Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 220 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

6 643 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 grudnia 2012 r., II SA/Wa 1065/12

    …Stosownie do treści art. 220 § 1 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Przepis art. 220 § 3 tej ustawy stanowi natomiast, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 grudnia 2012 r., I SA/Wa 2200/11

    …Jednocześnie art. 220 § 1 stanowi, iż Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i 3, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Olsztynie z 28 grudnia 2012 r., II SA/Ol 1288/12

    …W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270), skargę należało odrzucić.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 28 grudnia 2012 r., IV SA/Wr 744/12

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Szczecinie z 28 grudnia 2012 r., II SA/Sz 1186/12

    …Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd na mocy art. 220 § 3 P.p.s.a. Odpis zarządzenia z wezwaniem do uiszczenia wpisu sądowego, skarżąca M. B. otrzymała w dniu [...], zatem siedmiodniowy termin do zrealizowania tego zobowiązania upłynął jej dnia 30 listopada 2012 r.,…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Szczecinie z 28 grudnia 2012 r., II SA/Sz 1176/12

    …Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd na mocy art. 220 § 3 P.p.s.a. Odpis zarządzenia z wezwaniem do uiszczenia wpisu sądowego, skarżąca M. B. otrzymała w dniu [...], zatem siedmiodniowy termin do zrealizowania tego zobowiązania upłynął jej dnia 30 listopada 2012 r.,…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 grudnia 2012 r., IV SA/Wa 454/12

    …W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) należało orzec jak w sentencji. Odnosząc się z kolei do wniosku o rozpoznanie skargi z dnia 26 stycznia 2012 r. należy po raz kolejny wyjaśnić…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 grudnia 2012 r., II SAB/Wa 284/12

    …Zgodnie z przepisem art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 (dalej p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 28 grudnia 2012 r., IV SA/Wr 745/12

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270) - zwana dalej p.p.s.a, sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Lublinie z 28 grudnia 2012 r., I SA/Lu 131/12

    …Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) – skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 grudnia 2012 r., I SA/Wa 729/10

    …Jednocześnie art. 220 § 1 stanowi, iż Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i 3, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Olsztynie z 28 grudnia 2012 r., II SA/Ol 1322/12

    …W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270), skargę należało odrzucić.

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Krakowie z 28 grudnia 2012 r., II SA/Kr 1556/12

    …postanawia: odrzucić skargę Uzasadnienie Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /w skrócie ppsa/ - skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Lublinie z 28 grudnia 2012 r., I SA/Lu 951/12

    …2. Opłacenie skargi wpisem jest wymagane stosownie do art. 220 § 1 i art. 230 § 1 - § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi / Dz.U.12.270 – ustawa p.p.s.a. /. 3. Zgodnie z zarządzeniem z 26 listopada 2012 r. strona skarżąca reprezentowana przez radcę prawnego została pisemnie wezwana do…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Łodzi z 28 grudnia 2012 r., II SA/Łd 463/12

    …Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.). Zarządzeniem Przewodniczącego, doręczonym skarżącej dnia 10 grudnia 2012 roku, wezwano ją do uiszczenia wpisu od skargi. Termin do wykonania zarządzenia ekspirował z dniem 17 grudnia 2012 roku.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Lublinie z 28 grudnia 2012 r., I SA/Lu 952/12

    …2. Opłacenie skargi wpisem jest wymagane stosownie do art. 220 § 1 i art. 230 § 1 - § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi / Dz.U.12.270 – ustawa p.p.s.a. /. 3. Zgodnie z zarządzeniem z 26 listopada 2012 r. strona skarżąca reprezentowana przez radcę prawnego została pisemnie wezwana do…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 28 grudnia 2012 r., II SA/Wr 751/12

    …podlegała odrzuceniu zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 oraz z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.jedn. Dz.U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.).

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 28 grudnia 2012 r., II SA/Wr 781/12

    …W tym stanie rzeczy wniesiona w niniejszej sprawie skarga podlegała odrzuceniu zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.jedn. Dz.U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.).

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Kielcach z 28 grudnia 2012 r., II SA/Ke 739/12

    …Z kolei art. 220 § 3 p.p.s.a. stanowi między innymi, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W wyznaczonym siedmiodniowym terminie od doręczenia wezwania z dnia 28 listopada 2012r., który upłynął z dniem 12 grudnia 2012r., skarżący nie uiścił wymaganej…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Szczecinie z 28 grudnia 2012 r., II SAB/Sz 88/12

    …Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd na mocy art. 220 § 3 P.p.s.a. Odpis zarządzenia z wezwaniem do uiszczenia wpisu sądowego, skarżące Stowarzyszenie otrzymało w dniu [...] r., zatem siedmiodniowy termin do zrealizowania tego zobowiązania upłynął jej dnia [...] r.,…

    CBOSA