Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Gliwicach z 21 grudnia 2020 r., II SA/Gl 867/20
…Zgodnie zaś z art. 64c § 1, 2 i 3 p.p.s.a., sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji; sprzeciw od decyzji wnosi się za pośrednictwem organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu od decyzji; termin, o którym mowa w § 1, uważa się za zachowany także wtedy, gdy…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 listopada 2020 r., VI SA/Wa 2340/20
…Zgodnie natomiast z art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Sprzeciw wniesiony po upływie tego terminu sąd odrzuca (art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 64b § 1 p.p.s.a.).
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 listopada 2020 r., VI SA/Wa 2341/20
…Zgodnie natomiast z art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Sprzeciw wniesiony po upływie tego terminu sąd odrzuca (art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 64b § 1 p.p.s.a.).
CBOSA - Postanowienie NSA z 6 listopada 2020 r., I OZ 863/20
…Zgodnie natomiast z art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Nie ulega wątpliwości, że sprzeciw od przedmiotowej decyzji został nadany w placówce pocztowej w dniu 4 czerwca 2020 r., a zatem dwa dni po upływie ustawowego terminu.
CBOSA - Postanowienie NSA z 27 października 2020 r., II OZ 868/20
…W uzasadnieniu powyższego postanowienia Sąd wskazał, że zgodnie z treścią art. 64c § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (p.p.s.a.), sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 27 października 2020 r., I SA/Po 575/20 za stroną
…Zgodnie z art. 64c § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 7 października 2020 r., II SA/Łd 634/20
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 64c § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.) – w skrócie: "p.p.s.a." – sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 24 września 2020 r., I SA/Wa 1514/20
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 p.p.s.a.). Zgodnie z art. 64b § 1 p.p.s.a. do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 23 września 2020 r., III SA/Po 541/20
…Zgodnie z art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Skoro zaskarżoną decyzję doręczono skarżącej [...] lipca 2020 r., czternastodniowy termin do wniesienia sprzeciwu upłynął [...] lipca 2020 r. (poniedziałek).
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 września 2020 r., IV SA/Wa 1775/20
…Zgodnie natomiast z art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Sprzeciw wniesiony po upływie tego terminu sąd odrzuca (art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 64b § 1 p.p.s.a.).
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 sierpnia 2020 r., IV SA/Wa 1494/20
…Zgodnie z treścią art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Przedmiotowa decyzja została dręczona Skarżącemu 13 marca 2020 r., co ma znaczenie w sprawie w związku zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 sierpnia 2020 r., II SA/Wr 212/20
…Zgodnie z treścią art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw powinien zostać złożony w terminie czternastu dni od dnia doręczenia stronie decyzji, o której mowa w art. 138 § 2 k.p.a. Natomiast z akt sprawy wynika, że decyzja organu odwoławczego została doręczona M. K. w dniu [...].02.2020 r., a więc termin do wniesienia sprzeciwu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 6 sierpnia 2020 r., II SA/Ke 648/20
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 64c § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 lipca 2020 r., II SA/Gd 516/20
…Zgodnie natomiast z art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. W ustalonym stanie faktycznym sprzeciw od przedmiotowej decyzji został nadany w placówce pocztowej w dniu 4 czerwca 2020 r., a zatem dwa dni po upływie ustawowego terminu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 6 lipca 2020 r., I SA/Ke 194/20
…Sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji (art. 64c § 1 ustawy p.p.s.a.). Zasadniczą kwestią, wymagającą rozstrzygnięcia w rozpoznawanej sprawie, było określenie, czy i w jakiej dacie doszło do skutecznego doręczenia pełnomocnikowi skarżącej decyzji Kolegium.
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 9 czerwca 2020 r., II SA/Sz 274/20
…Zgodnie natomiast z art. 64c § 1 p.p.s.a. sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. W niniejszej sprawie przesyłka zawierająca zaskarżoną decyzję została doręczona pełnomocnikowi wnoszącemu sprzeciw w dniu 2 marca 2020 r. Zatem ostatnim dniem, w którym K. C. powinien był…
CBOSA - Postanowienie NSA z 3 marca 2020 r., II OZ 195/20
…Jednocześnie w myśl art. 64c § 1 sprzeciw od decyzji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia skarżącemu decyzji. Przenosząc powyższe na grunt rozpoznawanej sprawy, należy wskazać, że przedmiotem zaskarżenia była decyzja Wojewody, której mocą na podstawie art. 138 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 19 lutego 2020 r., III SA/Gd 114/20
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jolanta Sudoł po rozpoznaniu w dniu 19 lutego 2020 r. na posiedzeniu niejawnym sprzeciwu A. L. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 10 grudnia 2019 r., sygn. akt [...] w przedmiocie specjalnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 10 lutego 2020 r., III SA/Kr 24/20
…organu, którego decyzja jest przedmiotem sprzeciwu (art. 64c § 1 i § 2 p.p.s.a.). Ponadto zgodnie z art. 64b § 1 p.p.s.a. do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, o ile ustawa nie stanowi inaczej. Stosownie zaś do treści art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę wniesioną po terminie.
CBOSA - Wyrok NSA z 28 stycznia 2020 r., II OSK 689/18 za organem
…a to art. 58 § 1 pkt 2 i 6 w zw. z art. 64a, art. 64b § 1, art. 64c § 1 i art. 64d § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 17 ust. 1 ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 935, dalej: ustawa nowelizująca) przez przyjęcie i rozpatrzenie…
CBOSA