Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA we Wrocławiu z 31 grudnia 2020 r., II SA/Wr 510/20
…Stosownie do art. 53 § 1 1 ustawy z dnia 30 VIII 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r. poz. 2325, z późn. zm.) – dalej jako "ppsa", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 grudnia 2020 r., IV SA/Wa 2124/20
…w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2018, poz. 1302; dalej: p.p.s.a.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 28 grudnia 2020 r., I SA/Go 669/19
…Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325) – powoływanej dalej jako "P.p.s.a." skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 22 grudnia 2020 r., II GZ 388/20
…doręczona skarżącej w dniu 3 stycznia 2020 r. Wskazany w art. 53 § 1 p.p.s.a. trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął zatem w dniu 3 lutego 2020 r. Tymczasem skarżąca wniosła skargę w dniu 8 lutego 2020 r., czyli po upływie terminu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 21 grudnia 2020 r., II SA/Ke 1047/20
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zmianami) – zwanej dalej p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 18 grudnia 2020 r., II SA/Sz 1025/20
…W myśl art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Uwzględniając okoliczności sprawy wskazać należy, że wniesienie skargi na decyzję administracyjną, jest dopuszczalne tylko wówczas, gdy został…
CBOSA - Postanowienie NSA z 18 grudnia 2020 r., I GZ 366/20
…30-dniowy termin do wniesienia skargi, o którym mowa w art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) upłynął 8 listopada 2018 r. (piątek).
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 grudnia 2020 r., I SA/Wa 491/19
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), dalej jako p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. W…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 16 grudnia 2020 r., I SA/Ol 767/20
…Zgodnie z art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (jednolity tekst Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej: p.p.s.a.), skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekle prowadzenie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 16 grudnia 2020 r., I SA/Ol 733/20
…Na podstawie art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi" (j.t. Dz. U. z 2019r. poz. 2325 ze zm., dalej jako p.p.s.a.) termin do wniesienia skargi wynosi trzydzieści dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1883/20
…Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Zgodnie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 15 grudnia 2020 r., I SA/Po 636/20
…Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 15 grudnia 2020 r., II SA/Kr 1104/20
…Zagadnienie terminów do wniesienia skargi do sądu administracyjnego zostało uregulowane w art. 53 ustawy P.p.s.a. Stosownie do § 1 powołanego artykułu skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 15 grudnia 2020 r., I FZ 266/20
…Wskazując na treść art. 53 § 1 i art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325, dalej: p.p.s.a.), sąd zauważył, że skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, a skarga…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2020 r., I SA/Po 690/20
…Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm. – dalej: "P.p.s.a.") skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 11 grudnia 2020 r., II GZ 368/20
Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kuba po rozpoznaniu w dniu 11 grudnia 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia A. S.A. w K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 14 września 2020 r., sygn. akt III SA/Wr…
CBOSA - Postanowienie NSA z 11 grudnia 2020 r., I OZ 1042/20
…pełnomocnikiem z urzędu; 2. art. 177 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 53 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 45 ust. 1 Konstytucji RP przez niezastosowanie per analogia przez sąd przepisu prawa dotyczącego liczenia terminu do wniesienia skargi do WSA od daty doręczenia zawiadomienia o ustanowieniu go pełnomocnikiem z urzędu, w…
CBOSA - Postanowienie NSA z 11 grudnia 2020 r., I OZ 1041/20
…pełnomocnikiem z urzędu; 2. art. 177 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 53 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 45 ust. 1 Konstytucji RP przez niezastosowanie per analogiam przez sąd przepisu prawa dotyczącego liczenia terminu do wniesienia skargi do WSA od daty doręczenia zawiadomienia o ustanowieniu go pełnomocnikiem z urzędu, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 10 grudnia 2020 r., I SA/Łd 563/20
…zgodnie z art. 3 § 2 pkt 1, art. 13 § 2, art. 52, art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr z 2019 r., poz.2325 ze zm.; zwanej dalej "p.p.s.a."), do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, w terminie 30 dni od daty jego otrzymania,…
CBOSA - Postanowienie NSA z 10 grudnia 2020 r., II GZ 356/20
…doszło do uchybienia 30-dniowemu terminowi, określonemu w art. 53 § 1 p.p.s.a., bowiem zakreślony termin upływał w dniu 25 czerwca 2020 r. W związku z powyższym Sąd I instancji odrzucił wniesioną skargę. Zażalenie na powyższe postanowienie wniosła skarżąca spółka, zaskarżając orzeczenie w całości oraz wnosząc o jego…
CBOSA