Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA we Wrocławiu z 26 października 2012 r., IV SA/Wr 209/12
…W myśl natomiast art. 53 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270) - dalej: p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 26 października 2012 r., I SA/Kr 1379/12
…od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa (art. 53 § 2 p.p.s.a.). Sąd odrzuca skargę postanowieniem, zaś odrzucenie skargi może nastąpić na posiedzeniu niejawnym (art. 58 § 3 p.p.s.a.). Jest ono równoznaczne z odmową rozpatrzenia sprawy i nadania jej dalszego biegu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 października 2012 r., V SA/Wa 2232/12
…Zgodnie natomiast z art. 53 § 2 p.p.s.a., w przypadkach, o których mowa w art. 52 § 3 i 4, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 24 października 2012 r., II SA/Gd 356/12 w części
…Skarga wniesiona została również z zachowaniem ustawowego terminu określonego w art. 53 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Wskazać przy tym należy, że w orzecznictwie nie było jednolitego stanowiska odnośnie terminu do wniesienia do sądu administracyjnego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 24 października 2012 r., II SA/Rz 638/12
…w której stwierdzono, że zastosowanie w tym zakresie ma art. 53 § 2 P.p.s.a. Według tego ostatniego przepisu, w przypadkach, o których mowa w art. 52 § 3 i § 4, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił…
CBOSA - Postanowienie NSA z 24 października 2012 r., II GSK 1463/12
…2012 r. nastąpiło z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 53 § 2 p.p.s.a., a tym samym powoduje jej odrzucenie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. Skargą kasacyjną [...] zaskarżył powyższe postanowienie w całości, zarzucając naruszenie przepisów prawa procesowego oraz przepisów prawa materialnego.
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 23 października 2012 r., II SA/Łd 343/12 za organem
…do usunięcia naruszenia prawa, a następnie stosownie do art. 53 § 2 p.p.s.a. zachował termin do wniesienia skargi. Przedmiotem kontroli sądu jest to, czy w niniejszej sprawie interes prawny skarżącego został naruszony przez nadmierne, nieuzasadnione prawem ograniczenie swobodnego korzystania z prawa własności.
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 23 października 2012 r., II SA/Łd 502/12
…o samorządzie gminnym, należy dokonać uwzględniając treść art. 53 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz.U. z 2012 r. poz. 270) przywoływanej dalej w treści jako "p.p.s.a." oraz uchwałę siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 2 kwietnia 2007…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 22 października 2012 r., III SA/Gd 614/12
…Termin do wniesienia skargi w trybie powołanego przepisu określony został w przepisie art. 53 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r. poz. 270), zgodnie z którym skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpowiedzi…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 22 października 2012 r., IV SA/Wa 2177/12
…Do skarg wnoszonych do sądu administracyjnego na podstawie art. 101 ust. 1 u.s.g. ma zastosowanie art. 53 § 2 p.p.s.a. Z dniem wniesienia wezwania do usunięcia naruszenie prawa rozpoczyna bieg termin sześćdziesięciu dni do wniesienia skargi, mimo że sprawa udzielenia odpowiedzi na to wezwanie jest otwarta.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 19 października 2012 r., III SAB/Wa 9/12
…w terminie i na zasadach określonych przepisem art. 53 § 2 p.p.s.a. ( por. postanowienie NSA z dnia 14 lutego 2006r. sygn. akt I FSK 588/05 dostępny na stronie www.nsa.gov.pl , R. Hauser w; Ordynacja podatkowa , Komentarz, Lexis Nexis, Warszawa 2011 s. 676).
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 18 października 2012 r., II SA/Gd 591/12
…Zgodnie z art. 53 § 2 ustawy w przypadkach, o których mowa w art. 52 § 4, skargę wnosi się do sądu w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpowiedzi na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie 60 dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa.
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 17 października 2012 r., II SA/Ke 328/12 za organem
…podstawie art. 101 ust. 1 u.s.g. ma zastosowanie przepis art. 53 § 2 ustawy p.p.s.a., a skarga ta jest wniesiona po bezskutecznym wezwaniu organu do usunięcia naruszenia interesu prawnego lub uprawnienia, także wówczas, gdy skargę wniesiono w terminie 60 dni od dnia wezwania przed upływem terminu załatwienia wezwania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 16 października 2012 r., VII SA/Wa 1907/12
…dnia wniesienia wezwania do usunięcia naruszenia prawa ( art. 53 § 2 p.p.s.a). W przedmiotowej sprawie przyjęto, że przedmiotem zaskarżenia przez skarżącego do Sądu jest pismo organu z dnia [...] lutego 2012 r. w przedmiocie zwrotu opłaty za wydanie karty pojazdu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 16 października 2012 r., V SA/Wa 1637/12
…Jednocześnie w myśl art. 53 § 2 p.p.s.a., termin do złożenia skargi jest zachowany jeśli zostanie ona złożona do sądu w ciągu 30 dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa lub jeżeli organ nie udzielił takiej odpowiedzi, w ciągu 60 dni od dnia wniesienia wezwania.
CBOSA - Postanowienie NSA z 11 października 2012 r., II OSK 2420/12
…skarżącemu "po upływie 60-dniowego terminu określonego w art. 53 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r., Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., Poz. 270 t.j., zwana dalej jako "p.p.s.a."). Powołując się na wykładnię powyższego przepisu organ stwierdził, że "obowiązkiem skarżącego było…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 11 października 2012 r., III SA/Kr 310/12
…do wniesienia skargi, na co wskazuje regulacja zawarta w art. 53 § 2 p.p.s.a. Odpowiedź na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa nie jest rozstrzygnięciem wydanym w postępowaniu odwoławczym, bo wezwanie nie uruchamia trybu odwoławczego, nie zastępuje i nie ma mocy dokonania zmiany w treści aktu objętego wezwaniem.
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 11 października 2012 r., II SA/Ol 490/12 w części
…ONSAiWSA 2007/3/60), zgodnie z którą przepis art. 53 § 2 ustawy p.p.s.a. ma zastosowanie do skargi wnoszonej do sądu administracyjnego na podstawie art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. nr 142, poz. 1591 ze zm.).
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 10 października 2012 r., I SA/Bk 304/12
…Z art. 53 § 2 p.p.s.a wynika, że w takiej sytuacji skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 9 października 2012 r., IV SA/Po 992/12
…Zgodnie z art. 53 §2 ppsa, skarga powinna zostać wniesiona w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a w przypadku braku odpowiedzi na wezwanie, w terminie 60 dni od dnia jego wniesienia.
CBOSA