Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Szczecinie z 29 grudnia 2022 r., II SA/Sz 1106/22
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm.- dalej "p.p.s.a."), skargę do sądu wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 21 grudnia 2022 r., II SA/Łd 858/22
…Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm.), powoływanej dalej jako: "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 20 grudnia 2022 r., I GSK 1844/22
…i art. 52 § 3 p.p.s.a. w związku z art. 50 § 1 p.p.s.a., art. 53 § 1 p.p.s.a., art. 54 § 1 p.p.s.a., 57 § 1 p.p.s.a. poprzez bezpodstawne odrzucenia skargi, w sytuacji gdy zgodnie z prawem wyboru środka zaskarżenia, strona pismem z dnia 29 kwietnia 2021 r. wniosła o merytoryczne rozstrzygnięcie przez sąd…
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 grudnia 2022 r., I OZ 603/22
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2022 r., poz. 329 ze zm.; dalej: "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Skarga wniesiona po…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 grudnia 2022 r., IV SA/Wa 2435/22
Sentencja Dnia 19 grudnia 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Katarzyna Golat (spr.), , po rozpoznaniu 19 grudnia 2022 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. L. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie z 29 kwietnia 2022…
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 grudnia 2022 r., II OZ 618/22
…Następnie Sąd podkreślił, że zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2022 r. poz. 329 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), skargę wnosi się do sądu administracyjnego w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 19 grudnia 2022 r., II SA/Sz 1054/22
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 329 - dalej "p.p.s.a."), skargę do sądu wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 19 grudnia 2022 r., II SA/Rz 1599/22
…w urzędzie pocztowym dnia 16 listopada 2022 r. W myśl art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2020 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 grudnia 2022 r., I OZ 601/22
…w Rzeszowie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2, § 3 w zw. z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2020 r. Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm.; dalej: p.p.s.a.), odrzucił skargę wskazując, że ostatnim dniem terminu na wystąpienie ze skargą był 25 sierpnia 2022 r., tymczasem…
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 grudnia 2022 r., I OZ 607/22
…Stosownie do treści art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p .p.s.a., skargę wniesioną po upływie tego terminu sąd odrzuca.
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 grudnia 2022 r., III FZ 596/22
…W uzasadnieniu Sąd pierwszej instancji wskazał, że zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 grudnia 2022 r., I OZ 608/22
…Stosownie do treści art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p .p.s.a., skargę wniesioną po upływie tego terminu sąd odrzuca.
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 19 grudnia 2022 r., II SA/Op 182/22
…Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329, z późn. zm.) - zwanej dalej: "P.p.s.a.", skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 16 grudnia 2022 r., II SA/Po 845/22
…W myśli art. 53 § 1 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia w sprawie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje: Skarga podlega odrzuceniu.
CBOSA - Postanowienie NSA z 15 grudnia 2022 r., I FZ 291/22
…Powyższe uchybienie terminu spowodowało, że Sąd pierwszej instancji odrzucił skargę na podstawie art. 53 § 1 w związku z art. 58 §1pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm. dalej ustawa – Prawo o postępowaniu przed sądami…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2022 r., VII SA/Wa 2155/22
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2022 r., VII SA/Wa 2156/22
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 14 grudnia 2022 r., VIII SA/Wa 887/22
…Stosownie do dyspozycji art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm. – powołanej dalej jako "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 grudnia 2022 r., I OZ 593/22
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dalej: ppsa, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 14 grudnia 2022 r., II SA/Łd 935/22
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm.) – w skrócie: "p.p.s.a." – skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w…
CBOSA