Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

295 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 5 grudnia 2014 r., III SA/Wr 703/13

    …W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie natomiast z art. 178 p.p.s.a wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 5 grudnia 2014 r., V SA/Wa 1740/14

    …Zgodnie z art. 177 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.], dalej – p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 4 grudnia 2014 r., III SA/Wr 79/14

    …terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, o którym mowa w art. 177 § 1 tej ustawy, na skutek wystąpienia o przyznanie prawa pomocy w postaci ustanowienia adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego – przyczyna uchybienia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej ustaje z dniem, w którym…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Lublinie z 2 grudnia 2014 r., III SA/Lu 849/13

    …Skargę kasacyjną, zgodnie zaś z art. 177 § 1 P.p.s.a., wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Ponadto w sprawie nie został złożony wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku, a pismo nazwane zażaleniem…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 27 listopada 2014 r., I OSK 1048/13 za organem

    …kasacyjnych wraz z uzasadnieniem po terminie określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., przewidzianym dla wniesienia skargi kasacyjnej, a więc po upływie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu wyroku z uzasadnieniem. Przechodząc od rozważań ogólnych na grunt rozpoznawanej sprawy zauważyć należy, iż z akt wynika,…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 listopada 2014 r., II SA/Rz 700/14

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje; Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.; dalej: "Ppsa"), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie…

    CBOSA
  7. Wyrok NSA z 27 listopada 2014 r., II GSK 1707/13 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 27 listopada 2014 r., II SA/Wa 2192/13

    …przy piśmie Sądu z dnia 16 maja 2014 r. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), termin do wniesienia skargi kasacyjnej od ww. wyroku upłynął z dniem 20 czerwca 2014 r. Pismem z dnia 19 czerwca…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Łodzi z 26 listopada 2014 r., I SA/Łd 970/14

    …W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r., poz. 270; dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  10. Postanowienie NSA z 25 listopada 2014 r., I OZ 1066/14

    Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Sędzia NSA Barbara Adamiak po rozpoznaniu w dniu 25 listopada 2014 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej zażalenia Z. S. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 29 lipca 2014 r., sygn. akt III SA/Kr 173/14 o odmowie…

    CBOSA
  11. Postanowienie NSA z 25 listopada 2014 r., I OZ 1070/14

    …a więc z uchybieniem ustawowego terminu określonego w art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, ze zm.; dalej: p.p.s.a.), o przywrócenie którego strona skarżąca nie wnosiła.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Olsztynie z 24 listopada 2014 r., I SA/Ol 525/14

    …W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.

    CBOSA
  13. Postanowienie NSA z 20 listopada 2014 r., I OZ 1034/14

    …i dlatego podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 w zw. z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej: P.p.s.a. W ocenie Sądu I instancji okoliczność, że skarżącemu został przyznany pełnomocnik z urzędu już po upływie…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Warszawie z 20 listopada 2014 r., VIII SA/Wa 200/14

    …Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270; dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  15. Postanowienie NSA z 19 listopada 2014 r., I OZ 1033/14

    …Dlatego, na podstawie art. 177 § 1 w zw. z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej w skrócie "P.p.s.a.", Sąd skargę kasacyjną odrzucił.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Lublinie z 19 listopada 2014 r., II SA/Lu 1141/13

    …Skargę kasacyjną, zgodnie zaś z art. 177 § 1 P.p.s.a., wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie skarżącym nie został doręczony odpis wyroku z dnia 7 października 2014 r. z…

    CBOSA
  17. Postanowienie NSA z 14 listopada 2014 r., I OZ 1014/14

    …W uzasadnieniu orzeczenia Sąd Wojewódzki wskazał, że – w świetle art. 173 § 1 i art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t .j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) zwanej dalej "P.p.s.a.", termin do wniesienia skargi kasacyjnej mijał w dniu 18 sierpnia 2014 r. i…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 14 listopada 2014 r., III SA/Wa 915/13

    …Stosownie do art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie natomiast z art. 178 P.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 14 listopada 2014 r., III SA/Wa 913/13

    …Stosownie do art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie natomiast z art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 14 listopada 2014 r., III SA/Wa 914/13

    …Stosownie do art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie natomiast z art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…

    CBOSA