Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 53 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

290 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 31 grudnia 2020 r., II SA/Wr 510/20

    …Stosownie do art. 53 § 1 1 ustawy z dnia 30 VIII 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r. poz. 2325, z późn. zm.) – dalej jako "ppsa", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 30 grudnia 2020 r., IV SA/Wa 2124/20

    …w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2018, poz. 1302; dalej: p.p.s.a.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 28 grudnia 2020 r., I SA/Go 669/19

    …Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325) – powoływanej dalej jako "P.p.s.a." skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu…

    CBOSA
  4. Postanowienie NSA z 22 grudnia 2020 r., II GZ 388/20

    …doręczona skarżącej w dniu 3 stycznia 2020 r. Wskazany w art. 53 § 1 p.p.s.a. trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął zatem w dniu 3 lutego 2020 r. Tymczasem skarżąca wniosła skargę w dniu 8 lutego 2020 r., czyli po upływie terminu.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Kielcach z 21 grudnia 2020 r., II SA/Ke 1047/20

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zmianami) – zwanej dalej p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Szczecinie z 18 grudnia 2020 r., II SA/Sz 1025/20

    …W myśl art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Uwzględniając okoliczności sprawy wskazać należy, że wniesienie skargi na decyzję administracyjną, jest dopuszczalne tylko wówczas, gdy został…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 18 grudnia 2020 r., I GZ 366/20

    …30-dniowy termin do wniesienia skargi, o którym mowa w art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) upłynął 8 listopada 2018 r. (piątek).

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 18 grudnia 2020 r., I SA/Wa 491/19

    …Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), dalej jako p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. W…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Olsztynie z 16 grudnia 2020 r., I SA/Ol 767/20

    …Zgodnie z art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (jednolity tekst Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej: p.p.s.a.), skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekle prowadzenie…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Olsztynie z 16 grudnia 2020 r., I SA/Ol 733/20

    …Na podstawie art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi" (j.t. Dz. U. z 2019r. poz. 2325 ze zm., dalej jako p.p.s.a.) termin do wniesienia skargi wynosi trzydzieści dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Warszawie z 15 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1883/20

    …Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Zgodnie…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Poznaniu z 15 grudnia 2020 r., I SA/Po 636/20

    …Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Krakowie z 15 grudnia 2020 r., II SA/Kr 1104/20

    …Zagadnienie terminów do wniesienia skargi do sądu administracyjnego zostało uregulowane w art. 53 ustawy P.p.s.a. Stosownie do § 1 powołanego artykułu skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

    CBOSA
  14. Postanowienie NSA z 15 grudnia 2020 r., I FZ 266/20

    …Wskazując na treść art. 53 § 1 i art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325, dalej: p.p.s.a.), sąd zauważył, że skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, a skarga…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2020 r., I SA/Po 690/20

    …Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm. – dalej: "P.p.s.a.") skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.

    CBOSA
  16. Postanowienie NSA z 11 grudnia 2020 r., II GZ 368/20

    Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kuba po rozpoznaniu w dniu 11 grudnia 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia A. S.A. w K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 14 września 2020 r., sygn. akt III SA/Wr…

    CBOSA
  17. Postanowienie NSA z 11 grudnia 2020 r., I OZ 1042/20

    …pełnomocnikiem z urzędu; 2. art. 177 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 53 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 45 ust. 1 Konstytucji RP przez niezastosowanie per analogia przez sąd przepisu prawa dotyczącego liczenia terminu do wniesienia skargi do WSA od daty doręczenia zawiadomienia o ustanowieniu go pełnomocnikiem z urzędu, w…

    CBOSA
  18. Postanowienie NSA z 11 grudnia 2020 r., I OZ 1041/20

    …pełnomocnikiem z urzędu; 2. art. 177 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 53 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 45 ust. 1 Konstytucji RP przez niezastosowanie per analogiam przez sąd przepisu prawa dotyczącego liczenia terminu do wniesienia skargi do WSA od daty doręczenia zawiadomienia o ustanowieniu go pełnomocnikiem z urzędu, w…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Łodzi z 10 grudnia 2020 r., I SA/Łd 563/20

    …zgodnie z art. 3 § 2 pkt 1, art. 13 § 2, art. 52, art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr z 2019 r., poz.2325 ze zm.; zwanej dalej "p.p.s.a."), do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, w terminie 30 dni od daty jego otrzymania,…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 10 grudnia 2020 r., II GZ 356/20

    …doszło do uchybienia 30-dniowemu terminowi, określonemu w art. 53 § 1 p.p.s.a., bowiem zakreślony termin upływał w dniu 25 czerwca 2020 r. W związku z powyższym Sąd I instancji odrzucił wniesioną skargę. Zażalenie na powyższe postanowienie wniosła skarżąca spółka, zaskarżając orzeczenie w całości oraz wnosząc o jego…

    CBOSA