Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Gliwicach z 17 grudnia 2014 r., IV SA/Gl 1150/14
…Zgodnie przy tym z art. 53 § 1 cytowanej regulacji, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Artykuł 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. określa natomiast, że skarga wniesiona po upływie wspomnianego terminu podlega odrzuceniu przez sąd.
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 grudnia 2014 r., II SA/Lu 1075/14
…Zgodnie z przepisami art. 53 § 1 oraz art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm., dalej jako "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia, przy czym skargę do sądu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 17 grudnia 2014 r., II SA/Ke 1025/14
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 grudnia 2014 r., I FSK 1974/14
…po upływie trzydziestodniowego terminu o jakim mowa w art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej jako "P.p.s.a."). Sąd wyjaśnił, że w przypadku wniesienia skargi bezpośrednio do sądu, sąd ten przekazuje skargę…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 grudnia 2014 r., II SA/Lu 977/14
…a skarga do sądu może być wniesiona stosownie do treści art. 53 § 2 p.p.s.a., w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 16 grudnia 2014 r., II SA/Po 1047/14
…Kolegium z dnia [...] kwietnia 2014 r. znak [...]. W myśl art. 53 § 1 ustawy z dnia 30.08.2002 r. p.p.s.a. skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 16 grudnia 2014 r., II SA/Sz 1149/14
…Natomiast stosownie do treści art. 53 § 2 P.p.s.a., określającego terminy wniesienia skarg do sądu administracyjnego, w przypadkach, o których mowa w art. 52 § 3 i 4, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 16 grudnia 2014 r., III SAB/Łd 40/14 za stroną
…organu nie jest ograniczona żadnym terminem określonym w art. 53 p.p.s.a., może być zatem skutecznie wniesiona aż do chwili "ustania stanu bezczynności" (wyrok NSA z dnia 29 kwietnia 2011r., I FSK 249/10, (wyrok NSA z dnia 26 maja 2011r., I OSK 857/11, LEX nr 1081061).
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 15 grudnia 2014 r., I SA/Wr 1564/14
…Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W myśl art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 15 grudnia 2014 r., I SA/Łd 1298/14
…Sposób i termin składania skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego reguluje art. 53 § 1 oraz art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej: p.p.s.a.).
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 15 grudnia 2014 r., III SA/Gl 1459/14
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( Dz. Nr z 2012 r. poz. 270 tekst jedn. ze zm.– dalej p.p.s.a.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 15 grudnia 2014 r., II SA/Kr 1632/14
…Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Skoro postanowienie Wojewódzkiego Inspektora nadzoru Budowlanego w K. zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 9 września 2014 r., to termin do wniesienia skargi upłynął dla…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 15 grudnia 2014 r., I SA/Gl 1314/14
…Administracyjny rozważył, co następuje: W myśl przepisu art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) zwanej dalej w skrócie p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2014 r., IV SA/Wa 1906/14
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2014 r., IV SA/Wa 1905/14
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 15 grudnia 2014 r., I SA/Łd 1299/14
…Sposób i termin składania skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego reguluje art. 53 § 1 oraz art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej: p.p.s.a.).
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 15 grudnia 2014 r., I SA/Wr 1566/14
…Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W myśl art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 15 grudnia 2014 r., I SA/Wr 1565/14
…Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W myśl art. 83 § 1 i 2 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem, że jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 12 grudnia 2014 r., VI SA/Wa 3829/14
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 12 grudnia 2014 r., III SA/Kr 1123/14
…Natomiast zgodnie z treścią art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Jednak w przypadkach, o których mowa w art. 52 § 3 i 4, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia…
CBOSA