Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 64c § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

25 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Gdańsku z 23 grudnia 2021 r., II SA/Gd 650/21

    …Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej (art. 64b § 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Szczecinie z 9 grudnia 2021 r., II SA/Sz 1205/21

    …W myśl art. 64c § 1 i 2 p.p.s.a., sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji, za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu. Stosownie do art. 64b § 1 p.p.s.a., do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gdańsku z 25 listopada 2021 r., II SA/Gd 596/21

    …Jak wynika z art. 64c § 1 p.p.s.a., sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Stosownie natomiast do art. 64b § 1 p.p.s.a., do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. Zgodnie zatem z art. 58 § 1 pkt 2 w zw.

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Rzeszowie z 23 listopada 2021 r., II SA/Rz 1037/18 za organem

    …sprzeciw w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji (art. 64c § 1 P.p.s.a.). Zakres kontroli decyzji wydanej w trybie art. 138 § 2 K.p.a. określony został w art. 64e P.p.s.a. Z przepisu tego wynika, że rozpoznając sprzeciw od decyzji, sąd ocenia jedynie istnienie przesłanek do wydania decyzji, o której mowa w art.…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Szczecinie z 10 listopada 2021 r., II SA/Sz 991/21 za stroną

    …którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji (art. 64c § 1 i 64c § 2 p.p.s.a.). Zakres kontroli decyzji wydanej w trybie art. 138 § 2 k.p.a. określony został w art. 64e p.p.s.a. Zgodnie z tym przepisem, rozpoznając sprzeciw od decyzji, sąd ocenia jedynie istnienie przesłanek do wydania decyzji, o której mowa…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Łodzi z 9 listopada 2021 r., II SA/Łd 848/21

    …Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji (art. 64c § 2 p.p.s.a.).

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Łodzi z 9 listopada 2021 r., II SA/Łd 849/21

    …Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji (art. 64c § 2 p.p.s.a.).

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Szczecinie z 4 listopada 2021 r., II SA/Sz 847/21 za stroną

    …Jednocześnie zgodnie z art. 64c § 1 ustawy sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Wydanie decyzji kasacyjnej w oparciu o art. 138 § 2 k.p.a. możliwe jest w przypadku łącznego wystąpienia dwóch przesłanek.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 14 października 2021 r., II SA/Rz 1318/21

    …Jak natomiast wynika z art. 64c § 1 i § 2 powołanej ustawy, sprzeciw wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia stronie decyzji, za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji. Termin, o którym mowa w § 1, uważa się za zachowany także wtedy, gdy przed jego upływem strona wniosła…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Poznaniu z 25 sierpnia 2021 r., III SA/Po 1093/21

    Sentencja Dnia 25 sierpnia 2021 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący : Sędzia WSA Marek Sachajko po rozpoznaniu w dniu 25 sierpnia 2021 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze sprzeciwu A. H. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] maja 2021 r., nr…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Poznaniu z 5 sierpnia 2021 r., III SA/Po 961/21

    …Zgodnie z art. 64c § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.", sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 30 lipca 2021 r., IV SA/Wa 920/21

    …Zgodnie z treścią art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Przedmiotowa decyzja została dręczona skarżącej 15 marca 2021 r. W tej sytuacji termin do wniesienia sprzeciwu upłynął w dniu 29 marca 2021 r. Natomiast strona przesłała swój sprzeciw…

    CBOSA
  13. Postanowienie NSA z 28 lipca 2021 r., II OZ 416/21

    …Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 powołanej ustawy). Następnie Sąd zauważył, że decyzja Wojewody [...] z [...] października 2020 r. znak: [...] została doręczona skarżącej 30 października 2020 r. Decyzję odebrał pełnomocnik strony r.pr.

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Warszawie z 15 lipca 2021 r., II SA/Wa 1965/21 za stroną

    …W tej sytuacji, CWKL uznała, że mając na względzie treść art. 64c P.p.s.a., zgodnie z którym sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji, a także treść art. 112 k.p.a., zgodnie z którym błędne pouczenie w decyzji co do prawa odwołania lub skutków zrzeczenia się…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Łodzi z 23 czerwca 2021 r., II SA/Łd 433/21

    …Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 64c § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.) – w skrócie: "p.p.s.a." – sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Poznaniu z 31 maja 2021 r., II SO/Po 17/21

    …W pierwszej kolejności należy wskazać, że zgodnie z art. 64c § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: "P.p.s.a."), sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji, za…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 maja 2021 r., II SA/Po 849/20

    …Sprzeciw taki wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Zaskarżona decyzja została w dniu [...] października 2020 r. doręczona pełnomocnikowi reprezentującemu skarżącą w postępowaniu administracyjnym.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 16 kwietnia 2021 r., IV SA/Wa 308/21

    …Natomiast zgodnie z brzmieniem art. 64c § 1 P.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Przenosząc powyższe na stan niniejszej sprawy należy stwierdzić, że Skarżąca przekroczyła termin do wniesienia sprzeciwu od decyzji SKO w [...]. Decyzja została doręczona…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 16 kwietnia 2021 r., IV SA/Wa 307/21

    …Natomiast zgodnie z brzmieniem art. 64c § 1 P.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Przenosząc powyższe na stan niniejszej sprawy należy stwierdzić, że Skarżąca przekroczyła termin do wniesienia sprzeciwu od decyzji SKO w [...]. Decyzja została doręczona…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 16 kwietnia 2021 r., IV SA/Wa 309/21

    …Natomiast zgodnie z brzmieniem art. 64c § 1 P.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Przenosząc powyższe na stan niniejszej sprawy należy stwierdzić, że Skarżąca przekroczyła termin do wniesienia sprzeciwu od decyzji SKO w [...]. Decyzja została doręczona…

    CBOSA