Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 194 § 2 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

44 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Krakowie z 30 grudnia 2022 r., II SA/Kr 555/22

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Piotr Fronc po rozpoznaniu w dniu 30 grudnia 2022 r. na posiedzeniu niejawnym skarg J. J. i B. J. na pismo Starosty Oświęcimskiego z dnia 22 lutego 2022 r. nr SGG.683.8.1.2019.ADR w przedmiocie ustalenia…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Krakowie z 28 grudnia 2022 r., II SA/Kr 517/22

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Piotr Fronc po rozpoznaniu w dniu 28 grudnia 2022 r. na posiedzeniu niejawnym zażaleń J. J. i B. J. w sprawie ze skargi J. J. i B. J. * na pismo Wojewody Małopolskiego z dnia 1 marca 2022 r. nr WS-VI.750.3.2022.ŁG w…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 5 grudnia 2022 r., II SA/Wr 357/21

    …Uzasadnienie Zgodnie z art. 194 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm.; zwana dalej "P.p.s.a.") na postanowienia wojewódzkiego sądu administracyjnego (w przypadkach przewidzianych tą ustawą) przysługuje zażalenie do Naczelnego…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 17 listopada 2022 r., II SA/Go 573/21

    …Stosownie do treści art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm., dalej jako p.p.s.a.), zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 15 listopada 2022 r., II GZ 416/22

    …Zgodnie z art. 194 § 2 p.p.s.a., zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Stosownie natomiast do art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. sąd odrzuci zażalenie na postanowienie wniesione po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalne.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 15 listopada 2022 r., II GZ 413/22

    Sentencja POSTANOWIENIE Dnia 15 listopada 2022 r. Przewodniczący: Sędzia NSA Dorota Dąbek po rozpoznaniu w dniu 15 listopada 2022 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia W.K. na punkt 2 postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 sierpnia 2022 r. sygn. akt VI SO/Wa 4/21 w…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 15 listopada 2022 r., II SAB/Go 56/22

    …W myśl art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie na postanowienie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Odpis postanowienia Sądu z 14 września 2022 r. wraz z uzasadnieniem i prawidłowym pouczeniem co do możliwości wniesienia środka zaskarżenia w zakresie punktu 2, czyli w zakresie odmowy przyznania…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 15 listopada 2022 r., II GZ 417/22

    …Zgodnie z art. 194 § 2 p.p.s.a., zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Stosownie natomiast do art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. sąd odrzuci zażalenie na postanowienie wniesione po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalne.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 9 listopada 2022 r., II SA/Wr 283/22

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 194 § 2 ustawy z 30.08.2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r., poz. 329, ze zm.; dalej: "p.p.s.a.") zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.

    CBOSA
  10. Postanowienie NSA z 8 listopada 2022 r., II GZ 412/22

    …Mając na uwadze, że art. 194 § 2 p.p.s.a. przewiduje termin siedmiu dni na wniesienie zażalenia, sąd wezwał skarżącego do przedłożenia dowodu nadania zażalenia celem oceny terminowości jego wniesienia. Było to działanie prawidłowe i konieczne, co czyni zupełnie chybionym zarzut o bezpodstawnym i stanowiącym nadużycie…

    CBOSA
  11. Postanowienie NSA z 19 października 2022 r., I OZ 476/22

    …Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dalej: ppsa, zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. Jednocześnie w myśl art. 178 w zw.

    CBOSA
  12. Postanowienie NSA z 19 października 2022 r., I OZ 477/22

    …Naczelny Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dalej: ppsa, zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. Jednocześnie w myśl art. 178 w zw.

    CBOSA
  13. Postanowienie NSA z 6 października 2022 r., II GZ 387/22

    …Zgodnie z art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. Jak wynika z akt sprawy, postanowienie z 6 lipca 2022 r. zostało doręczone skarżącej 14 lipca 2022 r. (por. k. 25 akt sądowych), a więc termin do złożenia zażalenia na to postanowienie upływał 21 lipca 2022 r.…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Gdańsku z 21 września 2022 r., III SA/Gd 509/19

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm.) - dalej w skrócie jako: "p.p.s.a." zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Gdańsku z 21 września 2022 r., III SA/Gd 459/19

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm.) - dalej w skrócie jako: "p.p.s.a." zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od…

    CBOSA
  16. Postanowienie NSA z 14 września 2022 r., II OZ 491/22

    …dalej P.p.s.a.) poprzez jego niezastosowanie a także art. 194 § 1 pkt 2 w wz. z art. 177 P.p.s.a. poprzez ich niezasadne zastosowanie mimo braku skutecznego doręczenia stronie odpisu postanowienia z 8 lipca 2021 r. W uzasadnieniu wskazały, że już w skardze podano adres do doręczeń jednego z członków zarządu wspólnoty,…

    CBOSA
  17. Postanowienie NSA z 30 sierpnia 2022 r., II GZ 336/22

    …Zgodnie z treścią art. 194 § 2 p.p.s.a., zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Stosownie zaś do treści art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną /.../, przy czym w sprawie…

    CBOSA
  18. Postanowienie NSA z 18 sierpnia 2022 r., III FZ 277/22

    …dokonała tego po upływie ustawowego terminu określonego w art. 194 § 2 P.p.s.a. Ponadto Sąd pierwszej instancji, na podstawie art. 74a § 1 P.p.s.a., uznał za zasadne komunikowanie się ze skarżącą za pośrednictwem platformy ePUAP, gdyż spółka za jej pośrednictwem wniosła skargę w formie elektronicznej.

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 21 lipca 2022 r., I OZ 300/22

    …zostało wniesione z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 194 § 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm., zwanej dalej "ppsa"). W konsekwencji, zdaniem Sądu I instancji, skutkowało to koniecznością odrzucenia zażalenia skarżącej, jako…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 21 lipca 2022 r., I OZ 301/22

    Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Piotr Niczyporuk po rozpoznaniu w dniu 21 lipca 2022 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej zażalenia T. M. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 27 kwietnia 2022 r., sygn. akt II…

    CBOSA