewidujący czternastodniowy termin na wniesienie sprzeciwu - stanowi lex specialis do art. 53 § 1 ppsa i wyłącza możliwość jego zastosowania w postępowaniu ze sprzeciwu. Przepisy ppsa wprost nie przewidują dla prokuratora który nie brał udziału w postępowaniu administracyjnym…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Łodzi z 21 listopada 2023 r., II SA/Łd 949/23

    …zatem termin na wniesienie sprzeciwu, zgodnie z treścią art. 64c § 1 p.p.s.a., który stanowi, że sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji, upłynął 5 października 2023 r. (w czwartek), który nie był dniem ustawowo wolnym od pracy.

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Warszawie z 26 września 2023 r., I SA/Wa 1652/23

    …W myśl art. 64c § 1 - 3 ppsa sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (§ 1). Sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji (§ 2).

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Olsztynie z 13 września 2023 r., II SA/Ol 762/23

    …Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia jej doręczenia skarżącemu (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej (art. 64b § 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Gliwicach z 11 września 2023 r., II SA/Gl 1022/23 za organem

    …(art. 64d § 1), skróceniu uległy też terminy procesowe (art. 64c § 1, art. 64c § 4, art. 64d § 1 p.p.s.a.). W uzasadnieniu do wprowadzonych zmian czytamy m. in., że rozwiązanie przewidziane w art. 64a-64e p.p.s.a. wprowadza szybszy i mniej skomplikowany od procedury skargowej tryb zaskarżania, celem likwidowania…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Szczecinie z 6 września 2023 r., II SA/Sz 615/23

    …W myśl art. 64c § 1 i 2 p.p.s.a., sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu. Stosownie do art. 64b § 1 p.p.s.a., do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Kielcach z 28 sierpnia 2023 r., II SA/Ke 387/23

    …W podstawie prawnej powołano art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 64b § 1 i art. 64c § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 259 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.".

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 sierpnia 2023 r., I SA/Wa 1380/23

    …Stosownie do art. 64c § 1-3 ppsa sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu. Termin ten uważa się za zachowany także wtedy, gdy przed jego upływem strona wniosła sprzeciw wprost do sądu…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Łodzi z 1 sierpnia 2023 r., II SA/Łd 681/23

    …Z kolei stosownie do art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. W przedmiotowej sprawie kwestionowana decyzja została doręczona dorosłemu domownikowi skarżącego (tj. zgodnie z art. 43 K.p.a.) 5 czerwca 2023 r., a zatem termin do wniesienia…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Kielcach z 20 lipca 2023 r., II SA/Ke 387/23

    …Jak stanowi art. 64c § 1 i § 2 powołanej ustawy, sprzeciw wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia stronie decyzji, za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji. Stosownie do art. 64b § 1 p.p.s.a., do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lipca 2023 r., II SA/Gl 884/23

    …W myśl art. 64c § 1 i 2 p.p.s.a., sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia stronie decyzji, za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu. Stosownie do art. 64b § 1 p.p.s.a., do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Opolu z 30 maja 2023 r., II SA/Op 136/23

    …Termin wniesienia sprzeciwu został określony w art. 64c § 1 P.p.s.a. i wynosi on czternaście dni od dnia doręczenia skarżącemu (pełnomocnikowi) decyzji. Termin do wniesienia sprzeciwu jest terminem procesowym. Skarżący otrzymał zaskarżoną decyzję w dniu 9 stycznia 2023 r. Jednak z uwagi na to, że wydane zostały…

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Warszawie z 24 kwietnia 2023 r., VI SA/Wa 206/23 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA Bożena Dąbkowska – Mastalerek (spr.) po rozpoznaniu w dniu 24 kwietnia 2023 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze sprzeciwu P. N. od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] grudnia 2022 r.…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Olsztynie z 16 marca 2023 r., II SA/Ol 128/23

    …Zgodnie z art. 64a w zw. z art. 64c § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r., poz. 259, dalej jako: "p.p.s.a."), sprzeciw od decyzji, o której mowa w art. 138 § 2 k.p.a., wnosi się za pośrednictwem organu w terminie 14 dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 10 marca 2023 r., VI SA/Wa 129/23

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dorota Pawłowska po rozpoznaniu w dniu 10 marca 2023 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze sprzeciwu G. z siedzibą w K. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] listopada 2022 r. nr [...] w…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 1 marca 2023 r., II SA/Go 29/23 za stroną

    …Sprzeciw wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Zgodnie natomiast z art. 64b § 1 p.p.s.a. do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, o ile ustawa nie stanowi inaczej.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 23 lutego 2023 r., I SA/Wa 304/22

    …Jak stanowi art. 64c § 1 - § 3 ppsa, sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji.

    CBOSA