Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 223 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

73 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Gdańsku z 28 grudnia 2021 r., I SA/Gd 1253/21 za stroną

    …W uzasadnieniu postanowienia Dyrektor Izby podniósł, że zgodnie z treścią art. 223 § 1 Ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję. Zgodnie z § 2 pkt 1 ww. artykułu odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Warszawie z 21 grudnia 2021 r., III SA/Wa 1093/21 za organem

    …że Strona złożyła odwołanie po terminie, o którym mowa w art. 223 § 2 pkt 1 O.p., choć decyzja zawierała prawidłowe pouczenie o trybie i terminie do złożenia odwołania. Na powyższe postanowienie Dyrektora z [...] lutego 2021 r. Skarżąca wniosła skargę.

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Warszawie z 17 grudnia 2021 r., III SA/Wa 1090/21 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Jarosław Trelka, Sędziowie sędzia WSA Włodzimierz Gurba, sędzia WSA Hanna Filipczyk (sprawozdawca), , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 17 grudnia 2021 r. sprawy ze skargi H. z siedzibą w Wielkiej Brytanii…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Gdańsku z 14 grudnia 2021 r., I SA/Gd 1154/21 za stroną

    …działając na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w związku z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) – dalej: O.p., stwierdził uchybienie terminowi do wniesienia odwołania przez D. W. (dalej: Skarżący lub strona) od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Olsztynie z 9 grudnia 2021 r., I SA/Ol 680/21 za organem

    …Termin do wniesienia odwołania od ww. decyzji, zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ww. ustawy upłynął 14 dnia od dnia jej doręczenia, czyli 10.06.2021 r. Pismem z dnia 09.06.2021 r. Pełnomocnik Strony - doradca podatkowy wniósł odwołanie od ww. decyzji (data wpływu do organu 14.06.2021 r.).

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Rzeszowie z 7 grudnia 2021 r., I SA/Rz 702/21 za organem

    …W konsekwencji określony w art. 223 § 2 pkt 1 O.p. 14-dniowy termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 27 stycznia 2021r. W związku z powyższym DIAS stwierdził, że podatnik nie wniósł odwołania w ustawowym terminie, co spowodowało konieczność wydania postanowienia stwierdzającego uchybienie terminowi do wniesienia…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 30 listopada 2021 r., III SA/Wa 326/21 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Anna Zaorska, Sędziowie sędzia WSA Hanna Filipczyk (sprawozdawca), sędzia WSA Katarzyna Owsiak, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 30 listopada 2021 r. sprawy ze skargi R.O. na postanowienie Dyrektora…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Gdańsku z 30 listopada 2021 r., I SA/Gd 1308/21 za organem

    …2021 r., a więc z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. Wniesienie odwołania z uchybieniem terminu przewidzianego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej skutkuje - stosownie do treści art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej - wydaniem postanowienia o uchybieniu terminowi do…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Lublinie z 24 listopada 2021 r., I SA/Lu 334/21 za stroną

    …się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie (art. 223 § 2 o.p.). Należy w tym miejscu odnotować, że decyzja w sprawie ustalenia podatku rolnego była kierowana do dwóch podatników, co wynika z akt sprawy. Okoliczność, że odwołanie skutecznie wniosła tylko jedna strona postępowania podatkowego nie pozbawia…

    CBOSA
  10. Wyrok NSA z 24 listopada 2021 r., II GSK 2058/21 za organem

    …Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia wskazano art. 228 § 1 pkt 2 w związku z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy - Ordynacja podatkowa, art. 26 ust. 5 ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (DZ.U. z 2020 r. poz. 859, dalej: "ustawa SENT").

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Lublinie z 24 listopada 2021 r., I SA/Lu 335/21 za stroną

    …się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie (art. 223 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, Dz.U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm., dalej jako "o.p."). Bezspornym jest, że wspólne odwołanie datowane na 1 marca 2021 r. w imieniu własnym oraz jako pełnomocnik J. W. - L. wniosła w dniu 2…

    CBOSA
  12. Wyrok NSA z 18 listopada 2021 r., I FSK 661/18 za organem

    …145 § 1 pkt 1 lit. c) p.p.s.a. w zw. z art. 150 w zw. z art. 223 O.p. poprzez oddalenie skargi przez Sąd pierwszej instancji w sytuacji, gdy skarżąca wykazała, że zaskarżone postanowienie narusza art. 150 w zw. z art. 223 O.p. poprzez uznanie, że skarżąca uchybiła terminowi do złożenia odwołania od decyzji Naczelnika…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA we Wrocławiu z 18 listopada 2021 r., I SA/Wr 626/21 za organem

    …Stosownie do art. 223 § 2 pkt 1 o.p. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. W przypadku uchybienia terminowi do wniesienia odwołania organ odwoławczy na mocy art. 228 § 1 pkt 2 stwierdza to postanowieniem.

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Gliwicach z 17 listopada 2021 r., I SA/Gl 1261/21 za organem

    …art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 13 § 1 pkt 2 lit. a i art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm., dalej jako O.p.), stwierdził, że odwołanie T. P. (dalej jako podatnik, skarżący) oznaczone datą "29 marca 2020 r", wniesione w dniu 29 marca 2021…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Warszawie z 17 listopada 2021 r., III SA/Wa 1402/21 za organem

    …za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję (art. 223 § 1 o.p.). Również postępowanie w tej instancji kończy się wydaniem decyzji (która stanowi wypowiedź organu odwoławczego co do prawidłowości decyzji organu pierwszej instancji – zob. art. 233 o.p.).

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Warszawie z 10 listopada 2021 r., III SA/Wa 1073/21 za stroną

    …w dniu [...] grudnia 2020 r., a wynikający z przepisu art. 223 § 2 O.p. termin do wniesienia odwołania upłynął zgodnie z art. 12 § 1 Op, w dniu [...] grudnia 2020 r. Podanie o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania wraz z odwołaniem zostało natomiast złożone przez Pełnomocnika Strony w dniu [...] stycznia 2021…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Olsztynie z 10 listopada 2021 r., I SA/Ol 649/21 za stroną

    …rozstrzygnięcia nie stanowiło doręczenia w rozumieniu art. 223 §2 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm. - dalej jako: "O.p."), określającego początek biegu terminu do wniesienia odwołania.

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Poznaniu z 4 listopada 2021 r., I SA/Po 493/21 za stroną

    …Powołując art. 223 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm. – dalej: "O.p.") Kolegium wyjaśniło, że zaskarżona decyzja Burmistrza Miasta i Gminy [...] z [...] listopada 2020 r. została skutecznie doręczona podatnikowi w dniu 14 grudnia 2020 r. Termin do…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Gdańsku z 26 października 2021 r., I SA/Gd 844/21 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Wojtynowska (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Gorzeń, Sędzia NSA Elżbieta Rischka, , po rozpoznaniu w Wydziale I w trybie uproszczonym w dniu 26 października 2021 r. sprawy ze skargi J. S. na postanowienie…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Lublinie z 22 października 2021 r., I SA/Lu 303/21 za stroną

    …W uzasadnieniu podniesiono, że zgodnie z art. 223 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm., dalej jako "O.p.") odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję.

    CBOSA