Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 223 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

62 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Uchylenie odmowy wydania wiążącej informacji stawkowej z 17 grudnia 2024 r., 0110-KSI2-1.441.49.2024.2.BŚ

    TezaUCHYLENIE ODMOWY WYDANIA WIS – sprzątanie nieruchomości wewnątrz i terenów na zewnątrz należących do wspólnoty mieszkaniowej.

    EUREKA, aktualna
  2. Wyrok WSA w Gdańsku z 10 grudnia 2024 r., I SA/Gd 707/24 za organem

    …odwoławczy), działając na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 148 § 1 i art. 150 § 1-4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.) – dalej: O.p., stwierdził, że odwołanie D. M. (dalej: podatnik lub Skarżący) od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Białymstoku z 10 grudnia 2024 r., I SA/Bk 338/24 za organem

    …w dniu 10 maja 2024 r. Przed upływem przewidzianego w art. 223 § 2 o.p. 14-dniowego terminu do wniesienia odwołania (który upłynąłby w dniu 24 maja 2024 r.) skarżący zastępowany przez pełnomocnika wnioskiem z 23 maja 2024 r. zwrócił się o uzupełnienie ww. decyzji.

    CBOSA
  4. Wyrok WSA we Wrocławiu z 6 grudnia 2024 r., I SA/Wr 21/20 za stroną

    …swój bieg 14 dniowy termin na wniesienia odwołania z art. 223 § 1 pkt 1 o.p. Tym samym doszło do naruszenia art. 228 § 1 pkt 2, w związku z art. 212, art. 223 § 2 pkt 1, art. 217 § 2, o.p. – skoro bieg terminu do wniesienia odwołania się nie otworzył, to DIAS nie mógł orzec o jego przekroczeniu.

    CBOSA
  5. Wyrok WSA we Wrocławiu z 6 grudnia 2024 r., I SA/Wr 20/20 za stroną

    …swój bieg 14 dniowy termin na wniesienia odwołania z art. 223 § 1 pkt 1 o.p. Tym samym doszło do naruszenia art. 162 § 2, w związku z art. 212, art. 223 § 2 pkt 1, art. 217 § 2, o.p. – skoro bieg terminu do wniesienia odwołania się nie otworzył, to DIAS nie mógł procedować o jego przywróceniu.

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Krakowie z 20 listopada 2024 r., I SA/Kr 766/24 za stroną

    …decyzji, zatem było złożone w terminie określonym w art. 223 § 2 pkt 1 O.p. W konsekwencji nie było podstaw zarówno do stwierdzenia uchybienia terminowi do wniesienia odwołania, jak i do przywracania terminu do wniesienia odwołania. Sąd z powyższego względu, jak również ze względu, że postanowienia te zostały wydane…

    CBOSA
  7. Wyrok NSA z 19 listopada 2024 r., III FSK 177/23 za organem

    …z art. 150 § 1 pkt 1, § 2 - § 4 oraz art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm., dalej: "o.p."), które mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy, przez niezasadne jego zastosowanie skutkujące uchyleniem postanowienia Dyrektora…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Warszawie z 14 listopada 2024 r., III SA/Wa 1836/24 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Maciej Kurasz, Sędziowie sędzia WSA Agnieszka Baran (sprawozdawca), sędzia WSA Andrzej Cichoń, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 14 listopada 2024 r. sprawy ze skargi G. na postanowienie Samorządowego…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 14 listopada 2024 r., II SA/Go 516/24 za stroną

