Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Warszawie z 7 lipca 2017 r., I SA/Wa 239/17 za stroną
…sprawy po uprawomocnieniu się orzeczenia sądu reguluje art. 286 § 2 p.p.s.a., zgodnie z którym termin do załatwienia sprawy przez organ administracji określony w przepisach prawa lub wyznaczony przez sąd liczy się od dnia doręczenia akt organowi.
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 6 lipca 2017 r., IV SAB/Gl 156/16 za organem
…Należy w związku z tym wskazać, że stosownie do treści art. 286 § 1 i 2 P.p.s.a. po uprawomocnieniu się orzeczenia sądu pierwszej instancji kończącego postępowanie akta administracyjne sprawy zwraca się organowi administracji publicznej, załączając odpis orzeczenia ze stwierdzeniem jego prawomocności (§ 1).
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 3 lipca 2017 r., I SA/Wa 734/17 za stroną
…do organu w dniu [...] sierpnia 2016 r. Zgodnie zatem z art. 286 § 2 p.p.s.a. od tej daty rozpoczął swój bieg trzymiesięczny termin w jakim sprawa, w której organ pozostawał bezczyny, winna być rozpoznana. Tym samym upłynął on [...] grudnia 2016 r. Niekwestionowaną okolicznością jest również to, że do dnia rozpoznania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 14 czerwca 2017 r., II SA/Go 469/15
Sentencja Przewodniczący Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. Sędzia WSA Sławomir Pauter po rozpoznaniu w dniu 14 czerwca 2017 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S.J. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 24 maja 2017 r., III SA/Łd 278/17 za organem
…Kwestię terminu załatwienia sprawy w takim przypadku reguluje art. 286 § 2 p.p.s.a., zgodnie z którym termin do załatwienia sprawy przez organ administracji określony w przepisach prawa lub wyznaczony przez sąd liczy się od dnia doręczenia akt organowi.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 22 maja 2017 r., I SA/Wa 406/17 za stroną
…Zgodnie z art. 286 § 2 P.p.s.a. termin do załatwienia sprawy przez organ administracji określony w przepisach prawa lub wyznaczony przez sąd liczy się od dnia doręczenia akt organowi. Odpis prawomocnego wyroku z dnia 9 kwietnia 2015 r. zobowiązującego organ do rozpoznania wniosku o przyznanie odszkodowania w terminie…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 10 maja 2017 r., I SA/Ol 185/17 za organem
…Wykonywanie orzeczeń sądowych uregulowane zostało w Dziale VIII p.p.s.a. Zgodnie z art. 286 § 1 p.p.s.a. po uprawomocnieniu się orzeczenia sądu pierwszej instancji akta administracyjne sprawy zwraca się organowi administracji publicznej, załączając odpis orzeczenia ze stwierdzeniem jego prawomocności.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 9 maja 2017 r., II SA/Go 568/16
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Adam Jutrzenka – Trzebiatowski po rozpoznaniu w dniu 9 maja 2017 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W.T. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 12 kwietnia 2017 r., II SAB/Łd 292/16 za stroną
…akta zostały zwrócone organowi w tej dacie, a stosownie do art. 286 § 2 p.p.s.a. zakreślony przez sąd termin biegnie od zwrotu organowi akt. Skutki powyższego orzeczenia mają istotny wpływ dla rozstrzygnięcia sprawy niniejszej. Jakkolwiek bowiem termin ten upłynął z dniem 5 października 2016 roku, zobowiązany organ w…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 6 kwietnia 2017 r., I SA/Wa 1955/16 za stroną
…sprawy po uprawomocnieniu się orzeczenia sądu reguluje art. 286 § 2 p.p.s.a., zgodnie z którym termin do załatwienia sprawy przez organ administracji określony w przepisach prawa lub wyznaczony przez sąd liczy się od dnia doręczenia akt organowi.
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 5 kwietnia 2017 r., II SA/Łd 972/16 za stroną
…przez sąd liczy się od dnia doręczenia akt organowi (art. 286 § 1 i 2 p.p.s.a.). Jednakże, jak wynika z akt administracyjnych po tej dacie organ nadal nie załatwił przedmiotowej sprawy aż do 9 listopada 2016 roku. Jak wiadomo sądowi z urzędu, z inicjatywy m.in. skarżącego, wyrokiem z dnia 10 listopada 2015r., sygn.…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 5 kwietnia 2017 r., II SA/Łd 961/16 za stroną
…przez sąd liczy się od dnia doręczenia akt organowi (art. 286 § 1 i 2 p.p.s.a.). W rozpoznawanej sprawie obie wskazane wyżej przesłanki zostały spełnione. Niewątpliwie, jak wynika to z materiału dowodowego, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wyrokiem z dnia 9 września 2014 r., wydanym na podstawie art. 149 § 1…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 17 stycznia 2017 r., II SAB/Łd 260/16 za stroną
…wyrokiem w sprawie sygn. akt II SAB/Łd 199/15 zgodnie z art. 286 § 1 i 2 p.p.s.a., co jak wynika z akt sprawy II SAB/Łd 199/15 miało miejsce w dniu 17 marca 2016 r. Analiza akt administracyjnych dowodzi, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w B. nie zakończył postępowania w przedmiocie wybudowania i użytkowania…
CBOSA