Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 47 § 1 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

14 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Warszawie z 28 listopada 2019 r., III SA/Wa 1292/19 za organem

    …Odnosząc się do kwestii zasad naliczania odsetek za zwłokę należy wskazać, że zgodnie z art. 47 §1 Ordynacji podatkowej termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Zgodnie natomiast z art. 51 §1 Ordynacji podatkowej zaległością podatkową jest podatek…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Rzeszowie z 13 listopada 2019 r., II SA/Rz 914/19 za organem

    …Na podstawie art. 47 § 1 Ordynacja podatkowa termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia informacji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Termin zapłaty rat kwartalnych za usługę wodną za ubiegły rok podatkowy wynosi 14 dni od dnia doręczenia informacji ustalający opłatę.

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Warszawie z 6 listopada 2019 r., VI SA/Wa 1177/19 za organem

    …105 § 1 kpa w zw. z art. 185 ust. 4a Pt oraz art. 188 Pt i art. 47 O.p. poprzez błędne uznanie przez Prezesa UKE, że ziścił się warunek, od którego [...] uzależniła obowiązywanie jej oświadczenia o cofnięciu Wniosku z 28 czerwca 2018 r., złożonego we wniosku [...] z dnia 9 listopada 2018 r., uzupełnionego pismem [...]…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Warszawie z 31 października 2019 r., III SA/Wa 402/19 za organem

    …Zgodnie bowiem z art. 47 § 1 O.p. termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Dlatego też czym później decyzja taka zostanie wydana i doręczona, tym później przypadnie termin jej płatności, a zatem podatnik nie jest obciążany odsetkami za zwłokę…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Warszawie z 31 października 2019 r., III SA/Wa 404/19 za organem

    …Zgodnie bowiem z art. 47 § 1 O.p. termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Dlatego też czym później decyzja taka zostanie wydana i doręczona, tym później przypadnie termin jej płatności, a zatem podatnik nie jest obciążany odsetkami za zwłokę…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Warszawie z 31 października 2019 r., III SA/Wa 403/19 za organem

    …Zgodnie bowiem z art. 47 § 1 O.p. termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Dlatego też czym później decyzja taka zostanie wydana i doręczona, tym później przypadnie termin jej płatności, a zatem podatnik nie jest obciążany odsetkami za zwłokę…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 29 października 2019 r., III SA/Wa 2065/19 za organem

    …Odnosząc się do kwestii zasad naliczania odsetek za zwłokę należy wskazać, że zgodnie z art. 47 §1 Ordynacji podatkowej termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Zgodnie natomiast z art. 51 §1 Ordynacji podatkowej zaległością podatkową jest podatek…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Rzeszowie z 2 października 2019 r., II SA/Rz 860/19 za stroną

    …14 dni od daty doręczenia informacji, na podstawie art. 47 § 1 i 2 Ordynacji podatkowej. W dniu 23 kwietnia 2019 r., Spółka złożyła reklamację, w której nie zgodziła się z wysokością opłaty za odprowadzanie wód opadowych. W ocenie Spółki brak jest podstaw do zastosowania ustawy Ordynacja podatkowa przez Państwowe…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Szczecinie z 12 września 2019 r., I SA/Sz 207/19 za organem

    …stycznia 2003 r., to wynikający z art. 70 § 1 w związku z art. 47 § 1 O.p., zasadniczy termin przedawnienia zobowiązania, tj. po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upływał termin płatności podatku, upływał 31 grudnia 2008 r. Mając na uwadze powyższe zaakceptować należy stanowisko zawarte w…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Szczecinie z 12 września 2019 r., I SA/Sz 208/19 za organem

    …stycznia 2003 r., to wynikający z art. 70 § 1 w związku z art. 47 § 1 O.p., zasadniczy termin przedawnienia zobowiązania, tj. po upływie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upływał termin płatności podatku, upływał 31 grudnia 2008 r. Powyższe wynika wprost z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego o…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Łodzi z 18 lipca 2019 r., II SA/Łd 400/19 za stroną

    …w terminie 14 dni od dnia doręczenia informacji rocznej – art. 47 § 1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2018 r. poz. 800) w związku z art. 300 ust. 1 ustawy Prawo wodne w wysokości 18615 zł.

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Warszawie z 25 czerwca 2019 r., III SA/Wa 2390/18 za organem

    …Od daty doręczenia decyzji, które to zdarzenie wyznacza datę płatności podatku (art. 47 § 1 Ordynacji), należy liczyć termin przedawnienia zobowiązania, który wynosi także 5 lat (art. 70 § 1 Ordynacji). Ten termin w sprawie niniejszej także nie upłynął.

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Warszawie z 19 czerwca 2019 r., VIII SA/Wa 288/19 za organem

    …instancji, Burmistrz), działając na podstawie art. 21 § 1, art. 47 § 1, art. 63 i art. 207 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm., dalej: o.p.), art. 2 - 6 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1785, dalej:…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Warszawie z 22 stycznia 2019 r., III SA/Wa 272/18 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Agnieszka Olesińska, Sędziowie sędzia WSA Matylda Arnold-Rogiewicz, sędzia WSA Honorata Łopianowska (sprawozdawca), Protokolant starszy referent Magdalena Walkowiak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 stycznia…

    CBOSA