    …w dniu [...] r. (piątek), a następnie przytoczył treść z art. 223 § 1 i 2 o.p. i wskazał, że ostatnim dniem, w którym strona mogła wnieść odwołanie, za pośrednictwem operatora pocztowego, był dzień [...] r. (piątek). Pełnomocnik skarżącej, ustanowiony [...] r., nadał natomiast odwołanie od przedmiotowej decyzji w…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Warszawie z 14 listopada 2024 r., III SA/Wa 1835/24 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Maciej Kurasz, Sędziowie sędzia WSA Agnieszka Baran (sprawozdawca), sędzia WSA Andrzej Cichoń, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 14 listopada 2024 r. sprawy ze skargi G. na postanowienie Samorządowego…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Warszawie z 7 listopada 2024 r., III SA/Wa 2067/24 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Matylda Arnold-Rogiewicz, Sędziowie sędzia WSA Maciej Kurasz (sprawozdawca), asesor WSA Agnieszka Sułkowska, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 7 listopada 2024 r. sprawy ze skargi M.W. na postanowienie…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Gdańsku z 6 listopada 2024 r., I SA/Gd 627/24 za organem

    …Dyrektor IAS lub organ odwoławczy), działając na podstawie art. 223 § 2 pkt 1, art. 228 § 1 pkt 2 i art. 144 § 1a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm. - dalej jako O.p.) oraz art. 35b § 1, art. 35e § 1 i 4 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Rzeszowie z 5 listopada 2024 r., I SA/Rz 452/24 za organem

    …stycznia 2024 r. W uzasadnieniu stwierdziło, że zgodnie z art. 223 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 z późn. zm.) - dalej: "O.p.", odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji podatkowej.

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Kielcach z 30 października 2024 r., I SA/Ke 408/24 za organem

    …złożone 6 maja 2024 r., a więc po terminie wskazanym w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. W myśl art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej organ odwoławczy stwierdza w formie postanowienia uchybienie terminowi do wniesienia odwołania.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Krakowie z 29 października 2024 r., I SA/Kr 333/24

    …Kolegium przytoczyło treść art. 12 § 1, § 6 pkt 2, art. 223 § 2 pkt 1 oraz art. 228 § 1 pkt 2 i § 2 ustawy Ordynacja podatkowa oraz stwierdziło, że decyzje organu I instancji zostały doręczone stronie w dniu 18 września 2023 r., co potwierdzają znajdujące się w aktach sprawy zwrotne potwierdzenia odbioru.

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Szczecinie z 16 października 2024 r., I SA/Sz 341/24 za organem

    …Następnie powołał się na art. 223 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm. – zwanej dalej: o.p.) i wskazał, że z akt sprawy wynika, iż decyzję z 15 grudnia 2023 r. organ pierwszej instancji przesłał za pośrednictwem P. P. na adres zamieszkania podatnika.

    CBOSA
  17. Wyrok WSA we Wrocławiu z 10 października 2024 r., I SA/Wr 444/24 za organem

    …Stosownie do treści art. 223 § 1 OP odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję. Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji (art. 223 § 2 pkt 1 OP).

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Szczecinie z 9 października 2024 r., I SA/Sz 340/24 za organem

    …Sąd w sprawie sygn. I SA/Sz 339/24 zaznaczył, że w myśl art. 223 § 2 pkt 1 O.p. termin na złożenie odwołania należy liczyć od dnia doręczenia decyzji stronie. Tymczasem dotychczas takie doręczenie nie zostało wykazane przez organ w realiach analizowanego postępowania.

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Szczecinie z 9 października 2024 r., I SA/Sz 339/24 za stroną

    …uzasadnieniu tej treści rozstrzygnięcia organ nawiązał do art. 223 § 2, art. 12 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa (Dz.U.2023.2383 ze zm. - O.p.). Następnie organ wyjaśnił, że podatnik 29 lutego 2024 r. złożył odwołanie od decyzji organu I instancji z 15 grudnia 2023 r. w sprawie liniowego podatku dochodowego od osób…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Warszawie z 8 października 2024 r., III SA/Wa 1311/24 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Jacek Kaute (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Maciej Kurasz, asesor WSA Marta Sarnowiec-Cisłak, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 8 października 2024 r. sprawy ze skargi P. G. na postanowienie Dyrektora…

    CBOSA