Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 20 grudnia 2017 r., II FZ 708/17
…Zaskarżonemu postanowieniu zarzuciła naruszenie: 1) art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a. w zw. z art. 53 § 2 P.p.s.a. w zw. z art. 127 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267, z późn. zm.) - powoływanej dalej jako "k.p.a.", przez błędne jego zastosowanie polegające…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 20 grudnia 2017 r., II SA/Ke 603/17
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Kuza (spr.), Sędziowie Asesor WSA Agnieszka Banach, Sędzia WSA Beata Ziomek, Protokolant Starszy inspektor sądowy Joanna Dziopa, po rozpoznaniu w dniu 20 grudnia 2017 r. na rozprawie wniosku o przywrócenie…
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 20 grudnia 2017 r., II SAB/Ke 73/17 za stroną
…p.p.s.a. z 7 kwietnia 2017 r., przepisy art. 52 i art. 53 ustawy zmienianej w art. 9 (tj. ustawy p.p.s.a.), w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, oraz przepisy ustaw zmienianych w art. 2, art. 6, art. 7 i art. 11, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się do aktów i czynności organów administracji publicznej…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 grudnia 2017 r., II SAB/Wa 644/17
…Zgodnie natomiast z art. 53 § 2b P.p.s.a. skargę na bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania można wnieść w każdym czasie po wniesieniu ponaglenia do właściwego organu. Postępowanie w sprawie przyznania skarżącej renty specjalnej zainicjowane zostało wnioskiem skarżącej złożonym w dniu 28 kwietnia 2017 r.…
CBOSA - Postanowienie NSA z 20 grudnia 2017 r., I OZ 1816/17
…została wniesiona z uchybieniem terminu określonego w art. 53 § 2 P.p.s.a. Zażalenie na powyższe postanowienie wniósł B. B., zarzucając naruszenie przepisów postępowania, które mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: 1) art. 53 § 1 P.p.s.a. polegające na błędnej interpretacji zakresu terminów do wniesienia…
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 20 grudnia 2017 r., II SAB/Ke 67/17 za stroną
…p.p.s.a. z 7 kwietnia 2017 r., przepisy art. 52 i art. 53 ustawy zmienianej w art. 9 (tj. ustawy p.p.s.a.), w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, oraz przepisy ustaw zmienianych w art. 2, art. 6, art. 7 i art. 11, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się do aktów i czynności organów administracji publicznej…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 20 grudnia 2017 r., II SA/Ol 942/17
…Przedmiotowa skarga została zaś wniesiona po upływie terminu, o którym mowa w art. 53 § 3 tej ustawy, który to termin upłynął 4 maja 2016 r. i jako spóźniona winna zostać odrzucona na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. Organ gminy wywiódł ponadto, że kwestionowana opłata za przyłączenie do sieci jest obligatoryjnym…
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 20 grudnia 2017 r., II SA/Ke 603/17 za stroną
…innych ustaw (Dz.U.2017.935), przepisy art. 52 i art. 53 ustawy zmienianej w art. 9 (tj. ustawy p.p.s.a.), w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, oraz przepisy ustaw zmienianych w art. 2, art. 6, art. 7 i art. 11, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się do aktów i czynności organów administracji publicznej…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 19 grudnia 2017 r., II SA/Op 529/17
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369, z późn. zm.), zwanej dalej P.p.s.a., skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 19 grudnia 2017 r., II SA/Ol 941/17 w części
…Z uwagi na to jej zaskarżenie przez prokuratora nie było ograniczone żadnym terminem (art. 53 § 3 zdanie 2 p.p.s.a.). Uznając zatem za dopuszczalną skargę wniesioną przez Prokuratora, Sąd dokonał jej merytorycznej kontroli, dochodząc do wniosku, że argumentacja w niej podniesiona jest zasadna.
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 19 grudnia 2017 r., II SA/Op 530/17
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369, z późn. zm.), zwanej dalej P.p.s.a., skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 19 grudnia 2017 r., II SA/Op 531/17
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369, z późn. zm.), zwanej dalej P.p.s.a., skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 grudnia 2017 r., II SA/Wa 494/17
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od daty doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 19 grudnia 2017 r., I SA/Op 446/17
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), dalej też: [P.p.s.a.], skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 19 grudnia 2017 r., II SA/Kr 1354/17 za stroną
…wniesiona na podstawie art. 8 § 1, art.50 § 1, art.52 § 1, art.53 § 3 w zw. z art.3 § 2 pkt 5 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (DZ.U. z 2016 r. t.j.). Zgodnie z tymi przepisami kontrola działalności administracji publicznej przez sądy administracyjne obejmuje…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 grudnia 2017 r., VII SA/Wa 2728/17
…w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 z późn. zm., "P.p.s.a."), skargę wnosi się do sądu administracyjnego w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 grudnia 2017 r., VI SA/Wa 2452/17
…Kwestię terminu zaskarżenia decyzji reguluje art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 – dalej ppsa) stanowiąc, że skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 15 grudnia 2017 r., II SA/Po 1124/17
…Nadzoru Budowlanego z dnia [...] 2017 r. Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm., dalej: p.p.s.a.) skargę do Sądu wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 15 grudnia 2017 r., II OZ 1556/17
…wynikającym z art. 54 § 1 p.p.s.a. i zachowania terminu z art. 53 § 1 tej ustawy następuje jednak na ryzyko i odpowiedzialność strony skarżącej. To stronę obciążają zatem ewentualne opóźnienia pośrednika – Sądu w bezzwłocznym przekazaniu skargi właściwemu organowi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2017 r., VIII SA/Wa 86/14
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej "uppsa"), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w…
CBOSA